Strona głównaNowościUber - jak zacząć?

Uber – jak zacząć?

-

Uber jest przedsiębiorstwem amerykańskim, które stworzyło aplikację służącą do kojarzenia kierowców aut osobowych z pasażerami, poszukującymi transportu. Skupia kierowców z całego świata. Także w większych miastach Polski, dzięki aplikacji, możemy korzystać z rodzaju transportu, jakim jest Uber. Czy warto zostać jej użytkownikiem?

z aplikacji uber korzystało w polsce już ponad milion osób.

Uber a taxi

Pasażerowie mogą znaleźć sporo zalet korzystania z Ubera. Przede wszystkim oferuje stawki mniejsze niż w taksówkach. W Uberze nie ma droższych taryf wieczornych, czy świątecznych. Stanowi on pewną odmianę od tradycyjnych taksówek i taksówkarzy, którzy coraz częściej wzbudzają niechęć zarówno wśród innych kierowców, jak i pasażerów. Wiele osób spotyka się w taxi z takimi praktykami jak np. jechanie dłuższą trasą, gdy się jest w nowym mieście czy preferowanie płatności gotówką, mimo że do dyspozycji jest terminal. W aplikacji Ubera pojawia się najkrótsza trasa, którą należy pojechać, i pasażer ma pewność, że nie zostanie oszukany na kilometrówce. Aplikacja Ubera pozwala na zamówienie transportu nawet w sytuacji, gdy pasażer nie wie dokładnie, gdzie się znajduje. Opłata za przejazd jest natomiast pobierana automatycznie z karty kredytowej, co pozwala na oszczędność czasu przy płatności.

Uber a taxi

Uber czy taxify

Aplikacją bliźniaczo podobną do Ubera jest Taxify, działająca na podobnych zasadach. Każda z nich ma już swoich zwolenników. Taxify jest stosunkowo młodą usługą na polskim rynku, co obecnie działa na jej niekorzyść. Przede wszystkim jest dostępna tylko w trzech polskich miastach – w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Taxify jest znacznie mniej popularne i dysponuje małą ilością kierowców, co powoduje, że czas oczekiwania na transport jest dłuższy. Uber ma przyjemniejszą wizualnie i wygodniejszą w obsłudze aplikację. W przeciwieństwie do Taxify nie sprawia problemów ze zwrotem części kwoty za przejazd, gdy wydarzy się coś nieprzewidzianego na drodze, za co nie odpowiada pasażer.

Taxify to duża konkurencja dla Ubera, koszty przewozów z aplikacją Taxify są mniejsze nawet o 15-20%

Jak zacząć zarabiać na uberze?

Wiele osób zastanawia się jak zostać kierowcą ubera? Uber jest ciekawą alternatywą na zarobek dla każdego, kto ukończył 20 lat i ma prawo jazdy minimum od roku. Należy przedstawić też oświadczenie o niekaralności i zaświadczenie o wykroczeniach drogowych. Warto wiedzieć, że nie trzeba mieć własnego auta.

Sprawdź jaki motocykl na początek

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak zostać kierowcą ubera.

Uber ma partnerów, posiadających flotę samochodów, z których można korzystać.. Łączy się to jednak z dodatkową opłatą, więc należy przemyśleć i przekalkulować opłacalność tego rozwiązania, oferowanego przez Uber. Jak zostać kierowcą, można dowiedzieć się również z oficjalnej strony internetowej. Jest na niej dostępny formularz rejestracyjny. Po spełnieniu wszelkich wymagań technicznych wystarczy go wypełnić i w ten sposób dołączyć do grona kierowców Ubera.

MB Partners – partner rozliczeniowy Uber

Chcesz rozpocząć działalność z Uberem, ale nie masz własnej firmy? Może to być nie lada wyzwanie, ponieważ od 2016 roku Uber wymaga zarejestrowanej działalności. Jest kilka wyjść z tej sytuacji – jedną z nich, szczególnie korzystną i komfortową, wymagającą minimum nakładów własnych, jest skorzystanie z usług firmy pośredniczącej pomiędzy kierowcą a Uberem. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość dorywczej pracy, przy jednoczesnym uniknięciu rozliczeń na własną rękę, które wielu zniechęcają.

MB Partner to firma o ugruntowanej pozycji na rynku, która skupia obecnie 600 czynnych kierowców z całej Polski i działa we wszystkich miastach, gdzie dostępne są usługi Ubera i Bolta. Największą zaletą tej formy działalności jest brak skomplikowanych formalności, a rozpoczęcie współpracy, jak przystało na firmę XXI wieku, może nastąpić online, bez wychodzenia z domu. Jednocześnie MB Partner ceni sobie stały kontakt z kierowcami i oferuje kompleksową obsługę pracowników i klientów oraz wsparcie na każdym etapie współpracy – help desk na stronie internetowej, który na bieżąco pomoże w rozwiązaniu wszelkich problemów, po ciągły kontakt telefoniczny z centralą firmy. Jak rozpocząć współpracę z MB Partner? Mając aktywne konto Uber lub Bolt, najbardziej wymagające formalności są już za nami. Następnie wystarczy jedynie zarejestrować się na stronie internetowej www.mbpartners.pl, wygenerować wymagane dokumenty – umowę oraz wynajem firmie swojego samochodu, uzupełnić dane do płatności i ewentualnie założyć karty paliwowe, które pozwolą na kredytowanie wydatków na paliwo na stacjach Lotos i CircleK. Maksymalnie dwa dni wystarczą, aby rozpocząć nową pracę zarobkową.

Ostatnim, niewątpliwie najważniejszym aspektem, są płatności związane ze współpracą z MB Partner. Za wypłatę zarobionych pieniędzy raz w miesiącu, należy zapłacić prowizję w wysokości 40 zł – to są w zasadzie jedyne stałe koszty. Za korzystanie z kasy fiskalnej opłata wynosi maksymalnie 20 zł tygodniowo, ale uzależniona jest od wpłaconej wstępnej kaucji zwrotnej. Przy jednorazowej zapłacie najwyższej kaucji, dodatkowych, tygodniowych opłat za korzystanie z kasy – nie ma. Co najważniejsze, firma gwarantuje legalne zatrudnienie na umowę, uwzględniającą ubezpieczenie zdrowotne i odprowadzenie wszelkich niezbędnych składek (podatek dochodowy wynosi 8,5%). Czy opłaca się zakładać własną działalność gospodarczą, aby zostać kierowcą Ubera lub Bolta, mając opcję pracy z firmą pośredniczącą? Liczby mówią same za siebie – zatrudnienie się na umowę u partnera rozliczeniowego pozwoli na wygenerowanie maksymalnych zysków ze świadczenia usług przewozowyc

Wymagania auta

Uber ma dokładnie sprecyzowane wymagania co do stanu technicznego samochodów swoich kierowców. Pojazd musi być zarejestrowany na terenie UE, na 5 osób oraz wyprodukowany najpóźniej w 1999 roku. Auto ma być ubezpieczone i mieć ważny przegląd. Powinno być czterodrzwiowe lub pięciodrzwiowe. Takie wymagania należy spełniać, chcąc korzystać z podstawowej usługi, tzn. uberX. Jest też usługa uberVAN, dająca możliwość wymagania auta uberprzewozu większych grup. Wówczas auto musi być zarejestrowane na 7 – 9 osób. Dla najbardziej wymagających pasażerów i kierowców, którzy chcieliby ich przewozić za najwyższe stawki, dostępna jest usługa UberSELECT. Wtedy oprócz konkretnej marki samochodu (lista znajduje się na oficjalnej stronie internetowej), trzeba też się wyróżniać uprzejmością i wysoką kulturą osobistą.

APLIKACJE UBER CZY TAXIFY ZNACZĄCO UDERZYŁY W KORPORACYJNE TAXI.

uber czy taxi co wybrać

Uber czy trzeba mieć działalność?

Uber jest formą działalności, która od 2016 roku wymaga zarejestrowania firmy. Używanie aplikacji jest możliwe tylko po przedstawieniu numeru NIP i europejskiego numeru identyfikacji podatkowej. Jednak dla osób, które chcą sobie dodatkowo dorobić i mają bardzo ograniczony czas, zakładanie firmy jest nieopłacalne. Alternatywą jest wtedy zatrudnienie się u innego partnera Ubera.

Partner flotowy uber

Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala nam na ominięcie choćby zakładania firmy, ale czy są inne zalety wejścia w współprace z partnerem flotowym uber? Podobnie ma się rzecz z kwestią dotyczącą tego, czy trzeba mieć licencję. Uber w 2018 roku wprowadził obowiązek posiadania licencji na przewóz osób samochodem osobowym przez kierowców. Jednakże współpraca z Partnerem Flotowym, który taką licencję posiada, wystarczy, aby móc pracować dla Ubera, więc jest to kolejny plus dla partnera flotowego uber. Minusem oczywiście są prowizje i opłaty, które pobiera.

Uber – zarobki kierowców

Średni koszt przejazdu w aplikacji Uber to 14 złoty.

Na opłatę za przejazd Uberem składają się: opłata początkowa, opłata za przejechany kilometr i za czas przejazdu. Każdy kierowca płaci aktualnie 25% prowizji. Dokładną kwotę aplikacja wylicza na podstawie danych historycznych, a kwota pojawia się po akceptacji zlecenia. Kwoty za przejazd nie są identyczne w każdym mieście. Trudno jednoznacznie podać zarobki, gdyż zależą od dyspozycji i czasu kierowcy, od miasta i ilości klientów – na pewno dodatkowy zarobek do domowego budżetu można sobie wygenerować przez Uber. Wymagania nie są wygórowane, więc warto się przekonać na własnej skórze czy taka forma dorobku będzie zadowalająca.

  • jak zostać kierowcą ubera

[ratings]

14 KOMENTARZE

  1. Uber… jak zacząć? Przede wszystkim z przytupem, żeby Ci się koszty zwróciły. Jak korzystasz z flotowej opcji to przygotuj się na 12 godzin pracy

  2. Robiłem na uberze 3 miesiace i mam serdecznie dosyć, prowizje coraz większe, przerzuciłem sie na taxify i na razie nieco lepiej, ale bez szaleństw

  3. Partner flotowy to największy rak, zabiera czasami nawet 50 % zarobków. Jeśli ktoś poważnie myśli o tym biznesie to koeniecznie własne DG, bo inaczej cie zjedzą 😉

    • Akurat to nie jest wina ubera tylko naszego państwa, która wprowadza coraz bardziej wymagające restrykcję w tym temacie 🙂

  4. Zostałem kierowcą już ponad rok temu, da się zarobić, ale nie nastawiajcie się na zarobki jak w reklamach. Powiem szczerze – da się wyżyć, średnio 120-160 zł dziennie netto jak w dobrych godzinach jeździsz.

  5. Uber widzę zawzięcie walczy z taxify, ale widać że te wojne przegrywa. Sam przeszedłem na taxify i widze róznice choćby w samej obsłudze klienta

  6. Ja tam polecam partnera flotowego, da się zarobić tylko trzeba wiedzieć jak i nie dać się dymać, ale ogólnie to mam pozytywne odczucia, bo nawet z partnerem zarobiłem więcej niż w Amazonie na bielanach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

wypożyczony samochód

Wypożyczalnia samochodów – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

0
Na rynku pojawia się coraz więcej wypożyczalni aut. Nie tylko w dużych miastach święcą swoje triumfy, ponieważ ze względu na prężny rozwój tej branży,...
montaż lpg

Czy LPG się opłaca?

radio 6000cd

Kod do radia Ford 6000cd

OSTATNIE POSTY