Strona głównaOpinieSuzuki Vitara - opinie użytkowników

Suzuki Vitara – opinie użytkowników

-

Suzuki Vitara to niemal legenda wśród samochodów terenowych i w typie crossoverów. Japoński koncern po 18 latach przerwy powrócił do produkcji tego niegdyś flagowego produktu. Jak oceniają kierowcy i użytkownicy motoryzacyjnych forów Suzuki Vitarę? Jakie są wady i zalety tego modelu?

Suzuki Vitara – opinie użytkowników

Produkcja samochodu rozpoczęła się w 1988 roku i trwała aż do 1997 roku. Pierwsza generacja była bardzo udana i przez lata stanowiła ważny punkt w ofercie Suzuki. Następnie wypuszczono na rynek Suzuki Grand Vitarę, samochód w typie sportowym. Japoński koncern powrócił ponownie do produkcji Suzuki Vitary w 2015 roku – wówczas powstała nowa, druga  generacja tego samochodu, która zebrała niezłe opinie. Suzuki Vitara 1.6 (automat) trafiła w gusta Polaków, stając się najpopularniejszym modelem marki Suzuki. Forumowicze nową Vitarę doceniają za duży komfort jazdy, który zapewniają m.in. ergonomiczne fotele i podłokietniki, za przestronność, niezawodny silnik, dobrze zestrojone zawieszenie, solidny układ hamulcowy oraz wiele dodatkowych funkcji, które nie są niezbędne, ale czynią codzienną jazdę o wiele wygodniejszą, m.in. czujniki parkowania, kamerę cofania, nawigację, duży i intuicyjny ekran dotykowy, tempomat czy Radar Brake Support. 

Suzuki Vitara – wady

Opinie fanów motoryzacji i kierowców odnoszą się negatywnie do nowej generacji Suzuki Vitara w kwestii metamorfozy z samochodu terenowego (z dużym potencjałem w tym kierunku) w auto w typie crossovera / SUV-a, który nie nadaje się do jazdy w wymagającym terenie. Oczywiście dziurawe polskie drogi nie będą przeszkodą dla tego pojazdu, ale jest to samochód raczej miejski. Na forach Suzuki Vitara powtarzają się opinie, że auto jest głośne i słabo wyciszone, co kierowcom sprawia dyskomfort. Poza tym najgorzej została oceniona jakość karoserii. Średnio, ale w negatywnym kierunku, oceniono działanie układu elektrycznego oraz jezdnego. Ogólnie spośród prawie 90 oceniających aż ¾ kupiłoby ten samochód ponownie pomimo tych wad, więc jest to niezły wynik i wskazuje, że wymienione usterki nie występują nagminnie.

Podsumowując, samochód jest lubiany głównie wśród fanów japońskiej marki. Generalnie oceniany jest całkiem dobrze, jednak na portalach branżowych motoryzacyjnych, opinie ekspertów nie są już tak entuzjastyczne z powodu nie najlepszego stosunku cen (od ok. 64 tys. do 110 tys. złotych) do jakości. Z pewnością nie ma sensu porównywać go do pierwszej generacji Vitary, bo jest to zupełnie inna klasa.

POPULARNE

BORG opinie

BORG – opinie o częściach

0
Na europejskim rynku motoryzacyjnym Borg Automotive znany jest z dwóch rodzajów działalności. Pierwszą dziedziną, jaką się zajmuje, jest regenerowanie podzespołów do samochodów, takich jak:...
Felgi ATT opinie

Felgi ATT – opinie

rafineria ELF

Oleje ELF – opinie

Opinie o Renovel

Ravenol – opinie

Opinie o Unitrol

Unitrol – opinie

OSTATNIE POSTY