Opel Vivaro – opinie

-

Niemiecki samochód Opel Vivaro ma opinie dostawczaka klasy średniej lub samochodu osobowego. Ceniony jest przede wszystkim za sporą pojemność w porównaniu do rozmiarów samochodu. Miejsce wewnątrz zależy to od sposobu wykończenia aut Opel Vivaro. Brygadówka może przewieźć do sześciu osób, zachowując jednocześnie sporo miejsca do załadunku. W przypadku Opel Vivaro opinie kierowców często podkreślają funkcjonalność trwałej przegrody oddzielającej przestrzeń załadunkową od miejsca dla pasażerów.

Opel Vivaro – jaki silnik jest najlepszy?

Sporo osób zastanawia się, czy warto postawić na klasyczny silnik w Opel Vivaro 1.9 dCi. Wady tego silnika to spore spalanie w ruchu miejskim i słaba dynamika, jednak nie można mu zarzucić braku żywotności. Te silniki montowane w Opel Vivaro w opiniach kierowców uznawane są za najbardziej trwałe zwłaszcza w starszych wersjach pojazdu. Opel Vivaro. 1.9 dCi wady swoje ma, jednak trudno uznać go za zły lub nietrwały silnik.

W nowszych wariantach samochodu na uwagę zasługuje 1.6 Biturbo o mocy 145 KM montowany w drugiej generacji Opel Vivaro. Opinie, jaki silnik wybrać, różnią się między sobą i dzielą użytkowników tego samochodu. Jednak w przypadku Opel Vivaro jaki silnik wybierzemy, zależy od przewidywanego sposobu eksploatacji i zadań, jakie będziemy stawiać przed samochodem. Warto zauważyć, że w przypadku Opel Vivaro opinie forów internetowych nie zachwalają silników benzynowych, montowanych w starszych wersjach.

Opel Vivaro – najczęstsze usterki

W przypadku Opel Vivaro najczęstsze usterki nie wykraczają poza standard podobnych modeli. Trudno znaleźć coś, co szczególnie szybko się psuje w Opel Vivaro i opinie mechaników to potwierdzają. W Opel Vivaro najczęstsze usterki to problem z dwumasą i czujnikiem cząstek stałych, czyli standardowe dolegliwości wszystkich modeli diesla. 

Dotyczące Opel Vivaro opinie kierowców często poruszają temat wygody wewnątrz samochodu. Nie wszystkim podoba się to, że regulacja dotyczy jedynie siedzenia kierowcy. Jednak zazwyczaj właśnie jako pojazd służbowy lub serwisowy traktowany jest Opel Vivaro i opinie kierowców nie uwzględniają jego roboczego charakteru. Niestety nie  jest to auto na długie trasy weekendowe, choć ułożenie kierownicy w Opel Vivaro przypomina układ z osobówek. 

Opel Vivaro czy Renault Trafic – który wariant ma lepsze opinie?

Dotyczące Opel Vivaro opinie kierowców często porównują ten model do Renault Trafic. Zwłaszcza pierwsze wersje pojazdu są bliźniaczymi konstrukcjami. Pojawia się zatem pytanie, który wariant jest lepszy: Opel Vivaro czy Renault Trafic? Przed wyborem warto poznać opinie kierowców Opel Vivaro i jego francuskiego konkurenta.
Odnośnie Renault Trafic i Opel Vivaro opinie z forum dzielą kierowców na pół. Część wychwala francuską wersję pojazdu, jako tanią i niezawodną. Tymczasem niemiecki Opel Vivaro opinie ma bardzo podobne. Mechanicy także nie wskazują konkretnego faworyta w tym zestawieniu. Wybierając Opel Vivaro czy Renault Trafic warto zatem kierować się głównie ceną i położeniem punktu ASO. Można wziąć pod uwagę także markę innych pojazdów, które zasilają naszą flotę aut firmowych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

subaru forester wady i zalety

Opinie o Subaru Forester

0
Japoński samochód Subaru Forester to model produkowany od 2012 roku. Jest bezpośrednim następcą pojazdów z wersji III. Model został udoskonalony, podczas trwania produkcji przeszedł...
ATS opinie

ATS – opinie

OSTATNIE POSTY