Strona głównaPoradySposoby na wilgoć w samochodzie

Sposoby na wilgoć w samochodzie

-

Wilgoć w samochodzie nie jest przez nas mile widziana. Wilgoć może doprowadzić do wielu nieprzyjemnych rzeczy w naszym samochodzie. Często spotykana sytuacja, zwłaszcza w starszych autach to psucie się elektroniki, właśnie przez nadmierną wilgoć w samochodzie. Kolejną nieprzyjemną sytuacją będzie sam zapach. Wsiadając do zwilgotniałego samochodu z czasem możemy poczuć smród.

Wilgoć w samochodzie – przyczyny

Wilgoć jest nieproszonym gościem, przyczyn może być wiele, ale w pierwszej kolejności powinniśmy zadać sobie pytanie czy nasz samochód jest garażowany? Brak dachu nad samochodem ułatwia powstawanie wilgoci w samochodzie. Wilgoć jest bardzo zależna od temperatury jaka panuje na zewnątrz. Zwłaszcza zimą, kiedy to oblodzony wlot układu wentylacyjnego serwuje nam dużą dawkę wilgoci.  Przyczyną powstawania wilgoci mogą być nie otrzepane buty ze śniegu. Zimą wchodząc do samochodu powinniśmy otrzepać nasze buty, aby uniknąć niepotrzebnej wody w aucie. Pamiętajmy, że wilgoć może utrudniać nam widok na drodze. Zaparowane szyby mogą doprowadzić do wypadku. Istnieje także specjalny przepis drogowy, dzięki któremu można dostać mandat za zaparowane szyby. Szybkim sposobem na pozbycie się wilgoci z naszej szyby będzie gąbka.

Sposób na wilgoć w samochodzie

Sposób na walkę z wilgocią jest naprawdę sporo. Jedni stawiają na domowe sposoby, drudzy uciekają się do zakupu specjalnych środków. Który sposób jest najskuteczniejszy, a który najpopularniejszy? Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się wilgoci z naszego samochodu będzie zakup domowego pochłaniacza wilgoci, który w parę dni powinien zrobić porządek z wilgocią w naszym aucie. Przed zastosowaniem domowych sposobów na wilgoć, należy zadać sobie kolejne pytanie – co pochłania wilgoć? Z pewnością są to wszystkie suche rzeczy, ale które są najlepsze? Najprostszym za to sposobem jest ryż. Ryż świetnie radzi sobie z wilgocią i bardzo szybko wchłania parę. Ryż umieszczony w skarpecie może wyglądać dziwnie, ale jest to sposób, który jest praktykowany przez polaków od lat. Żwirek dla kota, dla niektórych osób może być to kolejny dziwny sposób na pozbycie się wilgoci, ale jest to sposób, który również daje radę.  Żwirek umieszczamy w woreczku i czekamy na efekty. Mało kto wie, że również sól posiada cechy, które pozwolą zniwelować wilgoć w samochodzie. Sól w samochodzie pozwoli także na zniwelowanie smrodu i innych dziwnych zapachów, które unoszą się w naszym samochodzie.

Kończąc, powinniśmy unikać wilgoci w naszym aucie, bo nie tylko wpływa to na nasze bezpieczeństwo, ale także, może nas to sporo kosztować w przypadku wymiany niektórych elektronicznych podzespołów. Aby unikać wilgoci w samochodzie do dyspozycji mamy mnóstwo sposobów, które działają. Lepiej jednak zapobiegać niż potem męczyć się z wilgocią. Dlatego zalecane jest garażowanie samochodu, oraz wymiana na czas takich części jak choćby filtr kabinowy. Zapchany filtr kabinowy uniemożliwia prawidłową cyrkulację powietrza, przez co usunięcie wilgoci z szyb może potrwać nawet kilka minut. Zalecane jest także używanie dywaników gumowych, zamiast materiałowych, które trzymają w sobie wilgoć.

POPULARNE

najlepsze aplikacje mobilne dla kierowców

Najlepsze aplikacje mobilne dla kierowców: przegląd i porównanie

0
W dzisiejszych czasach, najlepsze aplikacje mobilne dla kierowców stają się nieodłącznym elementem codziennego życia na drodze. Pomagają w nawigacji, informują o korkach, kontrolują zużycie...
wynajem samochodu za granicą

Wypożyczenie samochodu za granicę

OSTATNIE POSTY