Strona głównaZakupProducent GT Radial – opinie i testy

Producent GT Radial – opinie i testy

-

Będąc właścicielem pojazdu, należy zwracać szczególną uwagę na wiele czynników, które są związane z elementami eksploatacyjnymi. Wbrew pozorom, ale to właśnie opony są najbardziej eksploatowanym elementem w pojeździe, i to w głównej mierze zależy od niej komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Wybór dobrych opon do samochodu nie jest prostym zadaniem, bowiem należy brać pod uwagę nie tylko parametry i rozmiar opony, ale również to, od jakiego producenta pochodzą. Na rynku pojawia się wiele różnorodnych modeli opon zimowych i letnich, w tym przypadku warto swój wybór kierować  w stronę opon, które pochodzą od sprawdzonych producentów, a do takich zalicza się m.in. GT Radial. W dalszej części wpisu weźmiemy pod lupę tego producenta, a następnie sprawdzimy, jakiego pochodzenia jest, jakie pojawiają się opinie użytkowników i przetestujemy najpopularniejsze modele opon marki GT Radial.

Opony zimowe i letnie marki GT Radial – sprawdzamy opinie

W takim razie, jakie pojawiają się opinie o oponach zimowych i letnich marki GT Radial? Przede wszystkim GT Radial to pochodząca z Indonezji marka, która zajmuje się produkcją bardzo dobrej jakości opon do pojazdów osobowych, ciężarowych i motocykli. Producent GT Radial prowadzi swoją działalność już od ponad 60 lat, i w tym czasie zdążyła ona wypracować renomę i dużą popularność wśród kierowców. W początkowej fazie istnienia, GT Radial zajmował się tylko produkcją ogumienia do jednośladów, w tym głównie do rowerów. Dopiero z biegiem lat firma zyskała odpowiednią wiedzę i fundusze na to, aby rozwinąć produkcję opon do samochodów.

Sukces marki GT Radial zawdzięcza się dzięki temu, że produkuje ona niezwykle wytrzymałe, poddawane rygorystycznym testom i posiadające szereg innowacyjnych rozwiązań opony, które są dostępne w przystępnej cenie. Obecnie GT Radial dystrybuuje swoje produkty do ponad 130 państw na całym świecie, i zatrudnia niemal 34 tys. pracowników.

Opony GT Radial są produkowane głównie w Chinach i Indonezji. To właśnie w tym państwach zlokalizowane są największe zakłady, w których powstają najlepsze modele, dodatkowo GT Radial posiada gigantyczny ośrodek, w którym poddawane są rygorystycznym testom jakości i bezpieczeństwa opony zimowe i letnie.

GT Radial to marka, która jest niezwykle popularna i cieszy się dużym zaufaniem wśród kierowców. W sieci bardzo często pojawiają się opony tej marki w różnych prestiżowych zestawieniach i rankingach, uzyskując tym samym czołowe pozycje. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie o najpopularniejszych modelach opon marki GT Radial.

GT Radial WinterPro 2

W swojej ofercie marka GT Radial posiada wiele modeli opon zimowych, do najpopularniejszych z nich zalicza się model WinterPro 2. Przede wszystkim model GT Radial WinterPro to opona, która znajduje swoje zastosowanie na rynku Ultra High Performance. Do jej produkcji wykorzystano wiele innowacyjnych rozwiązań, które w znaczący sposób przyczyniają się do uzyskania jak najlepszych parametrów w trakcie jazdy. WinterPro 2 jest przeznaczona głównie do pojazdów sportowych i terenowych, które charakteryzują się wysoką mocą silnika. Model ten jest dostępny w rozmiarach od 17 do 19 cali.

Cechą charakterystyczną modelu WinterPro 2 jest specyficzna konstrukcja kierunkowego bieżnika, który został wyposażony w wyjątkowe wzory, które przyczyniają się do poprawy przyczepności zarówno do suchej, jak i mokrej nawierzchni. Z kolei wdrożenie dużej wielkości bloków bocznych, z dodatkowymi teownikami gwarantują lepszą stabilność i komfort z jazdy.

GT Radial WinterPro 2 wyróżnia się tym, że do jej produkcji wykorzystano innowacyjną mieszankę gumową, która nie tylko zwiększa przyczepność do nawierzchni, ale i również redukuje opory toczenia, w rezultacie przyczynia się to do mniejszego zużycia paliwa.

GT Radial Champiro FE1

W przypadku opon letnich wyróżnia się GT Radial Champiro FE1. Przede wszystkim Champiro FE1 to wysoka jakość, która zapewnia zrównoważone parametry, a to wszystko dostępne po bardzo atrakcyjnej cenie. Na forum pojawia się wiele pozytywnych opinii o tym modelu, najczęściej wpisy odnoszą się do tego, że opona niezwykle dobrze radzi sobie na mokrej nawierzchni. Dodatkowo wyróżnia ją wysoka wytrzymałość i żywotność.

Model GT Radial Champiro FE1 to opona, która spełni preferencje wymagających kierowców, którzy cenią sobie bezpieczną i niezawodną jazdę. Opona dostępna jest w kilku rozmiarach zaczynając od 15 do 17 cali. Szczegółowe i wnikliwe kontrole oraz testy jakości na etapie produkcyjnym sprawiły, że powstał produkt zapewniający wysoki komfort i bezpieczeństwo z podróżowania.

Do modelu GT Radial Champiro FE1 wdrożono asymetryczny bieżnik, który niezwykle dobrze sprawuje się nawet w trakcie ciężkiej aury pogodowej. Dodatkowo model ten został wyposażony w szerokie rowki, które efektywnie odprowadzają wodę spod kół, redukując zjawisko „Aquaplaningu”.

POPULARNE

Producent opon Uniroyal – jakie posiada opinie?

Producent opon Uniroyal – jakie posiada opinie?

0
Zbliża się wielkimi krokami sezon na wymianę opon, dlatego tak ważne jest to, jaki model i markę opony wybierzemy. Oczywiście wybór odpowiedniej opony nie...

OSTATNIE POSTY