Strona głównaZakupCzy opłaca się kupować samochód klasy premium?

Czy opłaca się kupować samochód klasy premium?

-

Samochody premium coraz częściej są na celowniku osób z klasy średniej. Czym są w ogóle samochody klasy premium oraz jakie są różnice między samochodami klasy średniej? Na ulicach możemy faktycznie zauważyć znaczny wzrost samochodów z wyższej półki. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowe modele Porsche, BMW, Audi, a koncerny takie jak Skoda, Opel, Renault, Peugeot, czy Honda dążą do tego, aby ich modele były postrzegane jako samochody prestiżowe. Coraz rzadziej Polacy kupują samochody takie jak Fiat czy Suzuki, które są postrzegane przez społeczeństwo jako samochodu taniej lub średniej półki.

klasa premium a klasa ekonomiczna

Klasa premium – co to znaczy?

Wszyscy możemy usłyszeć w mediach, że samochody klasy premium wiodą prym i sprzedają się z roku na rok w coraz większych ilościach. Czym są tak naprawdę samochody klasy premium? W porównaniu do klasy średniej, samochody klasy premium są lepiej wyposażone. Czym jest lepsze wyposażenie samochodu? Zamiast weluru fotele i cała tapicerka obita może być skórą. Nagłośnienie w naszym samochodzie może być o wiele lepsze w przypadku klasy premium. Samochód premium wyróżnia się zazwyczaj także takimi cechami jak lepszy komfort jazdy. Lepsze wyciszenie samochodu to z pewnością większa wygoda i komfort. Klasa premium posiada także w dużej mierze więcej miejsca, większy bagażnik, czyli tak zwane cechy praktyczne samochodu.

Marki samochodów klasy premium

Myśląc o samochodach klasy premium przed oczami mamy Mercedesa, BMW lub Audi. I jest to prawidłowa wizja, ponieważ te trzy marki w Polsce sprzedają się najlepiej jeśli chodzi o marki premium. Kolejną marką premium, która w Polsce z roku na rok zalicza duże wzrostu jest Porsche, które z pewnością jest jednym z najbardziej prestiżowych aut. Wiele aut z Japonii czy Chin w ostatnich latach z tanich samochodów użytkowych przechodzi na samochodu klasy premium. Dobrym przykładem japońskiej marki premium może być marka Lexus, która w Polsce w ostatnich 10 latach prawie podwoiła swoją sprzedaż. Co ciekawe prawie połowa sprzedanych lexusów klasy premium to samochody hybrydowe. Pod koncernem BMW znajduje się także marka MINI, która od kilku lat zbiera minimalny udział w rynku aut premium na Polskim rynku. Podczas wymieniania marek samochodów klasy premium nie możemy zapomnieć o brytyjskiej marce samochodów luksusowych jakim jest Jaguar. Na koniec warto przypomnieć o marce Volvo, która poza prestiżem, który sobie wyrobiła na przestrzeni ostatnich lat jest niezawodna i osiąga jedne z najlepszych wyników w testach NCAP.

czy opłaca sie kupic samochod premium

Czy opłaca się się kupować samochód premium? To zależy, a zależy od naszego portfela. Samochód premium na pewno zwiększy nasz komfort jazdy oraz doda prestiżu naszemu samochodowi. Statystyki, które dostarczają nam portale motoryzacyjne oraz sami producenci wykazują, że z roku na rok samochody klasy premium notują minimum kilka procent wzrostu. Co ciekawe trend ten się utrzymuje niezależnie od sytuacji ekonomicznej.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

Producent opon Uniroyal – jakie posiada opinie?

Producent opon Uniroyal – jakie posiada opinie?

0
Zbliża się wielkimi krokami sezon na wymianę opon, dlatego tak ważne jest to, jaki model i markę opony wybierzemy. Oczywiście wybór odpowiedniej opony nie...

Jak sprzedać samochód?

OSTATNIE POSTY