Strona głównaNowościCrossovery a SUVy

Crossovery a SUVy

-

Tworząc ranking małych i nowych SUVów, wyróżniając w nim auta sprawdzone w roku 2019 i 2020, należy już na początku wyjaśnić, że bardzo często amatorzy czterech kółek mówiąc o SUVach, mają na myśli małe i duże crossovery. Dlaczego tak się dzieje? Otóż pojazd typu crossover łączy w sobie cechy samochodów z kilku segmentów i najbliżej mu właśnie do SUVa. Bardzo często trudno jest odróżnić, co jest jednym, a co drugim, nie istnieje też jednoznaczna definicja, która pozwoliłaby wskazać na konkretne różnice w tych dwóch rodzajach nadwozia. Ogólnie przyjmuje się, że SUVy to samochody raczej większe, z dużymi silnikami, często z napędem na cztery koła. Małe są więc crossovery, lub po prostu mniejsze niż SUVy, i są to głównie auta miejskie (takie jak hatchbacki, kombi, minivany). Granica jest tu jednak bardzo płynna i niejednokrotnie okaże się, że mały SUV to zwykły crossover. Najlepiej więc będzie jeśli przyjmiemy, że mianem SUVa i crossovera określimy auto od początku projektowane jako pojazd o charakterze przynajmniej lekko terenowym.

Małe SUVy – Ranking 

Skoro naświetliliśmy już problem odróżniania dwóch typów pojazdów, warto teraz spojrzeć na ranking małych SUVów, by przekonać się, jakie nowe SUVy zostały w 2020 roku wyróżnione i wysoko ocenione przez użytkowników.

Pierwszym z aut, jakie warto polecić kierowcom, jest Honda CR V Hybrid. Małe SUVy są jednymi z najpopularniejszych obecnie typów pojazdów, jakie wybierają kierowcy, i nasz ranking to potwierdza, bowiem Honda CR V od kilku lat cieszy się niesłabnącym zaufaniem użytkowników, a obecna jej wersja Hybrid też sprzedaje się bardzo dobrze. Na pewno przyczynia się do tego hybrydowa konstrukcja napędu: trzy silniki – jeden spalinowy o pojemności 2 l i mocy 145 KM oraz dwa elektryczne.

Najpopularniejsze SUVy to te, które oprócz wygody użytkowania dodają kierowcy prestiżu. Najlepiej osiągnąć go, kupując auto znanej i cenionej marki. Jedną z nich jest na pewno Mazda. Małe SUVy w roku 2020 charakteryzują się tym, że przy ich projektowaniu zwracano szczególna uwagę na zanieczyszczenia, jakie mogą one spowodować w środowisku. Stąd też nowa Mazda CX-5 z silnikiem 2.0 Skyactiv-G oraz manualną skrzynią biegów wyposażona jest w układ dezaktywacji cylindrów, który wpływa na obniżenie spalania i emisji CO₂ (redukcja o ok. 12 g/km). Tendencja taka będzie się nasilać i najpopularniejsze SUVy, które w przyszłości będą wybierane, będą musiały spełniać wysokie standardy ekologiczne.

Małe SUVy w 2020 roku reprezentowane są także przez luksusowy model BMW, jakim jest BMW X1, a ranking, w którym X1 znajduje się na wysokim miejscu, podpowiada, że to auto wybiorą użytkownicy, dla których liczy się świetne prowadzenie i duży zapas mocy, mnóstwo miejsca dla pasażerów oraz na bagaż. Pojazd ten udowadnia, że starsze modele, które zostały udoskonalone i zaprezentowane jako nowe SUVy w 2020 roku, sprawują się całkiem dobrze. Ostatnia generacja BMW X1 został wyposażona w odmienne lampy, inne zderzaki i wzory obręczy kół, inne są również kolory nadwozia.POPULARNE

jaka nagrzewnice wybrac

Nagrzewnica do warsztatu. Jaką wybrać?

0
W warsztacie każdego majsterkowicza czy też profesjonalisty bardzo ważnym elementem wyposażenia jest nagrzewnica, która działa jako system dogrzewający pomieszczenie lub stanowi jedyne źródło ciepła....
Opinie o 321 sprzedane

321 sprzedane – opinie

OSTATNIE POSTY