Strona głównaZakupOpony marki Falken - warto? Sprawdzamy opinie

Opony marki Falken – warto? Sprawdzamy opinie

-

Branża motoryzacyjna charakteryzuje się tym, że zachodzą w niej ciągłe zmiany i wprowadza ona wiele pionierskich rozwiązań. To stwierdzenie można również użyć w kontekście branży oponiarskiej. W przeszłości opony były zwykłym ogumieniem, które służyły tylko i wyłącznie jako wsparcie do pojazdu, bez nich dalsza jazda była w ogóle niemożliwa. Obecnie opony do samochodu traktuje się nie tylko, jako element zwiększający komfort z jazdy, ale i również zwiększają one estetykę pojazdu. Na rynku pojawia się z roku na rok coraz to większa ilość opon letnich, zimowych i całorocznych, w ten sposób wiele osób zmaga się z problemem doboru tej odpowiedniej. W związku z tym postanowiliśmy pomóc wam w doborze odpowiedniej opony przedstawiając renomowaną markę – Falken. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakiego pochodzenia jest ta marka, jak wyglądają opinie i przetestujemy najpopularniejsze modele opon marki Falken.

Opony zimowe i całoroczne marki Falken – sprawdzamy opinie

W takim razie, jakie pojawiają się opinie o oponach zimowych i całorocznych marki Falken? Przede wszystkim producent Falken to pochodzenia japońskiego przedsiębiorstwo, która prowadzi swoją działalność od 1983 roku. Producent Falken specjalizuje się w produkcji opon do pojazdów osobowych i ciężarowych. Pomimo krótkiej historii Japońska marka Falken zdążyła wypracować sobie wysoką pozycję w rankingach opon zimowych i całorocznych, tym samym zyskała przychylność i pozytywne opinie wśród kierowców. Marka Falken wyróżnia to, że specjalizuje się ona w produkcji opon, które wykorzystywane są na torach wyścigowych, to wszystko zawdzięcza się dzięki zastosowaniu innowacyjnego rozwiązania „Ultra High Performance”. Dzięki licznym testom każda opona Falken wyróżnia się wysoką trwałością i jakością. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie i przetestujemy najpopularniejsze modele opon marki Falken.

Falken Eurowinter HS014

Jedna z najpopularniejszych modeli opon zimowych – Eurowinter HS014. Model ten wyróżnia wysoka jakość wykonania oraz to, że jest dostępna w atrakcyjnej cenie. Podczas produkcji Eurowinter HS014 wykorzystano wiele innowacyjnych rozwiązań, które sprawiły, że opona niezwykle dobre radzi sobie z trudnymi warunkami panującymi na drodze. Eurowinter HS014 to opona charakteryzująca się wysoką przyczepnością, dlatego w sieci pojawia się wiele pozytywnych opinii na jej temat.

Falken Eurowinter VAN01

Kolejną oponą zimową wartą uwagi, jest model Eurowinter VAN01, która jest określana oponą klasy średniej. Eurowinter VAN01 tak, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczona do pojazdów dostawczych. Konstrukcja opony Eurowinter VAN01 wyróżnia asymetryczny bieżnik, który przyczynia się do tego, że niezwykle dobrze odprowadza nadmiar wody oraz błoto spod opony, w ten sposób redukuje ryzyko pojawienia się efektu aquaplaningu.

Falken FK510

Model FL510 to opona wielosezonowa wyróżniająca się wysoką stabilnością. FL510 przyczynia się do tego, że poprawia się dynamiczność podczas jazdy, a jej estetyczny wygląd nadaje sportowego charakteru pojazdom. Opona wielosezonowa FK510 posiada asymetryczny bieżnik i szeroki rozstaw, który zwiększa kontrolę nad pojazdem, w momencie kiedy przyspiesza, hamuje oraz jest w trakcie pokonywania ostrych zakrętów. W sieci często pojawiają się pozytywne opinie, które odnoszą się do osiągania lepszych parametrów w trakcie jazdy.

Falken Ziex ZE310 Ecorun

Kolejnym modelem opony japońskiej marki Falken jest Ziex ZE310 Ecorun. Ta zyskująca na coraz to większej popularności opona Ziex ZE310 Ecorun charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i wysoką przyczepnością do powierzchni. Falken Ziex ZE310 Ecorun gwarantuje wysoki komfort w trakcie podróżowania.

Falken HS 449

Co mówią opinie o oponie HS 449? HS 449 to opona zimowa, która jest przeznaczona do pojazdów osobowych. Podczas produkcji HS 449 wykorzystano innowacyjne rozwiązania oraz mieszankę, w której w składzie znajduje się krzemionka, która przyczynia się do większej elastyczności w momencie, w którym występują niskie temperatury. Dodatkowo odpowiednia konstrukcja zwiększa bezpieczeństwo w trakcie jazdy. HS 449 posiada również kierunkowy bieżnik, który redukuje trakcję oraz efektywniej odprowadza błoto i śnieg spod kół. Kolejną istotną cechą tej opony jest to, że wykazuje ona wysoki poziom trwałości, w ten sposób jest odporna na ścieranie oraz pojawiające się wszelkie uszkodzenia mechaniczne. W sieci pojawia się wiele przychylnych opinii na temat tej opony zimowej, najczęściej użytkownicy chwalą to, że opona dobrze radzi sobie z oblodzoną nawierzchnią.

POPULARNE

nowy samochód

Nowy czy używany – jaki samochód warto kupić?

0
Zakup samochodu pociąga za sobą liczne pytania i dylematy, a jednym z zasadniczych jest to, czy lepiej zdecydować się na nabycie używanego, czy nowego...
dobór felg do auta

Jak dobrać felgi do auta?

OSTATNIE POSTY