Strona głównaZakupOpony od mało znanego producenta Neolin - opinie i testy

Opony od mało znanego producenta Neolin – opinie i testy

-

Opona zimowa w zestawieniu z oponą letnią, różnią się między sobą pod wieloma względami. Chodzi tutaj m.in. o konstrukcję, rodzaj bieżnika oraz użytej mieszanki podczas produkcji. Opony letnie, które są użytkowane w porze zimowej, ze względu na występowanie niskiej temperatury szybko twardnieją, a tym samym tracą elastyczność, a sama jazda staje się niebezpieczna. W związku z tym konieczne jest to, aby wymieniać cyklicznie opony letnie na zimowe przed rozpoczęciem się sezonu. Najczęściej zaleca się wymianę w momencie, gdy temperatura spada poniżej 6 stopni Celsjusza.

W związku z tym, przed założeniem opon letnich, warto skontrolować ich stan, czy mają dobry bieżnik i nie są wyeksploatowane, jeżeli jednak opona nie nadaje się do dalszego użytkowania, powinniśmy zaopatrzyć się w nowy zestaw opon. W tym przypadku czynność ta, nie należy do prostych zadań, bowiem na rynku pojawia się wiele modeli opon, które pochodzą od różnych producentów, w ten sposób pojawia się pytanie – jaką markę opon wybrać? Warto swój wybór kierować zaufaniem i opiniami, które pojawiają się na forum w sieci. Ostatnimi czasy pojawia się wiele recenzji o marce opon Neolin, w związku z tym w dalszej części wpisu weźmiemy pod lupę tego producenta, a następnie sprawdzimy, jakiego pochodzenia jest ta marka i przetestujemy najpopularniejsze modele opon tej marki.

Opony zimowe marki Neolin – sprawdzamy opinie

W takim razie, jakie pojawiają się opinie na forum o oponach zimowych marki Neolin? Przede wszystkim Neolin to pochodzenia chińskiego marka, która wchodzi w skład gigantycznego koncernu oponiarskiego Yanchang Rubber. Neolin to dość młoda marka, która pojawiła się zaledwie kilka lat temu na rynku. I pomimo niedługiej działalności, zyskała w dość szybkim czasie dużą popularność, pozytywne opinie na forum, a jej opony pojawiały się często w różnych zestawieniach i testach, które były przeprowadzane przez różne grupy motoryzacyjne.

Marka Neolin specjalizuje się w produkcji opon do pojazdów osobowych, ciężarowych i motocykli. Do podstawowych wartości firmy należą m.in. wdrażanie i wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które przyczynią się do tego, że produkty tej marki będą charakteryzowały się wysoką jakością.

Neolin w swoich zakładach produkcyjnych dokłada wszelkich starań, aby opony do samochodu spełniały wszelkie, niezbędne testy i normy bezpieczeństwa. Każda opona cechuje dobra jakość wykonania i wytrzymałość. Z kolei aspekt ekologiczny to druga strona medalu tej firmy, dzięki zastosowaniu rozwiązania, który efektywnie wpływa na niskie opory toczenia, opony zimowe i letnie marki Neolin mają istotny wpływ na poziom zużycia paliwa w pojeździe. Podsumowując, opony Neolin gwarantują komfort w trakcie z jazdy, a dzięki optymalizacji kosztów produkcyjnych, są one dostępne w przystępnej cenie. W dalszej części wymienimy najpopularniejsze modele opon marki Neolin, a następnie sprawdzimy, jakie posiadają opinie na forum.

Neolin NeoGreen+

Jakie można znaleźć opinie na forum o oponie Neolin NeoGreen+? Przede wszystkim NeoGreen+ to opona letnia, która jest przeznaczona do pojazdów osobowych. Jest to model, który zyskuje na forum wiele przychylnych opinii dzięki temu, że idealnie dostosowuje się do panujących warunków na drodze, tym samym zapewnia ona wysokie parametry, nawet w momencie, gdy porusza się ona po mokrej nawierzchni. Oponę Neolin NeoGreen+ wyróżnia to, że jest to opona wchodząca w skład klasy ekonomicznej. Przyczynia się ona do ograniczenia powstających oporów toczenia, w rezultacie przekłada się to na mniejsze oszczędności w zużyciu paliwa.

W recenzjach opona NeoGreen+ dość często otrzymuje wiele pozytywnych opinii, które opisują to, że opona sprawnie odprowadza wodę i błoto spod koła, zapobiegając pojawieniu się zjawiska „Aquaplaning”. Za to wszystko odpowiedzialny jest asymetryczny bieżnik.

Neolin NeoWinter Van 

Neolin NeoWinter Van to propozycja, która spełni preferencje najbardziej wymagających kierowców. Przede wszystkim NeoWinter Van, jak sama nazwa wskazuje, to model opony, który jest przeznaczony do pojazdów dostawczych. Opona NeoWinter Van gwarantuje wysokie osiągi, oraz nośność. Model ten wyróżnią się wieloma zaletami, jedną z nich jest to, że podczas jej produkcji zastosowano innowacyjną technologią „All-Season”, która efektywnie wpływa na przyczepność opony zarówno do suchej, jak i mokrej nawierzchni. NeoWinter Van powstał przy użyciu pionierskiej mieszanki gumowej, która zawiera w swoim składzie stalowy wkład. Taka konstrukcja opony zapewnia jej długą żywotność i wytrzymałość, eliminując tym samym efekt sztywnienia, i odkształcania się.

Bieżnik NeoWinter Van wyróżnia się tym, że posiada ona dość szerokie nacięcia, które zlokalizowane są na centralnej części opony, takie rozwiązanie efektywnie wpływa na odprowadzanie wody spod koła, zapobiegając tym samym pojawianiu się powszechnego zjawisko „Aquaplaningu”.

POPULARNE

Laufenn - warto czy nie warto? Opinie i testy

Laufenn – warto czy nie warto? Opinie i testy

0
Wybierając nowe ogumienie do swojego pojazdu, w pierwszej kolejności zapoznajemy się z parametrami i rozmiarami takiej opony, a następnie przeszukujemy sieć w poszukiwaniu różnych...

OSTATNIE POSTY