Strona głównaZakupTest wosków samochodowych

Test wosków samochodowych

-

Wosk samochodowy, to jeden z najpopularniejszych preparatów, który jest stosowany do zabezpieczania powłoki lakierniczej na samochodzie. Na rynku jest wiele dostępnych rodzajów takich wosków, wymienia się m.in. woski syntetyczne, hybrydowe oraz naturalne. Te woski różnią się właściwościami, składem, oraz końcowym efektem wizualnym. Ze względu na szeroki wybór i często pojawiające się pytania odnośnie tego, który wosk samochodowy wybrać, przeprowadziliśmy na rzecz tego artykułu test takich preparatów. Przede wszystkim podczas przeprowadzania tego testu, zwracaliśmy szczególną uwagę na to, w jakim stopniu użyty wosk poprawił jakość i efekty wizualne lakieru samochodowego. Dodatkowo testowaliśmy takie parametry, jak wytrzymałość, i to czy preparat przyczyniał się do niwelowania mikrorys. W dalszej części wpisu przedstawiliśmy preparaty, które zostały wykorzystane w trakcie testu.

Wosk samochodowy – który wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest olbrzymia ilość marek wosków samochodowych, które są dostępne w wielu wariantach. W pierwszej kolejności przeprowadziliśmy test wosku Soft99 Fusso, który jest dość popularną marką i zyskała wiele pozytywnych. Przede wszystkim wosk samochodowy Soft99, charakteryzuje się tym, że jest to syntetyczny wosk, który zawiera w swoim składzie również żywicę fluorową. W trakcie testu wykorzystaliśmy wosk, który był przeznaczony do jasnych lakierów. To, na co zwróciliśmy uwagę, to warstwa ochronna, która powstała bezpośrednio po nałożeniu wosku na lakier. Powstała powłoka ochronna ogranicza osiadanie wszelkich zanieczyszczeń w postaci kurzu i brudu. Dodatkowo wosk samochodowy marki Soft99 przyczynia się do skrócenia procesu mycia, tym samym utrzymuje czystą powłokę na dłużej.

Kolejny wosk samochodowy wykorzystany w naszym teście, to preparat marki Collinite. Przede wszystkim w 2007 roku produkty tej marki otrzymały prestiżową nagrodę, jako najlepszy wosk samochodowy magazynu AutoExpress. W trakcie przeprowadzonego testu, wosk marki Collinite, przyczynił się do znacznej poprawy wizualnej powłoki lakierniczej. Dodatkowo po aplikacji, widać wyraźny połysk oraz blask, który wyodrębnia głębię kolory. Istotną cechą jest również to, że jest dostępny w stosunkowo niskiej cenie.

Marka Sonax Premium Class, to preparat, który zawiera w swoim składzie tylko i wyłącznie naturalne składniki, dlatego też może być wykorzystywany na dowolnym lakierze samochodowym. W trakcie przeprowadzonego testu, właściwości tego preparatu przyczyniły się do tego, że lakier samochodu zyskał żywsze kolory i lśniący połysk. Dodatkowo dzięki kremowej konsystencji, wosk marki Sonax Premium Class w prosty sposób się nakłada i docierało, w efekcie uzyskujemy gładką powierzchnię lakieru. W rezultacie dzięki temu można w prosty sposób usunąć pojawiające się na lakierze zanieczyszczenia. Największą wadą tego produktu jest jego cena, która waha się w okolicach 250-300 złotych.

Meguiar NXT to wosk samochodowy, który charakteryzuje się tym, że jest to produkt jednego z najpopularniejszych producentów kosmetyków samochodowych. W swoim teście wykorzystaliśmy produkt Tech Wax 2.0, który został opracowany innowacyjną metodą ESP. Przede wszystkim jest to metoda, która opiera się na wykorzystaniu polimerów, które tworzą reakcję wiązania z lakierem, w rezultacie zapewniając powłoce wysoką ochronę. Wosk bardzo dobrze się nakłada na lakier, a efekty wizualne, jakie można zauważyć to przyciemnienie powłoki lakierniczej. W rezultacie, lakier zyskuje połysk i przyczynia się do niwelowania mikrorys.

POPULARNE

Crossovery a SUVy

0
Tworząc ranking małych i nowych SUVów, wyróżniając w nim auta sprawdzone w roku 2019 i 2020, należy już na początku wyjaśnić, że bardzo często...
leasing samochodu

Leasing czy wynajem samochodu?

OSTATNIE POSTY