Strona głównaZakupOpinie o oponach Continental – czy warto je kupić?

Opinie o oponach Continental – czy warto je kupić?

-

Wraz z rozwojem branży motoryzacyjnej firma Continental utorowała sobie drogę do produkcji opon, którego zastosowanie znajdują w wielu pojazdach lądowych. Wraz z rozpoczęciem XX wieku, przedsiębiorstwo Continental było uznawane za czołową firmę zajmującą się komunikacją powietrzną, i dostarczała również elementy niezbędne do budowy niemieckich sterowców. Wraz z upływem czasu, przedsiębiorstwo opracowało wiele nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym powstało wiele nowoczesnych modeli opon, które charakteryzowały się wysoką jakością i trwałością. W dzisiejszym wpisie weźmiemy pod lupę najpopularniejsze modele opon zimowych i letnich marki Continental i sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie o tych produktach.

Opony zimowe i letnie marki Continental – opinie użytkowników

W takim razie, jakie pojawiają się opinie o oponach zimowych i letnich marki Continental? Przede wszystkim przedsiębiorstwo swoją działalność prowadzi już od 1898 roku, jest ona pochodzenia niemieckiego, i specjalizuje się w produkcji opon samochodowych i ciężarowych. Już od wczesnych lat istnienia produkty pochodzenia niemieckiego zaczęły w dość szybkim czasie zyskiwać na popularności, wśród kierowców wyścigowych ze względu na dużą trwałość i niezwykle dobrą przyczepność. Continental to marka, która charakteryzuje szczegółowe podejście do procesów produkcji oraz to, że przeprowadza cykliczne, rygorystyczne testy jakości i bezpieczeństwa. To wszystko przyczynia się do tego, że wielu użytkowników coraz chętniej decyduje się na opony marki Continental. W swojej ofercie przedsiębiorstwo posiada wiele popularnych modeli, które przedstawimy w dalszej części wpisu.

Continental EcoContact 6

Model opon Continental EcoContact 6 to jedna z najnowszych i zyskująca na coraz większej popularności opona, która jest przeznaczona do pojazdów miejskich. Opona EcoContact 6 to nowoczesna konstrukcja, która została opracowana na podstawie innowacyjnych mieszanek, które przeszły szereg testów przyczepności, dlatego EcoContact 6 to opona, która zyskuje wiele pozytywnych opinii.

Continental Race King

Model Race King to opony do samochodu, które bardzo dobrze sprawdzają się na leśnych i twardych nawierzchniach, dlatego często pojawiają się opinie o tym, że Race King to niezwykle dobrej jakości opony terenowe. Opona Race King dzięki specjalnie zaprojektowanym bieżnikom, samoczynnie oczyszcza gumę z zanieczyszczeń oraz błota, dlatego jest tak chętnie polecana, a opinie o tej oponie są przeważnie pozytywne.

Continental WinterContact TS 860

Opony marki WinterContact TS 860, to zimowa opona klasy premium. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na symbol „TS”, którym jest oznaczona opona Winter Contact, oznacza ona to, że model przeszedł szereg rygorystycznych testów jakości i bezpieczeństwa, dodatkowo uzyskała ona niezbędne i prestiżowe certyfikaty. Continental WinterContact TS 860 to zimowa opona, która przyczyni się do skrócenia drogi hamowania nawet do 5%, dlatego są one tak chętnie wybieranym modelem opon, i posiada pozytywne opinie.

Continental PremiumContact 6

W przypadku letnich opon, warto przyjrzeć się ofercie opon PremiumContact 6, który posiada wiele pochlebnych opinii. Przede wszystkim model PremiumContact 6 to opony, które zachwycają użytkowników wszechstronnymi właściwościami. PremiumContact 6 może się również poszczycić niskim oporem toczenia, w konsekwencji zapewniając wysoki komfort prowadzenia pojazdu. 

Continental Ultra Sport II

W przypadku opon szosowych, warto przyjrzeć się wersji opon Ultra Sport II marki Continental. Przede wszystkim model Ultra Sport II został poddany wnikliwym testom jakości, w ten sposób powstał produkt, który oferuje wszystko to, co potrzebne w trakcie wyścigu. Ultra Sport II gwarantuje użytkownikom wysoką przyczepność oraz niezwykle trwały bieżnik, dlatego tak często pojawiają się pozytywne opinie.

Continental ContiSportContact 5

Opony wersji ContiSportContact 5 to opona letnia klasy premium. ContiSportContact 5 to opona, dzięki której można uzyskać wyższe osiągi, oraz zwiększa ona komfort z prowadzenia pojazdu. ContiSportContact 5 dostępna jest w wielu różnych rozmiarach od 16 do 23 cali.

Continental Double Fighter III

Model opon Double Fighter III jest przeznaczony jest do twardszych nawierzchni. Double Fighter III to opona, która zyskuje wiele pozytywnych opinii ze względu na konstrukcję i użyte mieszanki w trakcie produkcji. Double Fighter III posiada wzmocnioną siatkę, która chroni oponę przed przecięciami.

Continental X-KING

Jeżeli szukasz opony, która zwiększy szybkość prowadzenia i przyczepność, to warto zastanowić nad modelem opon X-KING. Przede wszystkim opony X-KING zostały skonstruowane z myślą o branży wyścigowej. X-KING posiada równomiernie ułożone klocki bieżnika, które zlokalizowane są na bocznej części, w ten sposób poprawiają jakość trakcji.

 

POPULARNE

Jak sprzedać samochód?

3
Większość z nas prędzej czy później będzie sprzedawać samochód. Najprostszym wyjściem, ale niezbyt opłacalnym jest przekazanie go do komisu. Skupmy się więc na drugim...
Hankook – opinie o oponach

Hankook – opinie o oponach

OSTATNIE POSTY