Strona głównaPoradyKupno nowego samochodu w Czechach

Kupno nowego samochodu w Czechach

-

Na podróż do Czech w celu nabycia nowego samochodu decyduje się coraz więcej Polaków. Warto odwiedzić salony zlokalizowane w stolicy – Pradze, Brnie, czy Ostrawie. Już na tej podstawie można wysnuć wnioski, że kupno nowego samochodu w Czechach jest bardzo opłacalne. Wśród najtańszych modeli znajduje się Dacia, średnia cena jest w tym przypadku niższa o blisko 3.000 złotych. Kupno nowego samochodu w Czechach pozwala zaoszczędzić środki zgromadzone na koncie, również w przypadku Fiata Pandy czy Punto. Różnic kosztów nie dostrzega się jedynie w marce Skody, ponieważ celem producenta jest ukształtowanie cen na takim samym poziomie w krajach ze sobą sąsiadujących.

Auto z Czech – korzyści

Nie da się ukryć, że popyt na auta z Czech cały czas rośnie. Nasi południowi sąsiedzi mają w swoich ofertach samochody nowe i używane, po prostu na każdą kieszeń. Nie da się ukryć, że jednak najczęściej wybierana jest ta druga opcja. Warto rozejrzeć się na przykład za Porsche Cayenne, to auto z Czech można kupić za 1.000 do 2.000 tysięcy złotych taniej, niż w Polsce. Dodatkowo w naszym kraju większość egzemplarzy tego modelu ma zamontowaną instalację gazową, co nie każdemu odpowiada. Generalnie im starsze auto z Czech, tym lepiej, chociaż i w nowszych różnice cen są dobrze zauważalne.

Czasami trafia się ekstremalnie korzystna oferta, aby ją znaleźć, powinno się śledzić ogłoszenia publikowane na czeskich stronach internetowych.

Rejestracja samochodu w Czechach

Zasadniczo rejestracja samochodu w Czechach może pozwolić na zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy. Istnieje oczywiście kilka warunków, które trzeba obligatoryjnie spełnić. Potencjalna oszczędność wynika z faktu odjęcia kosztów akcyzy i podatku VAT. To drugie jest możliwe wówczas, gdy nastąpi zarejestrowanie firmy w Czechach. Rejestracja samochodu w Czechach jest dostępna dla każdego, kto jest tam zameldowany – na stałe, lub na pobyt tymczasowy. W tym drugim przypadku obowiązkowe jest przedstawienie dokumentów, które potwierdzą przebywanie na terenie Czech przez co najmniej 185 dni w ciągu roku.

Kupno nowego samochodu w Czechach – korzyści

Biorąc pod uwagę korzyści, kupno nowego samochodu w Czechach jest opłacalne. Tym bardziej, gdy prowadzi się tam działalność gospodarczą. Wówczas koszty rejestracji pojazdu są naprawdę symboliczne. Z takiego rozwiązania korzysta wielu ludzi, czemu trudno się dziwić, każdy chce dla siebie jak najlepiej. Paradoksalnie kupno nowego samochodu w Czechach o większej wartości wiąże się z większymi oszczędnościami. Dlatego takie rozwiązanie powinno wziąć się pod uwagę w pierwszej kolejności. Oczywiście pod warunkiem, że zaplecze finansowe na to pozwala, samochody w Czechach bardzo powoli tracą na wartości.

Rejestracja pojazdu samochodowego w Czechach

Ze względu na obowiązującą w Polsce derogację, przedsiębiorcy mają możliwość odliczenia jedynie połowy VAT-u z tytułu użytkowania samochodu służbowego do celów prywatnych. Właściciele polskich firm znaleźli jednak wyjście z tej niekorzystnej sytuacji. Jest nim rejestracja pojazdu samochodowego w Czechach. Największe oszczędności trafiają do portfeli tych, którzy są właścicielami pojazdów z silnikami co najmniej dwulitrowymi. Co ciekawe, rejestracja pojazdu samochodowego w Czechach to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim czasu. Wszystkie formalności zajmują jedynie dwa dni, a ich łączny koszt zamyka się w kwocie niecałych 600 złotych.

Czechy – ogłoszenia motoryzacyjne

Nic dziwnego, że poszukując auta za kilkaset tysięcy złotych wybór pada na Czechy – ogłoszenia motoryzacyjne obfitują w wiele modeli do wyboru. Tak naprawdę kwestią do ustalenia są oczekiwane parametry, dla jednych wystarczy minimum, inni mają nieco większe wymagania. Dla jednych i drugich znajdzie się odpowiednia oferta, która spełni wszystkie najważniejsze kryteria. Warto zagospodarować trochę czasu na podróż do Czech. Ogłoszenia motoryzacyjne są dość szybko aktualizowane, ponieważ zainteresowanie nowymi samochodami cały czas rośnie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

POPULARNE

Samochody na wodór

Samochody na wodór – ekologiczne samochody przyszłości od Toyoty

0
Świat motoryzacji zmienia się w oka mgnieniu, ale chyba nikt nie ma już wątpliwości, że napęd elektryczny jest przyszłością samochodów osobowych. Choć wyparcie aut...
sposób na nieuczciwego mechanika

Sposób na nieuczciwego mechanika

OSTATNIE POSTY