Strona głównaZakupNajtańsze samochody w eksploatacji

Najtańsze samochody w eksploatacji

-

Dla wielu osób samochód to pojazd silnikowy, który ma zadanie przetransportować nas z punktu A do punktu B. Wtedy szukamy samochodu, który będzie tani w eksploatacji. Co to znaczy w ogóle, że samochód jest tani w eksploatacji? Przede wszystkim wszystko rozbija się o koszty utrzymania, czyli m.in spalanie, cena ubezpieczenia, cena opon, części oraz innych podzespołów. Osoby, które szukają taniego w eksploatacji samochodu zazwyczaj szukają go w pewnym przedziale kasowym – najczęściej jest to samochód do 10 tys. Poniżej top 5 najtańszych w eksploatacji samochodów do 10 tysięcy złotych.

Fiat punto II

Produkowany od 1999 roku, przez ponad 10 lat – przetestowany przez setki tysięcy osób. Najtańszym w eksploatacji wydaje się silnik 1.9 JTD 8 V, jest to silnik wysokoprężny, który pozwala nam uzyskać spalanie poniżej 5 litrów na 100 km. Dodatkowo sam samochód jest bardzo tani, co prawda nie jest to najnowszy samochód, ale zadbane egzemplarze nadal posłużą nam dobre parę lat. Przeglądając portale ogłoszeniowe możemy zauważyć, że samochód ten kupimy już za 2-3 tysiące – idealny do pracy.

Volkswagen golf 4

Samochodu tego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Najtańszą w utrzymaniu opcją, będzie volkswagen golf 4 z silnikiem 1.9 TDI, który również pozwoli nam uzyskać spalanie poniżej 5 litrów na 100 km. Ubezpieczenie tego samochodu jest bardzo tanie, jeśli posiadamy wszystkie zniżki to powinniśmy uzyskać roczna składkę w okolicach 500-600 złotych. Co z częściami? Jest mnóstwo tanich zamiennik do tego samochodu, a szrotu obfitują wręcz w używane części do volkswagen golf 4.

Toyota Yaris II

Tani i wytrzymały samochód, który idealnie odnajduje się w mieście. Produkowany od 2005 samochód będzie nas kosztował w okolicach 10-13 tysięcy.  Silnik 1.4 o mocy 90 KM pozwala na szybką, dynamiczną, a jednocześnie oszczędną jazdę po mieście. Egzemplarze po roku 2009 są nieco droższe, to własnie wtedy Toyota Yaris II przeszła facelifting. Oszczędnym silnikiem, a jednocześnie silnikiem, który pozwoli nam na uzyskanie taniego ubezpieczenia samochodu jest silnik 1.0 i VVT-i o mocy 60 KM.

Seat Ibiza 3

Seat Ibiza 3 to model, który rozpoczął swoją produkcję w roku 2002. Wcześniej mogliśmy kupić Seat Ibiza 2 i nadal możecie, jeśli szukasz samochodu do 3-4 tysięcy. Seat Ibiza 3 jest nieco droższy, ale mocno odświeżony wygląd tego samochodu rekompensuje różnice cenową. Cena trzeciego modelu zaczyna się od 6-7 tysięcy. Części seata są nieco tańsze niż VW czy BMW, AUDI. Zdecydowanie ten model zasługuje na pojawienie się w tym zestawieniu najtańszych samochodów w eksploatacji.

Opel Astra II

Cena tego samochodu w ostatnim czasie pikuje mocno w dół, dlatego Opel Astra znalazł się na końcu naszego zestawienia. Przeglądając ogłoszenia musimy jednak uważać, bo jest dużo “zajechanych” modeli. Najtańszą w eksploatacji będzie wersja 1.7, jest to silnik wysokoprężny, który pozwoli nam na spalanie w okolicach 5 litrów. Samochód możemy kupić już za 2500 złotych.

Powyżej przedstawiliśmy Państwu najtańsze samochody w eksploatacji. Znajdują się tam zarówno samochodu z silnikiem benzynowym, jak i te z silnikiem diesla. Lista ta mogłaby być dłuższa, bo istnieje wiele innych modeli, które mieszczą się w przedziale 10 tysięcy i są tanie w swoim utrzymaniu.

POPULARNE

Aplus – opinie i testy

0
W pełni sprawnym samochodzie nie tylko konkretne systemy odpowiadają za bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Równie ważne są dobrej jakości opony –...

OSTATNIE POSTY