Strona głównaNaprawaNaprawa skrzyni automatycznej - jakie są ceny?

Naprawa skrzyni automatycznej – jakie są ceny?

-

Skrzynia biegów to ważny element mechaniczny samochodu, który odpowiada za zmianę przełożenia układu napędowego, w rezultacie umożliwia ono efektywniejsze wykorzystywanie mocy silnika poprzez spalanie większej ilości mieszanki paliwowej. Skrzynia biegów jest łączona z silnikiem przy wykorzystaniu sprzęgła. Wymienia się kilka rodzajów zestawów, które dzielone są na różne sposoby obsługi, w tym przypadku chodzi o skrzynie manualne i automatyczne. Ten element mechaniczny, stanowi istotną rolę w całej konstrukcji zdecydowanej większości pojazdów, dlatego tak ważne jest to, aby stale dbać o skrzynie biegów poprzez systematyczną wymianę oleju oraz jej odpowiedni serwis. Najczęściej brak oleju może być przyczyną wielu usterek mechanicznych.

W przypadku skrzyń automatycznych, w porównaniu do standardowych skrzyń manualnych, charakteryzują się one o wiele większymi kosztami naprawy. Jest to spowodowane tym, że jego naprawa jest bardziej skomplikowana, dodatkowo poprzez nieodpowiedni serwis oraz eksploatację, stają się bardziej awaryjne. W związku z tym pojawia się wiele zapytań o to, jakie są koszty naprawy takiej skrzyni automatycznej, i jak przebiega jej naprawa.

Naprawa skrzyni biegów

Automatyczna skrzynia biegów, w porównaniu do wersji manualnej, w sposób zmechanizowany zmienia biegi, w zależności od tego, jak jest obciążony silnik samochodu. W tym przypadku osoby kierujące pojazdem są całkowicie zwolnione z męczącej już kontroli drążka i sprzęgła. Poruszanie się pojazdem ze skrzynią automatyczną sprawia, że jazda staje się o wiele bardziej płynna i komfortowa, a cały system samoczynnie optymalizuje przełożenia, które zachodzą w silniku. To wszystko zawdzięcza się dzięki całej konstrukcji skrzyni i sposobu, w jaki jest przenoszony napęd. Skrzynia automatyczna składa się z trzech głównych elementów, chodzi tutaj o sprzęgło, podzespoły przełożeń i sterowania. Pomimo wielu zalet, skrzynie automatyczne często ulegają awarii, które powstają najczęściej poprzez nieuzupełnianie oleju i nieodpowiedni serwis. W przypadku awarii pojawia się pytanie o to, jakie są koszty naprawy takiej skrzyni biegów? Koszty są zależne od wielu czynników m.in. od stopnia usterki i od serwisu, który zajmie się naprawą.

Zastanawiając się nad tym, w jakim serwisie przeprowadzić naprawę skrzyni biegów, warto zapoznać się z ofertą Natan-serwis.eu, przede wszystkim serwis ten zajmuje się kompleksową naprawą i regeneracją skrzyń automatycznych. Natan-Serwis dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ugruntowanej pozycji na rynku, zyskał wielu klientów i ogrom pozytywnych opinii, które pojawiają się w sieci. Przed naprawą, doświadczeni mechanicy serwisu zajmują się kompleksową diagnozą uszkodzeń, po czym przechodzą do jej naprawy.

Koszt naprawy automatycznej skrzyni biegów

W takim razie, jakie są koszty naprawy automatycznej skrzyni biegów? Najczęściej ceny za taką naprawę skrzyni wahają się w okolicach od 4000 do nawet 16000 złotych. Koszty są uzależnione głównie od ilości i poziomu usterek, pojazdu, modelu skrzyni, oraz od czasu, jaki będzie potrzebny do wyjęcia takiej skrzyni automatycznej. W tym przypadku największe koszty są związane z usterkami mechanicznymi, czyli uszkodzenie się kół zębatych, czy łożysk, które należy zastąpić nowym elementami. Dodatkowo po regeneracji takiej skrzyni automatycznej należy przeprowadzić dodatkowe czynności związane z precyzyjną regulacją, która finalizują całą naprawę. W ten sposób koszty naprawy automatycznej skrzyni biegów osiągają nawet 5 cyfrowe ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE

awaria czujnika płynu chłodniczego

Czujnik temperatury płynu chłodzącego – jakie są objawy awarii?

0
Czujnik temperatury płynu chłodzącego ma znaczący wpływ na jakość pracy silnika. Ten niewielki element odpowiada za dostarczenie sterownikowi silnika pojazdu informacji na temat roboczej...
sposób na nieuczciwego mechanika

Sposób na nieuczciwego mechanika

OSTATNIE POSTY