Strona głównaNaprawaNaprawa skrzyni automatycznej - jakie są ceny?

Naprawa skrzyni automatycznej – jakie są ceny?

-

Skrzynia biegów to ważny element mechaniczny samochodu, który odpowiada za zmianę przełożenia układu napędowego, w rezultacie umożliwia ono efektywniejsze wykorzystywanie mocy silnika poprzez spalanie większej ilości mieszanki paliwowej. Skrzynia biegów jest łączona z silnikiem przy wykorzystaniu sprzęgła. Wymienia się kilka rodzajów zestawów, które dzielone są na różne sposoby obsługi, w tym przypadku chodzi o skrzynie manualne i automatyczne. Ten element mechaniczny, stanowi istotną rolę w całej konstrukcji zdecydowanej większości pojazdów, dlatego tak ważne jest to, aby stale dbać o skrzynie biegów poprzez systematyczną wymianę oleju oraz jej odpowiedni serwis. Najczęściej brak oleju może być przyczyną wielu usterek mechanicznych.

W przypadku skrzyń automatycznych, w porównaniu do standardowych skrzyń manualnych, charakteryzują się one o wiele większymi kosztami naprawy. Jest to spowodowane tym, że jego naprawa jest bardziej skomplikowana, dodatkowo poprzez nieodpowiedni serwis oraz eksploatację, stają się bardziej awaryjne. W związku z tym pojawia się wiele zapytań o to, jakie są koszty naprawy takiej skrzyni automatycznej, i jak przebiega jej naprawa.

Naprawa skrzyni biegów

Automatyczna skrzynia biegów, w porównaniu do wersji manualnej, w sposób zmechanizowany zmienia biegi, w zależności od tego, jak jest obciążony silnik samochodu. W tym przypadku osoby kierujące pojazdem są całkowicie zwolnione z męczącej już kontroli drążka i sprzęgła. Poruszanie się pojazdem ze skrzynią automatyczną sprawia, że jazda staje się o wiele bardziej płynna i komfortowa, a cały system samoczynnie optymalizuje przełożenia, które zachodzą w silniku. To wszystko zawdzięcza się dzięki całej konstrukcji skrzyni i sposobu, w jaki jest przenoszony napęd. Skrzynia automatyczna składa się z trzech głównych elementów, chodzi tutaj o sprzęgło, podzespoły przełożeń i sterowania. Pomimo wielu zalet, skrzynie automatyczne często ulegają awarii, które powstają najczęściej poprzez nieuzupełnianie oleju i nieodpowiedni serwis. W przypadku awarii pojawia się pytanie o to, jakie są koszty naprawy takiej skrzyni biegów? Koszty są zależne od wielu czynników m.in. od stopnia usterki i od serwisu, który zajmie się naprawą.

Zastanawiając się nad tym, w jakim serwisie przeprowadzić naprawę skrzyni biegów, warto zapoznać się z ofertą Natan-serwis.eu, przede wszystkim serwis ten zajmuje się kompleksową naprawą i regeneracją skrzyń automatycznych. Natan-Serwis dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ugruntowanej pozycji na rynku, zyskał wielu klientów i ogrom pozytywnych opinii, które pojawiają się w sieci. Przed naprawą, doświadczeni mechanicy serwisu zajmują się kompleksową diagnozą uszkodzeń, po czym przechodzą do jej naprawy.

Koszt naprawy automatycznej skrzyni biegów

W takim razie, jakie są koszty naprawy automatycznej skrzyni biegów? Najczęściej ceny za taką naprawę skrzyni wahają się w okolicach od 4000 do nawet 16000 złotych. Koszty są uzależnione głównie od ilości i poziomu usterek, pojazdu, modelu skrzyni, oraz od czasu, jaki będzie potrzebny do wyjęcia takiej skrzyni automatycznej. W tym przypadku największe koszty są związane z usterkami mechanicznymi, czyli uszkodzenie się kół zębatych, czy łożysk, które należy zastąpić nowym elementami. Dodatkowo po regeneracji takiej skrzyni automatycznej należy przeprowadzić dodatkowe czynności związane z precyzyjną regulacją, która finalizują całą naprawę. W ten sposób koszty naprawy automatycznej skrzyni biegów osiągają nawet 5 cyfrowe ceny.

POPULARNE

Skrzypienie przy skręcaniu kierownicą

Skrzypienie przy skręcaniu kierownicą – główne przyczyny

0
Czasem zdiagnozowanie dziwnych dźwięków, wydobywających się z samochodu podczas jazdy, jest naprawdę trudnym zadaniem. Bywa, że winowajcą jest niedokręcona śruba, czy powstały podczas eksploatacji...
jakie amortyzatory

Amortyzatory w samochodzie

Jak pozbyć się rdzy?

płyn hamulcowy

Jaki płyn hamulcowy?

zawór n75

Jak sprawdzić zawór n75?

OSTATNIE POSTY