Strona głównaNowościMoto Doktor - opinie. Co daje? Test, Moto Doktor czy Ceramizer?

Moto Doktor – opinie. Co daje? Test, Moto Doktor czy Ceramizer?

-

Moto Doktor to, według producenta, dodatek do oleju silnikowego i uszczelniacz. Czytając opinie na forum, można jednak dowiedzieć się ciekawych, choć, być może, nieco mrocznych, rzeczy. Historia powstania tego specyfiku przenosi nas do Ameryki, gdzie zmordowane na polu walki czołgi musiały dotoczyć się do bazy o własnych siłach. W sytuacjach krytycznych wlanie Moto Doktora miało zmusić silnik do pracy, nawet kiedy normalnie dawno by się zatrzymał. Środek ten był stosowany jako ostatnia deska ratunku i tylko do pojazdów, które ostatecznie nadawały się już tylko na złom. Czy jednak jego działanie nadal można spłycić do podobnej funkcji?

Moto Doktor jest produktem bardzo kontrowersyjnym. Co daje? Niweluje takie problemy, jak dymienie, czy zbyt duże pobieranie oleju. Jednak według wielu użytkowników jest on wykorzystywany przez handlarzy samochodów, którzy chcą jedynie na chwilę ukryć problemy silnika, a nie naprawić je dla przyszłego kupca. Jak więc wypada w testach. A może warto skorzystać z innego specyfiku? Który okaże się lepszy i bardziej pomocny? Moto Doktor, czy Ceramizer?

Moto Doktor – co daje? Do motocykla, kosiarki, wspomagania, samochodu

Pewnie zastanawiasz się po takim wstępie, co daje Moto Doktor i dlaczego nadal jest w sprzedaży? Otóż opinie na forum nie są jednoznaczne. Jedni twierdzą, że to zabójstwo dla silnika, inni, że po użyciu specyfiku ich auto śmiga jak nigdy i wszystko zależy od odpowiedniego używania zgodnie z etykietą. Skupmy się więc teraz na tym, co daje ów środek i jakie mogą być korzyści z jego wykorzystania.

Negatywne opinie ludzi często odnoszą się jedynie do wlewania Moto Doktora do silnika. Są jednak pozytywnie nastawieni do jego działania w innych aspektach. Sprawdza się on świetnie do układu wspomagania kierownicy, kiedy cieknie listwa lub pompa albo do skrzyni biegów, czy dyferencjałów, gdy te “wyją”. Na jakiej zasadzie działania opiera się technologia zastosowana w Moto Doktorze? 

Jak możemy przeczytać na stronie producenta, produkt ma wzmacniać wiązania polimerowe oleju silnikowego. Dzięki temu znacznie zmniejszone staje się jego zużycie. Ma on za zadanie uszczelniać pierścienie tłokowe, co powoduje zwiększenie kompresji oraz ciśnienia oleju. Oprócz tego zajmuje się uszczelnianiem suchych uszczelek, a także przywróceniem ich elastyczności. Bierze na siebie redukcję tarcia silnika. Pozytywnie wpływa na wyciszenie silnika i zwiększenie jego mocy. Na dodatek, w opisie sugerowane jest, że Moto Doktor nadaje się do wszystkich rodzajach silników – starszych i młodszych. Nie ma tam jednak żadnej wzmianki, o tym, co daje ani czy w ogóle można go używać w przypadku motocykli, czy kosiarek. Preparatem zaprojektowanym specjalnie pod te urządzenia jest Ceramizer, ale o nim za chwilę.

Opis Moto Doktora brzmi naprawdę zachęcająco. Jednak jesteśmy w stanie wyczuć w nim zagrania marketingowe. Za dużo superlatyw, za mało, a w zasadzie żadnych, wad, które są tak szeroko zauważane przez społeczność. Gdzie więc leży prawda? 

Moto Doktor – test, opinie, co mówią na forum?

Według wielu opinii na forum Moto Doktor może służyć jedynie do “dojazdu” do złomowiska, czyli jest to ta sama funkcja co w przypadku jego pierwotnego zastosowania. Inne opinie, równie negatywne, uważają, że jest to idealne narzędzie dla nieuczciwych handlarzy samochodów, którzy mają na celu jedynie chwilowe ukrycie wad pojazdu i faktycznego zużycia silnika. Wraz z tą opinią, przewija się motyw wycofania produktu ze sklepów, by zapobiec  podobnym sytuacjom w przyszłości. 

Ciekawym materiałem, być może dla niektórych bardziej pomocnym, będą testy nagrywane przez fanów motoryzacji. W filmach tych testowane jest działanie Moto Doktora jako specyfiku, który ma redukować różne wycieki, dymienie, a także hałas z silnika. Jak wypada ten uszczelniacz w testach? 

Materiały pokazują, że najtańszym i najlepszym sposobem na pozbycie się tych problemów jest właśnie Moto Doktor. W filmie zauważone jest jednak, że wykorzystanie tego produktu jest rozwiązaniem jedynie tymczasowym i tak ma też służyć. Jest to forma awaryjnego ratunku, kiedy spotyka nas jeden z tych problemów, a nie mamy obecnie środków na żadne większe naprawy. Jednak używając Moto Doktora, trzeba pamiętać, że nie rozwiązuje on tych problemów, a jedynie na jakiś czas je niweluje. Dzięki temu w sytuacjach kryzysowych możemy użyć go, by poczekać na zastrzyk gotówki na remont i móc dojechać do mechanika, by tam zająć się problemem. 

Testowane jest między innymi blokowanie wycieków oleju silnikowego spomiędzy uszczelek. Jak się okazuje, Moto Doktor wyeliminował ten problem, gdyż po jego zastosowaniu, olej nie wyciekał już z silnika. Przy użyciu decybelomierza, udowodnione zostało pozytywne działanie uszczelniacza na redukcję hałasu, powodowanego w wielu przypadkach dużym przebiegiem silnika. Również w kwestii nadmiernego dymienia, produkt znacznie je zniwelował. Test pokazał, że Moto Doktor zmniejszył objawy zużycia silnika.  

Moto Doktor czy Ceramizer?

Po przeczytaniu opisu producenta Moto Doktora, jak również opinii na forum, mamy już o nim pewne pojęcie. Jednak w kwestii Ceramizera wiemy bardzo niewiele. Przybliżmy sobie zatem, czym jest Ceramizer i oceńmy, który z tych dwóch produktów lepiej wybrać – Moto Doktor, czy Ceramizer?

Według opisu producenta Ceramizer to preparat do regeneracji i czyszczenia silnika. Ma on na celu również zapobieganie dalszej degradacji. Jest on produktem zapobiegającym kosztownym awariom i jego stosowanie ma na celu usprawnianie pracy silnika, a nie jedynie niwelowanie denerwujących nas skutków. Opinie na forum sugerują, że nie jest on szkodliwy i nie wyrządzi krzywdy silnikowi, natomiast to, czy naprawdę zadziała, jest podane w wątpliwość. Wielu użytkowników twierdzi, że nie naprawi on niczego, a usprawni, to co działa. 

Moto Doktor czy Ceramizer? Te dwa środki mają zupełnie inne przeznaczenie i stosuje się je w zupełnie innych przypadkach. Możemy mieć jednak pewność, że ani jeden, ani drugi, nie sprawią, że silnik magicznie się naprawi. W przypadku Moto Doktora jest on traktowany w większości przypadków jako narzędzie nieuczciwych handlarzy, natomiast Ceramizer ma szansę zadziałać jedynie, kiedy silnik jest sprawny i potrzebna jest mu delikatna regeneracji i czyszczenie. 

W dużym uproszczeniu Moto Doktor jest rodzajem ostatniej deski ratunku, które niweluje skutki problemów i na chwilę je wycisza, a Ceramizer jest środkiem dorywczym, kiedy coś dopiero zaczyna się psuć w naszych urządzeniach i chcemy szybko zapobiec pogorszeniu się tego stanu.

Sprawdź tez:

POPULARNE

dofinansowanie do samochodu

Dofinansowanie do samochodu dla osoby niepełnosprawnej [2020]

1
Jeśli chodzi o poruszanie się po mieście czy załatwianie codziennych spraw w urzędzie, czy sklepach, nie jest tajemnicą, że osoby niepełnosprawne – szczególnie...
uber jak zacząć

Uber – jak zacząć?

OSTATNIE POSTY