Strona głównaZakupCzy środek do regeneracji silnika działa?

Czy środek do regeneracji silnika działa?

-

Rynek oferuje nam tysiące produktów, które w obiecujący sposób mają wyczyścić i zregenerować nasz silnik. Obiecują także mniejsze spalanie, cichszą pracę silnika, a także dłuższą żywotność. Preparaty tego typu zazwyczaj nie kosztują dużo, oscylują w granicach 50-100 złotych. Substancje zawarte w tym produkcie można używać zarówno do silników diesel, benzynowych, jak i tych z LPG. Brzmi jak cudowny środek na uzdrowienie naszego samochodu, ale czy tak jest w praktyce? Jako że ten środek i substancja ma za zadanie również ograniczyć “branie oleju” oraz uszczelnić, według wielu producentów pierścienie na naszych tłokach, przez co ma nastąpić wzrost lub przywrócenie fabrycznej mocy samochodu – możemy to bardzo łatwo przetestować. Warto sprawdzić również internet pod tym względem, ponieważ opinie negatywne, aż wylewają się z różnych for – ale czy tak jest w przypadku każdego środka?

Jak używać preparatów do regeneracji silników?

Zacznijmy od samego początku, od tego jak używa się takiego środka. Według zaleceń znajdujących się na stronie producenta możemy wyczytać, że ceramizer, aby działał w pełni poprawnie potrzebuje mieć zapewnione odpowiednie warunki. Pierwszą rzeczą to rozgrzanie naszego silnika w okolice 70-100 stopni. Rozgrzać silnik do takiej temperatury możemy w ciągu 15 minut jazdy, lub zostawić samochód na biegu jałowym na kilkadziesiąt minut. Następnie wyłączamy silnik i odkręcamy korek naszego wlewu oleju i wlewamy całą zawartość dozownika. Po aplikacji środka oraz zamknięciu korka możemy uruchomić nasz samochód. Przez pierwsze 20 minut zaleca się, aby samochód był na biegu jałowym. Pierwsze kilometry powinniśmy przejechać ostrożnie, według producenta bezpiecznym dystansem jest 150 kilometrów – ważne, aby podczas jazdy nie przekraczać wysokości zalecanych obrotów ~ 3000 obr/min. Dostosowanie się do wyżej wymienionych wymagań producenta, zapewnia powstanie ceramicznej powłoki w naszym silniku, który ma zabezpieczać nasz silnik przed zużyciem nawet na 70 tysięcy kilometrów. Producenci tych środków zapewniają również, że substancja ta wypełnia rysy oraz ubytki na naszym tłoku, przez co ciśnienie w naszych cylindrach powinno być większe, a co za tym idzie moc naszego samochodu powinna ulec poprawie.

Jak przetestować, że środek regeneracji silników działa?

Aby sprawdzić działanie naszego środka to należy go odpowiednio przetestować, aby móc wyciągnąć prawidłowe wnioski. Skoro nasz środek ma zwiększać moc naszego silnika to bardzo łatwo możemy to sprawdzić. Udając się na hamowanie przed użyciem produktu oraz po, pamiętajmy, że naciąg, ciśnienie w oponach oraz inne warunki powinny być takie same jak na poprzednim pomiarze, aby nasze wyniki były w pełni obiektywne. Drugą rzeczą, którą obiecuje nam producent jest zmniejszone spalanie. Tutaj ciężko będzie nam to sprawdzić, choć według producenta zużycie paliwa może zmniejszyć się nawet o 20 %, co jest zauważalną wartością niezależnie od trasy. W ciągu zimy zapewnia i ułatwia rozruch silnika, eliminuje też tak zwany “suchy start silnika”. Kolejną zaletą wymienioną przez producenta tego magicznego środka jest zmniejszenie tarcia, co za tym idzie? Mniejsze tarcie = mniejsza temperatura silnika. Będzie ciężko uzyskać takie same warunki, ponieważ powinna być zachowana taka sama temperatura powietrza oraz prędkość.

ceramizer do paliwa opinie

Ceramizer opinie negatywne

Przeglądając internet możemy zobaczyć, że ceramizer ma opinie negatywne na wielu forach internetowych. Co prawda skutki uboczne zastosowania cermizera są znikome to wiele osób skarży się, że efekty zastosowania ceramizera są marne lub niezauważalne. Opinie negatywne zniechęcają ludzi do zakupu, choć środek ten kosztuje zaledwie 60 złotych i dla ciekawskich jest to cena, która skusi ich do zakupu. Pamiętajmy, że działanie tego środka jest względne. Zależy to w głównej mierze od tego jaki przebieg ma nasz samochód oraz jakiego oleju używamy oraz w jakim stanie są inne nasze podzespoły. Testowałeś środek do regeneracji silnika? Masz negatywne opinie na temat takich środków? Koniecznie podziel się tym w komentarzu!

Ceramizer do silnika czy warto?

Czas odpowiedzieć na kluczowe pytanie – ceramizer do silnika czy warto? Czy warto wydać ponad 60 złotych na środek, którego działanie jest niepewne? Opinie w internecie raczej nie są przychylne, lecz w niektórych przypadkach możemy zauważyć również pozytywne aspekty tego środku. Wyniki na hamowni pokazują w niektórych przypadkach wzrost o 1-2 konie mechaniczne, myślę, że taki wzrost może być również błędem pomiarowym. Ciężko również bez warunków laboratoryjnych zachować takie same warunki, dlatego każda opinia w internecie może być łatwa do podważenia. Jeśli jesteś ciekaw jak ten środek wpłynie na Twój silnik to możesz spróbować, lecz pamiętaj, że żaden środek nie pomoże, gdy nie pozwolą na to inne zużyte podzespoły Twojego samochodu. Jeśli masz luzy na zaworach lub głębokie rysy na powierzchni cylindra to najprawdopodobniej możesz uzyskać nawet gorszy wynik niż poprzedni.   

POPULARNE

Opinie o oponach Continental – czy warto je kupić?

Opinie o oponach Continental – czy warto je kupić?

0
Wraz z rozwojem branży motoryzacyjnej firma Continental utorowała sobie drogę do produkcji opon, którego zastosowanie znajdują w wielu pojazdach lądowych. Wraz z rozpoczęciem XX...
Opinie o 321 sprzedane

321 sprzedane – opinie

OSTATNIE POSTY