Strona głównaWyposażenie autaKody do radia Renault. Megane 2, Clio 3, Master i inne

Kody do radia Renault. Megane 2, Clio 3, Master i inne

-

Nietrudny jest sposób, jak rozkodować radio Renault – aby niezbędne było ponowne kodowanie radia Renault wystarczy odłączyć akumulator. Ten zaś wymaga odłączenia przy wszystkich naprawach samochodowych, czasem też rozładowuje się samoczynnie na skutek choćby nieuważnie pozostawionych świateł mijania. Bywa też, że auto kupione z drugiej ręki będzie potrzebowało znalezienia kodu do radia. Renault pod tym względem nie różni się od innych aut.

W takim razie jak znaleźć kod do radia Renault i jak sobie poradzić, jeśli kody do radia Renault są nigdzie niedostępne?

Pełną listę kodów znajdziesz na: https://github.com/Joyez/renault-radio-code-list/blob/master/README.md

Jak znaleźć kod do radia Renault?

Pierwszym miejscem, gdzie warto sprawdzić kod do radia Renault, jest własny samochód oraz jego dokumenty. Kody do radia Renault wpisywane są do dokumentów serwisowych lub zapisywane na osobnych karteczkach, dołączonych do dokumentacji dawanej pierwszemu właścicielowi jeszcze w salonie. Kody są czterocyfrowe, a kodowanie radia Renault odbywa się za pomocą klawiatury – w starszych modelach, jak Renault Scenic 1 lub za pomocą multimedialnych ekranów. Metodą, jak znaleźć kod do radia Renault, jest też dokładne obejrzenie fabrycznych naklejek na samochodowych radioodbiornikach. Oczywiście istnieje też inny, sprawdzony sposób kod do radia po numerze VIN Renault.

Kod do radia Renault Megane 2

W starszych modelach kod do radia Renault Megane 2 powinien być zapisany w dokumentach. Jeśli nie ma w nich  kodu do radia Renault Megane 2, można skorzystać jeszcze ze specjalnych programów generujących uniwersalne kody dostępu. Jak znaleźć kod do radia Renault, jeśli i to zawiedzie? Kod do radia Renault Megane 2 można pozyskać też inaczej – kod do radia po numerze VIN w Renault sprawdzi np. serwis.

Kod do radia Renault Clio 4

To jeden z nowszych modeli w gamie Renault, dlatego kod do radia Renault Clio 4 można stosunkowo łatwo odzyskać. Jeśli kodu do radia Renault Clio 4 nie znajdzie się w dokumentach, można znaleźć inne możliwości. Najłatwiej będzie poprosić o kod do radia Renault Clio 4 autoryzowany serwis, który wykorzysta w poszukiwaniach kodu do radia po numerze VIN Renault.

Kod do radia Renault Master – gdzie jest?

W niektórych modelach możliwe jest znalezienie kodu na fabrycznych naklejkach na samych odtwarzaczach. Kod do radia Renault Master może być na nich, ale kodu do radia Renault Master można szukać również w instrukcji radioodtwarzacza. Jeśli i to zawiedzie, kod do radia Renault Master może pomóc wygenerować specjalny program.

Gdzie znaleźć kod do radia Renault Scenic?

W przypadku niektórych modeli trzeba wiedzieć, gdzie szukać i na przykład gdzie znaleźć kod do radia Renault Scenic. To, gdzie znaleźć kod do radia Renault Scenic, zależy przede wszystkim od rocznika i rodzaju samego radia. Zwykle był to dość dobrze wyposażone modele, posiadające często multimedialne wyświetlacze. W takim razie gdzie znaleźć kod do radia Renault Scenic? I tu najlepiej zacząć od instrukcji obsługi bądź dołączonych do dokumentów dodatkowych karteczek.

Kod do radia po numerze VIN Renault?

Oczywiście kody do radia Renault można pozyskać i w inny sposób, udając się do autoryzowanego serwisu samochodowego. Po wpisaniu numeru VIN również w internetowych generatorach można pozyskać jeden z dostępnych, uniwersalnych kodów do radia Renault. To jeden z pewniejszych sposobów, również na to, by uniknąć rozkodowania radia Renault odpłatnie u elektromechanika.

Jak znaleźć kod do radia Renault Captur

W analogiczny sposób szuka się sposobu, jak znaleźć kod do radia Renault Captur. To także jeden z nowszych modeli, w których raczej trudno znaleźć manualne radioodtwarzacze. Z tego powodu wpisanie ich nie stanowi problemu. Więcej kłopotu sprawia to,  jak znaleźć kod do radia Renault Captur. Zatem jak znaleźć kod do radia Renault Captur? W książce, serwisie lub w generatorach kodów.

Jak wpisać kod do radia Renault Scenic 1

Z kolei jak wpisać kod do radia Renault Scenic 1? Sposób, jak wpisać kod do radia Renault Scenic 1, jest prosty i analogiczny do wszystkich manualnych radioodbiorników tej marki. Jak wpisać kod do radia Renault Scenic 1? Czterocyfrowemu kodowi odpowiadają cztery cyfry radia, a następnie na kierownicy przycisnąć przycisk mute do chwili, kiedy wyda pisk.

Jak rozkodować radio Renault

Jeśli wszystkie metody zawiodą, trzeba wiedzieć, jak rozkodować radio Renault. W tym celu trzeba udać się do elektromechanika. Jego metoda, jak rozkodować radio Renault, będzie kosztować nawet 200 zł.

Sprawdź też:

POPULARNE

radio internetowe

Radio internetowe w samochodzie

0
Wielu z nas ma dość stacji radiowych ciągle powtarzających tą samą muzykę przerywaną licznymi reklamami. Dodatkowo wielu osobom nie pasuje spora liczba wiadomości w...
felgi enzo

ENZO – opinie o felgach

nawigacja do samochodu

Jaka nawigacja do samochodu?

OSTATNIE POSTY