Strona głównaZakupJakie radio do warsztatu?

Jakie radio do warsztatu?

-

Każdy wie, że muzyka łagodzi obyczaje, ale czy każdy wie, że przy muzyce praca płynie szybciej i przyjemniej? Na pewno wiedzą o tym robotnicy budowlani, którzy czas pracy umilają sobie muzyką płynącą z radia. Wiedzą o tym także zwykli majsterkowicze i profesjonaliści, którzy korzystają z dobrodziejstw tego urządzenia, decydując się na jego zakup do garażu czy warsztatu. Radio służy do pracy wszystkim tym użytkownikom, którzy cenią sobie komfort i wygodę. Plac budowy, warsztat czy garaż nie są jednak miejscami właściwymi dla sprzętów delikatnych, które przy byle uderzeniu rozpadłyby się, zepsuły, dlatego pytanie o to, jakie radio wybrać do garażu, nie jest bezzasadne.   

Radio do pracy? Na co zwrócić uwagę

Wybierając radio, które będzie do pracy najodpowiedniejsze, należy zastanowić się nad jego zasilaniem. W większości przypadków do garażu użytkownicy przynoszą ze sklepu radia ze standardowym zasilaniem sieciowym, bowiem w warsztacie zazwyczaj nie są prowadzone prace remontowe i dopływ prądu z sieci zapewniony jest przez cały czas. Nie trzeba więc martwić się, czy skończą się baterie i czy zapasowe znajdują się w pobliżu. 

Innym wyborem może być właśnie radio do pracy zasilane na baterie. Tego typu odbiornik kupuje się z myślą o tym, że czasami trzeba będzie go przenieść w inne miejsce, gdy pracę należy wykonać poza warsztatem, a komuś bardzo zależy na tym, by muzykę i dostęp do wiadomości miał cały czas przy sobie. Jeszcze innym rodzajem radia jest urządzenie zasilane akumulatorem. Zakup takiego produktu jest bardziej opłacalny, ponieważ akumulatory można ładować, nie trzeba kupować nowych baterii. Wadą tego typu odbiorników jest niestety ich dość wysoka cena.  

Ważne funkcje radioodbiornika

Istotną sprawą przy zakupie radioodbiornika jest wybór takiego modelu, który spełni wszystkie wymagania użytkownika pod względem funkcjonalności. Ktoś chciałby mieć radio do garażu, które odtwarza płyty kompaktowe, ktoś inny za dobre radio w pracy uzna tylko takie, które odtwarza pliki mp3. Do wyboru są więc urządzenia z RDS, które oferują możliwość wyświetlania informacji na dedykowanym do tego panelu, są to informacje takie jak: godzina, nazwa stacji, tytuł utworu właśnie odtwarzanego itp.  

Kolejnym urządzeniem często wybieranym do garażu czy warsztatu jest odbiornik radiowy z odtwarzaczem płyt CD. Wielu użytkowników ceni sobie możliwość słuchania przy pracy muzyki takiej, jakiej chcą w danym momencie słuchać, a nie tej, którą serwuje stacja radiowa. 

Radio z możliwością odtwarzania plików mp3 pozwala na szybkie i sprawne odtwarzanie muzyki z przenośnego pendrive’a, ma więc takie same zalety jak radioodbiornik z odtwarzaczem płyt kompaktowych, mając nad nim przewagę w tym, że pendrive może pomieścić o wiele więcej plików z muzyką niż standardowa płyta CD.

Radio przeznaczone do warsztatu, używane w przydomowym garażu, przeznaczone do pracy w o wiele cięższych warunkach niż domowe to bardzo przydatne urządzenie. Towarzyszy każdemu majsterkowiczowi i profesjonalnemu pracownikowi budowlanemu, stolarzowi i mechanikowi samochodowemu. Dzięki niemu pracuje się weselej i szybciej, a co za tym idzie sprawniej i bardziej efektywnie. Radio na budowe czy do warszatu wydaję się wręcz rzeczą obowiązkową.

POPULARNE

optima w chmurze

Comarch Optima online – zalety rozwiązania w chmurze

0
Chmura zrewolucjonizowała rynek oprogramowania. Ten zbiór zlokalizowanych na całym świecie serwerów umożliwia przechowywanie firmowych danych w bezpieczny i niedrogi sposób. Za tym idzie nieograniczony...
Hankook – opinie o oponach

Hankook – opinie o oponach

OSTATNIE POSTY