Strona głównaWyposażenie autaBox dachowy - jaki wybrać?

Box dachowy – jaki wybrać?

-

Przydatne akcesoria tj. boxy dachowe z całą pewnością znacząco powiększą Twoją przestrzeń ładunkową. Największym zainteresowaniem boxami dachowymi cieszą się osoby, które kochają sporty zimowe. Narty, deska do snowboardu? Te rzeczy zajmują naprawdę sporo miejsca i są kłopotliwe w transporcie. Dodatkowo są długie, przez co uniemożliwiają podróż pasażerom z tyłu auta. Rozwiązaniem właśnie na takie bolączki są boxy dachowe. Jaki box dachowy wybrać? Jak dobrać box dachowy do naszego samochodu? O tym wszystkim poniżej.

Jak dobrać box dachowy do samochodu?

Zanim zaczniesz szukać producenta boksów dachowym zastanów się jaki boks potrzebujesz. Ważne jest również, abyś przed podjęciem zakupu znał dokładne wymiary swojego dachu. Nie możemy kupić za dużego boksu, bo będzie nam przysłaniał przednią szybkę lub uniemożliwiał otwarcie naszego bagażnika. Wysokość boksu dość mocno wpływa na prędkość maksymalną samochodu oraz na poziom hałasu w samochodzie. Niższe boksy samochodowe pozwolą nam na jazdę samochodem z prędkością autostradową, z kolei wysokie boksy mają często ograniczenia prędkości. Stawiając sobie pytanie jaki dobrać box dachowy do samochodu należy wiedzieć jakie mamy możliwości zamontowania go na naszym dachu. Najpopularniejszym mocowaniem jest mocowanie za pomocą rowka teowego. Rozróżnić możemy również mocowanie za pomocą specjalnych łapek oraz mocowanie za pomocą obejmy. Boxy samochodowe możemy zakupić o różnych powierzchniach. Powierzchnia gładka z całą pewnością będzie wytwarzać mniej hałasu, przez co komfort jazdy będzie większy. Jednak na rynku nie brakuje boxów o powierzchni chropowatej. Jednak to nie jedyny minus chropowatej powierzchni. Powierzchnia chropowata jest cięższa w utrzymaniu czystości. Wybór w dużej mierze zależy też od naszego gustu.

boks dachowy

Jakie są inne różnice między powierzchnią chropowatą, a powierzchnią gładką na naszym boxie dachowym? Różnica oczywiście jest w cenie. Boxy o powierzchni chropowatej będą tańszę. Zakup boxu samochodowego powiększy nasz metraż ładunkowy średnio o 400-500 litrów. Cena dobrego boxu samochodowego to nawet 4000 złotych. Możemy również skorzystać z ofert chińskich producentów i zakupić boxy w cenie nawet 900 złotych. Przejdźmy do ostatniej rzeczy, czyli jakiego producenta wybrać? Rynek dostarcza nam naprawdę spory wybór, lecz nie należy kierować się tylko i wyłącznie ceną, bo nie zawsze ona jest wyznacznikiem jakości. O dziwo jest wiele polskich producentów, którzy wykonują i zajmują się produkcją boxów dachowych. Opinie tych firm są naprawdę dobre, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych rodaków.

Bagażnik dachowy box

Bagażniki dachowe mają największy sens w samochodach typu SUV lub kombi. Poza minusami takimi jak cena, czy mniejszy komfort jazdy to bagażnik dachowy ma mnóstwo zalet. Nie są montowane na stałe, więc można je zakładać tylko w razie potrzeby. Sam montaż jest również bardzo prosty, więc nie będziemy potrzebować tutaj zlecać tego żadnemu monterowi. Choć rynek oferuję nam takie oferty, a nawet dość często jest to w gratisie, jeśli dokonujemy zakupu w sklepach stacjonarnych.

POPULARNE

Ranking zapachów do samochodu

Ranking zapachów do samochodu

0
Zadbany i czysty samochód poprawia komfort jazdy, ale jeśli chcesz, aby podróż była jeszcze przyjemniejsza, warto jest dobrać odpowiedni zapach do samochodu, który wprowadzi...

Automat czy manual?

Samochód gastronomiczny

Samochód gastronomiczny

OSTATNIE POSTY