Strona głównaInneW jakiej sytuacji można liczyć na samochód zastępczy?

W jakiej sytuacji można liczyć na samochód zastępczy?

-

Twoje auto zostało uszkodzone podczas kolizji i nie masz teraz środka transportu? Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się, kiedy należy Ci się auto zastępcze z OC sprawcy oraz kiedy jeszcze możesz z takiego rozwiązania skorzystać.

Poruszanie się komunikacją ma swoje plusy, ale także minusy. Nagła utrata auta może być bardzo nieprzyjemna, a przesiadka do autobusu może tylko spotęgować stres. Na szczęście jest sposób na to, aby nawet po całkowitym uszkodzeniu auta, nie być zdanym na łaskę komunikacji miejskiej.

Samochód zastępczy z OC sprawcy – najważniejsze informacje 

Samochód zastępczy z OC sprawcy wypadku należy Ci się w przypadku częściowej lub całkowitej szkody. W przypadku roszczenia częściowego tj. gdy pojazd kwalifikuje się do naprawy, poszkodowanemu przysługuje samochód zastępczy w ramach ubezpieczenia OC na cały czas trwania naprawy. Należy pamiętać, że okres ten obejmuje nie tylko rzeczywisty czas wykonania czynności naprawczych, ale cały czas od momentu uszkodzenia, aż do oddania naprawionego pojazdu w ręce jego właściciela. 

W przypadku szkody całkowitej także masz prawo do korzystania z auta zastępczego. Jednak sposób postępowania w takich przypadkach może różnić się w innych towarzystwach.

Kiedy jeszcze możesz liczyć na samochód zastępczy? 

Auto zastępcze możesz otrzymać także korzystać z innych polis komunikacyjnych. Doskonałym przykładem jest tutaj ubezpieczenie Assistance w LINK4. Dzięki niemu możesz otrzymać samochód zastępczy na okres od kilku do kilkunastu dni w przypadku wystąpienia różnych zdarzeń – zależnie od wybranego wariantu

Jest to praktyczne rozwiązanie, gdy chcesz kompleksowo zabezpieczyć się na wypadek utraty pojazdu. Jednoczesne posiadanie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej oraz polisy Assistance ma wiele zalet, a samochód zastępczy jest tylko jedną z nich.

Assistance – najważniejsze informacje 

Ubezpieczenie Auto Assistance w LINK4 zapewnia bardzo szeroki pakiet świadczeń, z jakich możesz skorzystać, gdy przydarzy Ci się awaria na drodze. Są to między innymi: naprawa na miejscu zdarzenia, wymiana koła, holowanie auta, czy też nocleg w hotelu dla osób podróżujących pojazdem, jeżeli jest taka konieczność, a odległość do celu lub miejsca zamieszkania jest większa niż 20 km.

Możesz także zdecydować się na wykupienie pakietu Assistance Plus oraz Komfort. W ramach tego ostatniego możesz otrzymać dodatkowo opiekę nad dziećmi, gdy trafisz do szpitala, kierowcę, jeśli nie jesteś w stanie prowadzić auta, w wyniku odniesionych obrażeń i gdy znajdujesz się ponad 20 km od miejsca zamieszkania. Jeżeli jesteś zainteresowany taką ochroną, to pamiętaj, że polisę Assistance w LINK4 możesz wykupić tylko razem z ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej. Dlatego też warto się na nie zdecydować już podczas kupowania obowiązkowej polisy.

Teraz już wiesz, kiedy możesz liczyć na samochód zastępczy! 

Jeżeli miałeś jakieś wątpliwości dotyczące tego, kiedy należy Ci się auto zastępcze, to po lekturze tego artykułu powinny się one całkowicie rozwiać. Wiesz już, na jakich zasadach możesz skorzystać z takiego samochodu oraz jakie polisy warto wykupić.

Zapraszamy do odwiedzenia strony LINK4.pl, znajdziesz tutaj szeroki wybór ubezpieczeń, oferowanych w atrakcyjnych cenach. Nie czekaj, sprawdź, ile zyskasz, ubezpieczając Twoje auto w LINK4!

Artykuł powstał we współpracy z LINK4.
Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Artykuł sponsorowany

POPULARNE

system wag preselekcyjnych

Czym jest mandat z wagi preselekcyjnej?

0
Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w 2012 roku rozpoczęła wyposażanie polskich dróg w system wag preselekcyjnych. Urządzenia te mają na celu kontrolę masy poruszających...
zakup pierwszego samochodu

Jak kupić pierwszy samochód

dystrybutor paliwa

Ile kosztuje dystrybutor paliwa?

opony matador

Opony Matador – opinie i testy

OSTATNIE POSTY