Strona głównaWyposażenie autaCo na siedzenie samochodu?

Co na siedzenie samochodu?

-

Nasz fotel samochodowy powinien być nie tylko ładny, ale przede wszystkim wygodny i zdrowy dla naszego kręgosłupa. Przekonali się z całą pewnością o tym Ci, którzy samochodem lub ciężarówką jeżdżą zawodowo. Co na siedzenie dla naszego samochodu, aby zachować komfort jazdy i zdrowy kręgosłup?

Koraliki na siedzenia samochodowe

Koraliki na naszym siedzeniu w samochodzie to już rzadkość, lecz nadal wiele starszych osób chwali sobie wygodę jakie niesie ze sobą używanie koralików. Sprzedawcy nadal namawiają do zakupów siedziska z koralików, ponieważ twierdzą, że posiada ona multum zdrowotnych zalet. Koraliki mają umożliwiać przepływ między naszym ciałem, a fotelem. Zastosowanie z pewnością docenimy latem, dzięki koralikom uzyskamy przepływ powietrza, który zredukuje pocenie się naszego ciała. Ile kosztują koraliki na siedzenie samochodowe? Najtańsze koraliki możemy kupić już za 25 złotych, więc jest to bardzo niska cena.

PODUSZKA POD KARK

Mata na siedzenie do samochodu

Maty na siedzenia samochodowe nie zawsze używa się, aby poprawić komfort jazdy. Mata samochodowa świetnie chroni nasz fotel przed przetarciami, zabrudzeniami i innymi uszczerbkami. Taka mata powinna być zakupiona pod konkretny model samochodu, aby była jak najlepiej dopasowana do naszego fotelu. Kosztu podobnie jak w przypadku koralików są bardzo niskie. Możemy zakupić matę welurową, która prezentuje się całkiem przyzwoicie jak na swoją cenę, bo ceny oscylują w granicach 40-50 złotych za fotel. Uważać natomiast trzeba, czy dana mata posiada poduszkę pod lędźwie, bez niej dłuższa trasa może być męcząca. Poduszka pod lędźwie zmniejsza napięcie ciała i sprawia, że mimo długiej jazdy nadal czujemy komfort. Jak wyglądają sprawy bezpieczeństwa w użytkowaniu takich mat? Tutaj musimy zwrócić szczególną uwagę na rozmieszczenie poduszek w naszym aucie. Często w tanich i chińskich matach, które nie są produkowane pod europejskie normy mogą występować poważne problemy, gdyż mata może zakrywać boczne poduszki.  

Nakładka ortopedyczna na fotel kierowcy

Statystyczny polak przejeżdża w ciągu roku około 8 tysięcy km. Przekłada się to na setki godzin spędzony w pozycji siedzącej. Jeśli nie zadbamy o prawidłowy komfort oraz odpowiednie ułożenie kręgosłupa podczas naszej jazdy to z czasem możemy doczekać się skoliozy i bólu pleców. Decydując się na zakup nakładki ortopedycznej na fotel kierowcy pamiętaj, aby zrobić to z głową. W pierwszej kolejności sprawdź materiał z którego została wykonana nakładka. Z reguły nakładki ortopedyczne powinny zostać wykonane z elastycznej pianki. Powinna mieć część rzeczy regulowanych, chodzi tutaj między innymi o ustalenie wypukłości nakładki, dostosowuje się ona do naszej lordozy. Również powinna zawierać solidne mocowanie, aby podczas jazdy i ruchów “nie latała na boki”, powinniśmy czuć się podczas siedzenia i jazdy pewnie i komfortowo. Dobra nakładka ortopedyczna posiada wcięcia, które umożliwiają oddychanie skórze. Ile kosztuje dobra nakładka ortopedyczna na fotel samochodu? Ceny są przeróżne, ale dobrej jakości produkt oscyluje w okolicach 150 złotych. Zakupić możemy je w sklepach rehabilitacyjnych.

Reasumując drobne udogodnienia dla naszego fotela kosztują niewiele i warto z nich korzystać, aby w przyszłości nie mieć problemów z kręgosłupem. A Wy jakie macie patenty na wygodną i zdrową jazdę?

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

POPULARNE

Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Polsce. Co jest obowiązkowe w naszym aucie?

0
W porównaniu z resztą Europy polscy kierowcy nie potrzebują wielu rzeczy, by spełnić wymogi obowiązkowego wyposażenia samochodu. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych...
Samochód gastronomiczny

Samochód gastronomiczny

ASC – co to?

OSTATNIE POSTY