Strona głównaPoradyKod do radia Ford 6000cd

Kod do radia Ford 6000cd

-

Fabryczne radia zaprogramowane są w taki sposób, aby wymagać specjalnego kodu dostępu w określonych sytuacjach. Najczęściej wystarczy odłączenie akumulatora – poluzowanie klemy lub jej zdjęcie, rozłączenie czy rozładowanie, żeby wykasowała się samochodowa pamięć podręczna. To w niej znajdują się bazowe zabezpieczenia samochodu, takie właśnie, jak kod do radia – Ford 6000CD, podobnie jak wszelkie inne samochody z fabrycznie zamontowanych radioodbiornikiem będzie wołać o niego za każdym razem, kiedy będzie chciało je ponownie uruchomić – na przykład po wizycie w serwisie czy jakiejkolwiek naprawie.

Z problemem i trudnościami w zakodowaniu radia mają też często osoby, które zdecydowały się na zakup samochodu z drugiej ręki. Bywa, że w dokumentach znajdują się braki. Często okazuje się, że najczęściej spotykanym brakiem jest właśnie brakujący kod do radia.

Co w takim razie można zrobić z takim zakodowanym radiem, gdzie zdobyć taki indywidualny kod do radia Ford Mondeo MK3 6000cd i czy istnieje coś takiego, jak uniwersalny kod do radia Ford 6000cd?

kod do forda 600cd seria m175215
Pan Dekster za darmo pomaga z kodami w radio. Telefon: 722 171 351. Tutaj kod do forda 600cd seria m175215
kod do radia ford 6000cd
Kolejny kod, dla innej serii
kod do ford 600cd 7149
Kolejna pomoc użytkownika.

Uniwersalny kod do radia Ford 6000cd

Na tematycznych forach internetowych zapytania o uniwersalny kod do radia Ford 6000cd jest jednym z najczęściej pojawiających się wpisów. Zamysłem producentów była ochrona montowanych fabrycznie w samochodach systemów audio – nierzadko naprawdę dobrych – i zniechęcenie złodziei przed ich kradzieżą. Ostatecznie jednak dłubanie za takim sprzętem w samochodach zwyczajnie się nie opłacało przestępcom, a sam system więcej dokucza samym kierowcom, niż komukolwiek innemu. Często padają pytania o to, czy istnieje uniwersalny kod do radia Ford 6000cd, który znacznie by ułatwiał cała sprawę. Niestety, każdy samochód to indywidualna kwestia i każdy posiada osobną historię i osobne kody, generowane – faktycznie, czasem powtarzalnie – dla dedykowanych pojazdów. Informacja o kodzie do radia Ford 6000cd znajduje się w instrukcji do audio każdego auta lub jest podawana podczas wydania nowego samochodu w salonie przez sprzedawcę.

Jednak mając czasem w życiu trochę pecha, taki kod do radia Ford Mondeo MK3 6000cd  można zwyczajnie zgubić. Jak sobie wtedy poradzić?

Kod do radia ford mondeo MK3 6000cd

Zdarza się, że część kodów do radia Ford Mondeo MK3 6000cd powtarza się, można też na forach internetowych wyczytać o programach generujących kody do radioodbiorników samochodowych – z większym lub mniejszym skutkiem. Są przynajmniej trzy sprawdzone metody na odzyskanie straconego kodu do radia Ford 6000cd. Pierwszym z nich i jednocześnie najbezpieczniejszym, najpewniejszym, ale przez to również najdroższym, będzie wizyta w Autoryzowanym Serwisie. W systemach komputerowych zapisane są zawsze najważniejsze dane dotyczące konkretnych pojazdów. Za pomocą numeru VIN można zidentyfikować wszystkie najważniejsze dane, w tym te związane właśnie z kodem radia. Serwisant taki kod oczywiście poda, zwykle bez większych trudności – ot, wystarczy zaledwie kilka kliknięć.

Drugim sposobem, za który również trzeba będzie zapłacić, jednak będzie tańszy, niż wizyta w ASO, jest udanie się do warsztatu dobrego elektromechanika. Ów podpinając się do radioodbiornika będzie mógł odczytać kod zapisany na płycie procesora. To również pewna metoda, która z pewnością pozwoli na odzyskanie kodu do radia Ford 6000cd.

W sieci można znaleźć też kilka zaufanych stron internetowych, na których podawane są listy najczęściej wykorzystywanych i najbardziej popularnych kombinacji cyfr, używanych przez konkretnych producentów w konkretnych modelach swoich samochodów. Można też korzystać ze wspomnianych wcześniej kalkulatorów, jednak trzeba uważać na ilość wprowadzanych do radia kombinacji. Zwykle możliwe jest wykonanie około dziesięciu prób, zanim radio zostanie całkowicie zablokowane, a dostęp do niego będzie w stanie uzyskać jedynie fachowiec z autoryzowanego serwisu lub naprawdę dobry elektromechanik.

Sprawdź:

POPULARNE

kolizja

Oświadczenie sprawcy kolizji – wzór

0
Gorszy dzień w pracy, chwila nieuwagi lub zmienne warunki na drodze. Tyle wystarczy, żeby doprowadzić do kolizji drogowej. Nie zawsze przyczyną stłuczek jest brawurowa...
Naprawa króćca pompy Vacum

Naprawa króćca pompy Vacum

OSTATNIE POSTY