Strona głównaPoradyKasowanie punktów karnych - czy punkty karne zerują się po roku?

Kasowanie punktów karnych – czy punkty karne zerują się po roku?

-

Bardzo ważną kwestią, zwłaszcza dla kierowców, którzy lubią zdobywać punkty na drogach, jest kasowanie punktów karnych. Możliwe jest to jedynie wtedy, kiedy kierowca nie przekroczy magicznej liczby 24. punktów w przypadku kierowców, którzy mają prawo jazdy dłużej niż 12 miesięcy oraz 20. punktów w przypadku świeżo upieczonych. Liczbę punktów karnych można sprawdzić online i w dowolnym komisariacie. W przypadku dużej ich ilości, kierowcy zależy na szybkim pozbyciu się ich z konta. Czy punkty karne zerują się po roku? Redukcja punktów karnych możliwa jest po upływie 365 dni, a nie, jak większości się wydaje, po zakończeniu roku kalendarzowego. Kiedy kasują się punkty karne? Kasacja punktów karnych następuje 365 dni po ich otrzymaniu, ale tylko wtedy, kiedy będą spełnione warunki, czyli opłacony zostanie mandat, nałożony wraz z punktami karnymi. A więc po tym terminie można się spodziewać, kiedy skasują się punkty karne. Jeżeli jednak mandat nie został przyjęty i sprawa trafiła do sądu, odliczanie do skasowania punktów karnych zostaje wstrzymane. Co w przypadku, gdy mandat został opłacony z opóźnieniem? Jeżeli za mandat zapłacono później, niż przewidywał termin, również kasacja punktów karnych nastąpi z opóźnieniem. Punkty karne zerują się po roku, na przykład otrzymując je 24 kwietnia 2020 roku, zlikwidowane zostaną dopiero 24 kwietnia 2021 roku, pod warunkiem przyjęcia mandatu i uiszczenia za niego opłaty. To, czy punkty karne zerowały się po roku, można sprawdzić na przykład w komisariacie.

Jak anulować punkty karne?

Kasacja punktów karnych możliwa jest właśnie przez wzięcie udziału w kursie, który organizują WORD-y w całej Polsce. Koszt takiego kursu wahał się pomiędzy 300 a 330 złotych. W zeszłym roku było bardzo głośno na temat tego, że redukcja punktów karnych w ten sposób będzie już niemożliwa. Jak wygląda kasowanie punktów karnych w 2021? Pomimo wprowadzenia Rozporządzenia Ministra Infrastruktury, wydanego 1 lipca 2019 roku, które miałoby uniemożliwiać kasowanie punktów karnych poprzez kursy redukujące, możliwość wzięcia udział w kursach reedukacyjnych w WORDach i likwidacja punktów jest nadal aktualna. Wystarczy śledzić strony WORD, aby znaleźć informacje o terminach odbywania się kursów. Jakie należy spełnić warunki, aby móc zbić sobie punkty karne? Przede wszystkim nie mieć przekroczonych 24 punktów oraz posiadać prawo jazdy nie mniej niż rok. W przypadku posiadania prawa jazdy mniej niż 12 miesięcy, po przekroczeniu 20 punktów kierowca traci je i zostaje ponownie wysłany na kurs i egzamin. Jednak kierowca nie może brać udział w kursie częściej, niż raz na pół roku, aby móc skorzystać z anulowania punktów karnych. Redukcja punktów karnych za pomocą kursu umożliwia skasowanie sześciu punktów karnych. 

Jak zbić punkty karne – oddawanie punktów karnych?

Wielu kierowców oferuje się, że przyjmie punkty karne. Na czym polega ten sposób na anulowanie punktów karnych, a raczej na uniknięciu ich przyjęcia? Z ofertami zbijania punktów wychodzą kierowcy, którzy zazwyczaj rzadko korzystają ze swojego prawa jazdy oraz mają puste konto na przyjęcie czyichś punktów karnych. Zazwyczaj cena jednego punktu karnego waha się w przedziale od 100 – 200 złotych za punkt. Rynek zbytu jest dosyć duży, dotyczy głównie kierowców zawodowych, którzy w obawie przed utratą prawa jazdy szukają osób, które przyjmą za nich przyznane punkty. Zazwyczaj transakcje dotyczą  punktów karnych otrzymanych z fotoradarów. Nie jest to oczywiście legalny sposób na kasowanie punktów karnych, jednak na pewno dla tych, którzy je przyjmują bardzo rentowny. Kasacja punktów karnych w ten sposób niestety nie sprawdza się podczas osobistego zatrzymania. 

POPULARNE

Łożyska ze stali

Łożysko oporowe – objawy, koszt wymiany, czy można jeździć?

0
Jeśli twój pojazd jest wyposażony w manualną skrzynię biegów oprócz pedału hamulca i gazu musisz mieć możliwość operowania pedałem sprzęgła. W skład zespołu nazywanego...
Naprawa króćca pompy Vacum

Naprawa króćca pompy Vacum

kupno samochodu od komornika

Samochód z licytacji komorniczej

OSTATNIE POSTY