Strona głównaInneBMW E46 względem poprzedników

BMW E46 względem poprzedników

-

Gdy na rynku pojawił się E46, w porównaniu do poprzedzającego go E36 nie wykazywał zbyt wielkich różnic pod kątem wykorzystywanego w swych wnętrznościach silnika. Różnią się jednak rozmiary samochodu, który w postaci E46 jest po prostu wyraźnie większy, aniżeli miało to miejsce w przypadku E36.

Przestrzeń to jednak zdecydowanie nie wszystko, BMW E46 w porównaniu do wcześniejszej generacji, wyróżnia się także lepszym wyposażeniem wnętrza, a także wyższym poziomem bezpieczeństwa.

Różne warianty BMW E46

Co dla wielu osób może być istotne, samochód BMW E46 był produkowany w kilku różnych wariantach – i to nie dwóch, czy trzech, a od razu pięciu. Obok standardowego sedana oraz kombi (Touring), powstały także coupe, cabrio oraz compact. To wystarczająco, aby wybór uznać za wystarczająco spory. Dodatkowo powstały także wersje wprowadzające lekkie modyfikacje wyglądu.

Wyposażenie w BMW E46

Wyposażenie spotykane w samochodach BMW E46 dość różni się pomiędzy sobą i na przykład automatyczna klimatyzacja, fabryczny moduł odpowiedzialny za nawigację GPS, czy system elektrycznego zamykania i otwierania szyb jest spotykany głównie w tych pojazdach, które pierwotnie były sprowadzane z zagranicy. Oczywiście fakt sprowadzenia nie ma tu dużego znaczenia, jednak już na samo wyposażenie zawsze warto zwracać uwagę, podobnie jak i na stan, w jakim jest ono utrzymane.

Silniki są zarówno w wersji na benzynę, jak i w wersji diesel.

Stosunkowo mały jest natomiast bagażnik. W wariancie compact ma on pojemność zaledwie 310 litrów, w cabrio jeszcze mniej, bo tylko 300 litrów. W większych modelach wartość ta wynosi odpowiednio 410 dla couple, 435 dla kombi oraz 440 dla sedana. Zanim jednak zacznie się kręcić na to nosem, warto zwrócić uwagę na fakt, że z drugiej strony ewentualne usterki w samochodzie BMW E46 wiążą się ze stosunkowo niskimi kosztami napraw – a to ze względu na niskie ceny części zamiennych przeznaczonych do tego pojazdu.

Gdzie kupić BMW E46?

Fakt, że BMW E46 było swego czasu dość popularne (a poniekąd nadal jest) przekłada się na możliwość łatwego znalezienia wielu ofert. Warto z tej możliwości korzystać i zamiast szukać pojedynczych ogłoszeń, od razu sprawdzać oferty na dużych portalach, zarówno ogólnotematycznych, posiadających działy motoryzacyjne (jak Allegro), jak i tych wyspecjalizowanych. Tym bardziej, ze wiele z nich posiada opcje filtrowania wyszukiwanych ofert, co pozwala na łatwiejsze odnalezienie tych ogłoszeń, które wstępnie będą pasować do oczekiwań.

Pamiętaj, żeby zawsze brać pod uwagę nie tylko samo wyposażenie, lecz również stan jego utrzymania. Dodatkowo oczywiście warto dokładnie obejrzeć zdjęcia (a później na żywo sam pojazd) i śmiało zadawać wszelkie pytania. To pozwoli na wyselekcjonowanie tej propozycji, która będzie stanowić najlepsze połączenie ceny i zaoferowanego wyposażenia.

POPULARNE

jaki fotelik samochodowy

Jaki fotelik samochodowy?

1
Przepisy jasno określają, że dziecko musi być przewożone w foteliku na przednim siedzeniu, dopóki nie osiągnie 150 cm wzrostu lub na tylnym – do...
Opinie o TRW

TRW – opinie

nawigacja do samochodu

Jaka nawigacja do samochodu?

tory wyścigowe

Tory wyścigowe w Polsce

aplikacje dla kierowców

Aplikacje dla kierowców

OSTATNIE POSTY