Strona głównaOpinieJeep opinieJeep Compass - czy warto kupić?

Jeep Compass – czy warto kupić?

-

Jeep Compass to odpowiedź amerykańskiego koncernu znanego głównie z produkcji samochodów terenowych na zapotrzebowanie rynku. SUV z terenowym charakterem powstał już w 2006 roku, jednak więcej krytycznych niż pochlebnych opinii doczekał się tamten Jeep Compass. Silniki od VW i Mercedesa nie sprawdziły się i uznawane były za wytrzymałe, jednak niezbyt płynne. O topornej sylwetce, która stała się połączeniem klasycznej terenówki z SUV-em, krążyło wiele anegdot.

Koncern postanowił lepiej przyłożyć się do kolejnego modelu i w 2016 roku powstał Jeep Compass wersja II. Ten model już wizualnie wygląda bardzo dobrze, dlatego zalecany jest użytkownikom, którzy chcą zaimponować sąsiadom. Zostały zachowane charakterystyczne dla Jeepa elementy jak pas przedni. Tym razem postawiono na włoskie dwulitrowe silniki diesla MultiJet, które użytkownicy oceniają jako niezwykle płynne i wykazujące są dobrą kulturą jazdy. Świetnie współpracują z dziewięciobiegową skrzynią automatyczną. Powstał także silnik benzynowy o pojemności 1.6l  MultiAir Turbo.

Amerykański koncern tworzy imponujące terenówki i tym razem widać to także w Jeep Compass. Test terenowy w przypadku tego samochodu wygląda imponująco. Zarówno wersja podstawowa z napędem na przednią oś, jak i wariant 4×4 świetnie radzą sobie nawet na nieutwardzonych drogach. Użytkownicy zachwalają także wysoki prześwit i dynamiczną skrzynię biegów.

Jeep Compass – usterki i problemy 

Widząc ceny nowych i używanych pojazdów z amerykańskiego koncernu, sporo kierowców może mieć dylemat: Jeep Compass, czy warto kupić? Rzeczywiście, nawet używane samochody długo trzymają cenę, a nie jest to jedyna wada, na jaką zwracają uwagę kierowcy.

Sporo krytycznych słów dotyczyło wykończenia samochodu. Użytkownicy podkreślali jego niezbyt dopracowane detale. Słabo prezentuje się wizualnie kierownica i deska rozdzielcza. Także ze strony multimedialnej niezbyt dobrze oceniany jest nowy Jeep Compass. Problemy dotyczą głównie podłączenia telefonów i komend głosowych. Użytkownicy zgłaszają problemy z rozpoznawaniem konkretnego telefonu, w przypadku sparowania dwóch urządzeń i słabą jakość lektora.

Przed zakupem warto jednak zadać sobie pytanie, czy takie wady rzeczywiście dyskredytują samochód? Wysoka cena nie jest też przypadkiem, ponieważ wśród mechaników próżno szukać opinii o słabej jakości konkretnych podzespołów. Poza nieco mniejszym silnikiem benzynowym nie zdarzają się też opinie krytyczne dotyczące prowadzenia samochodu.

POPULARNE

Suzuki Vitara – opinie użytkowników

0
Suzuki Vitara to niemal legenda wśród samochodów terenowych i w typie crossoverów. Japoński koncern po 18 latach przerwy powrócił do produkcji tego niegdyś flagowego...
Opinie o Stabilus

Stabilus — opinie

Kody błędów FIAT

Kody błędów FIAT

łożyska FAG

FAG – opinie

Tomasetto

Tomasetto – co to takiego?

OSTATNIE POSTY