Strona głównaOpinieOgrzewanie postojowe Defa - cena, opinie

Ogrzewanie postojowe Defa – cena, opinie

-

Problem z uruchomieniem silnika dotyczy bardzo często kierowców, którzy zamieszkują zimniejsze regiony. Zimne powiewy mogą spowodować chwilową awarię akumulatora, a nawet całego układu napędowego. To może doprowadzić w konsekwencji do zepsucia się któregoś z elementów tego zestawu. Kierowcy radzą sobie z tym na różne sposoby. Najbardziej godne uwagi jest ogrzewanie postojowe. Defa jest jedną z marek, która produkuje najbardziej znane produkty tego typu. 

Montaż ogrzewania postojowego Defa

Podgrzewacz wstępny silnika, jeżeli tylko jest prawidłowo zainstalowany, nie powoduje żadnych uszkodzeń. Jego instalacja odciąża kierowcę z dużego problemu jakim jest uruchomienie jednostki napędowej w niesprzyjających okolicznościach, na przykład kiedy samochód całą noc stał na mrozie. 

Ogrzewanie postojowe Defa opinie ma bardzo pozytywne. To znany producent, z dużym doświadczeniem. Jest to norweska marka, a więc jak żadna inna przyzwyczajona do niskich temperatur. Od niedawna urządzenia te wznoszone są na nowy poziom. To potwierdza ich skuteczność i bezpieczeństwo. Obecnie w ofercie marki znaleźć można kompaktowe, czyste i funkcjonalne mechanizmy, które są odpowiednie dla różnych modeli samochodów.

Montaż mechaniczny skupia się przede wszystkim na znalezieniu właściwego miejsca i wykonaniu otworu w układzie rurowym chłodzenia. Drugą kwestią jest zamontowanie gniazda, dzięki któremu można podłączyć nagrzewnicę elektryczną do źródła jej zasilania. 

Podgrzewacze 220V są dostosowane do pracy w połączeniu z akumulatorem albo z zapalniczką. Dlatego trzeba się ubezpieczyć przed zamarzaniem akumulatora. Inaczej zapalniczka może nie działać. 

Wlot i wylot powietrza z ogrzewania postojowego musi być swobodny. Dlatego montuje się go w przestrzeni, która to umożliwia, zazwyczaj na wysokości nóg kierowcy albo pasażera.

Czym wyróżnia się ogrzewania postojowe Defa? Opinie użytkowników

W podgrzewaczach elektrycznych 220V zastosowano unikalną technologię Mini Plug. Sprawia ona, że istnieje połączenie pomiędzy urządzeniem a zasilaniem. Złącza systemowe w tym produkcie są realizowane przy udziale kabli zbrojonych do sieci elektroenergetycznych 220/230V. Nie trzeba ich samodzielnie lutować, co także przyśpiesza pracę. Posiada ona także wodoodporną powłokę. Z uwagi na niski poziom ingerencji w pojazd, montaż ogrzewania postojowego Defa, opinie to potwierdzają, nie zaburza gwarancji na nowy samochód. Warto jednak sprawdzić to w ASO.

Warto pamiętać, że ogrzewanie postojowe Defa to nie tylko komfort i oszczędność czasu. Silnik w ten sposób jest także chroniony i wydłużona zostaje jego żywotność. Każdorazowo uruchomienie silnika, który jest zamarznięty, odpowiada przejechaniu kilkuset kilometrów. To także oszczędność. Pomimo zużycia prądu i tak opłacalne jest to w kontekście oszczędnego zużycia paliwa w momencie rozruchu samochodu.

Ogrzewanie postojowe Defa – cena     

Cena zależy od mocy podgrzewacza. Dostępne są takie o mocy od 1200 do 2100 W. Całe zestawy zaczynają się od 1000 złotych. Ogrzewanie postojowe Defa cenę ma uzależnioną od tego, jak wiele oferuje. W pełnym pakiecie można zamówić dla siebie również panel sterujący, a także układ monitorujący stan akumulatora i doładowujący go w razie konieczności. Ten pierwszy dodatek sprawia, że można ustawić harmonogram na cały tydzień. Dzięki temu ma się pewność, że za każdym razem wsiada się do ogrzanego samochodu i wszystko zostanie ze sobą zgrane. Drugi dodatek sprawia, że akumulator nigdy nie będzie wyczerpany, reguluje go w zależności od potrzeb. Taki kompletny pakiet ogrzewania postojowego Defa ceny ma rozpoczynające się od 1600 złotych. Wszystko zależy od modelu, ale także od zastosowanej grzałki silnika.

POPULARNE

Opinie o Stabilus

Stabilus — opinie

0
Odpowiednia stabilizacja i amortyzacja w różnego rodzaju maszynach i pojazdach to wymóg wręcz bezwzględny. Czy jednak zawsze wykorzystujemy tak dobre oferty jak Stabilus? Opinie...
Opinie o Rezaw Plast

Rezaw Plast – opinie

Tomasetto

Tomasetto – co to takiego?

OSTATNIE POSTY