Strona głównaOpinieOgrzewanie postojowe Defa - cena, opinie

Ogrzewanie postojowe Defa – cena, opinie

-

Problem z uruchomieniem silnika dotyczy bardzo często kierowców, którzy zamieszkują zimniejsze regiony. Zimne powiewy mogą spowodować chwilową awarię akumulatora, a nawet całego układu napędowego. To może doprowadzić w konsekwencji do zepsucia się któregoś z elementów tego zestawu. Kierowcy radzą sobie z tym na różne sposoby. Najbardziej godne uwagi jest ogrzewanie postojowe. Defa jest jedną z marek, która produkuje najbardziej znane produkty tego typu. 

Montaż ogrzewania postojowego Defa

Podgrzewacz wstępny silnika, jeżeli tylko jest prawidłowo zainstalowany, nie powoduje żadnych uszkodzeń. Jego instalacja odciąża kierowcę z dużego problemu jakim jest uruchomienie jednostki napędowej w niesprzyjających okolicznościach, na przykład kiedy samochód całą noc stał na mrozie. 

Ogrzewanie postojowe Defa opinie ma bardzo pozytywne. To znany producent, z dużym doświadczeniem. Jest to norweska marka, a więc jak żadna inna przyzwyczajona do niskich temperatur. Od niedawna urządzenia te wznoszone są na nowy poziom. To potwierdza ich skuteczność i bezpieczeństwo. Obecnie w ofercie marki znaleźć można kompaktowe, czyste i funkcjonalne mechanizmy, które są odpowiednie dla różnych modeli samochodów.

Montaż mechaniczny skupia się przede wszystkim na znalezieniu właściwego miejsca i wykonaniu otworu w układzie rurowym chłodzenia. Drugą kwestią jest zamontowanie gniazda, dzięki któremu można podłączyć nagrzewnicę elektryczną do źródła jej zasilania. 

Podgrzewacze 220V są dostosowane do pracy w połączeniu z akumulatorem albo z zapalniczką. Dlatego trzeba się ubezpieczyć przed zamarzaniem akumulatora. Inaczej zapalniczka może nie działać. 

Wlot i wylot powietrza z ogrzewania postojowego musi być swobodny. Dlatego montuje się go w przestrzeni, która to umożliwia, zazwyczaj na wysokości nóg kierowcy albo pasażera.

Czym wyróżnia się ogrzewania postojowe Defa? Opinie użytkowników

W podgrzewaczach elektrycznych 220V zastosowano unikalną technologię Mini Plug. Sprawia ona, że istnieje połączenie pomiędzy urządzeniem a zasilaniem. Złącza systemowe w tym produkcie są realizowane przy udziale kabli zbrojonych do sieci elektroenergetycznych 220/230V. Nie trzeba ich samodzielnie lutować, co także przyśpiesza pracę. Posiada ona także wodoodporną powłokę. Z uwagi na niski poziom ingerencji w pojazd, montaż ogrzewania postojowego Defa, opinie to potwierdzają, nie zaburza gwarancji na nowy samochód. Warto jednak sprawdzić to w ASO.

Warto pamiętać, że ogrzewanie postojowe Defa to nie tylko komfort i oszczędność czasu. Silnik w ten sposób jest także chroniony i wydłużona zostaje jego żywotność. Każdorazowo uruchomienie silnika, który jest zamarznięty, odpowiada przejechaniu kilkuset kilometrów. To także oszczędność. Pomimo zużycia prądu i tak opłacalne jest to w kontekście oszczędnego zużycia paliwa w momencie rozruchu samochodu.

Ogrzewanie postojowe Defa – cena     

Cena zależy od mocy podgrzewacza. Dostępne są takie o mocy od 1200 do 2100 W. Całe zestawy zaczynają się od 1000 złotych. Ogrzewanie postojowe Defa cenę ma uzależnioną od tego, jak wiele oferuje. W pełnym pakiecie można zamówić dla siebie również panel sterujący, a także układ monitorujący stan akumulatora i doładowujący go w razie konieczności. Ten pierwszy dodatek sprawia, że można ustawić harmonogram na cały tydzień. Dzięki temu ma się pewność, że za każdym razem wsiada się do ogrzanego samochodu i wszystko zostanie ze sobą zgrane. Drugi dodatek sprawia, że akumulator nigdy nie będzie wyczerpany, reguluje go w zależności od potrzeb. Taki kompletny pakiet ogrzewania postojowego Defa ceny ma rozpoczynające się od 1600 złotych. Wszystko zależy od modelu, ale także od zastosowanej grzałki silnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

Opel vivaro

Opel Vivaro – opinie

0
Niemiecki samochód Opel Vivaro ma opinie dostawczaka klasy średniej lub samochodu osobowego. Ceniony jest przede wszystkim za sporą pojemność w porównaniu do rozmiarów samochodu....
Felgi ATT opinie

Felgi ATT – opinie

WAECO

WAECO – opinie

Vaico

Vaico – opinie

Opinie o Thule

Produkty Thule – opinie

OSTATNIE POSTY