Strona głównaOpinieFiat opinieFiat Stilo - opinie użytkowników

Fiat Stilo – opinie użytkowników

-

Samochody klasy kompaktowej to jedne z najbardziej znanych pozycji od koncernu Fiat. Jedną z takich propozycji był produkowany na początku XXI wieku Fiat Stilo. Opinie o tym hatchbacku z Włoch od początku były podzielone, ponieważ samochód miał przebić popularnością produkowane wcześniej Bravo i Brava. Producenci zainwestowali w bogate wyposażenie i droższe materiały. Niestety nieprzychylne opinie Fiat Stilo przypłacił całkowitym brakiem rentowności. W efekcie koncern stracił na produkcji tego modelu. 

W odróżnieniu od poprzedników wygląd tego samochodu zbierał najsłabsze opinie. Fiat Stilo nie ma tak charakterystycznej i efektownej sylwetki, jak poprzednicy. Nie wyróżniał się w czasie premiery i obecnie nadal nie jest uznawany za klasyczny. Nie oznacza to jednak, że nie warto interesować się pojazdami Fiat Stilo. Opinie użytkowników i osób, które zakupiły samochód z drugiej ręki, przekonują o jego wielu zaletach. Zresztą wersja trzydrzwiowa ma swój urok i znajduje amatorów do dziś.

Fiat Stilo opinie o jednostkach napędowych

W przypadku fiata dosyć popularne jest produkowanie pojazdów z różnymi jednostkami napędowymi. Podobnie jest w przypadku Fiat Stilo. Opinie kierowców i użytkowników jednoznacznie wskazują najbardziej niezawodny silnik Fiat Stilo: 1.9 JTD. Opinie mechaników podkreślają niskie koszty naprawy. Użytkownicy chwalą ten motor za ekonomiczną jazdę i niezłą dynamikę. W wersji silników diesla warto zwrócić uwagę jeszcze na szesnastovoltowe jednostki napędowe JTDm o większej mocy.

Gama silników benzynowych jest jeszcze bardziej zróżnicowana, a poszczególne motory zbierają skrajnie różne opinie. Fiat Stilo może się pochwalić niewielkimi jednostkami 1.4 o mocy 95 KM. Zaufaniem cieszy się też najmocniejsza jednostka napędowa, montowana w samochodach Fiat Stilo Abarth. Opinie o stusiedemdziesięciokonnym silniku podkreślają jego dynamikę nawet przy napędzie 4×4. Którego silnika najlepiej unikać we Fiacie Stilo? 1.6 16v. Opinie konsumentów nie pozostawiają wątpliwości co do jego trwałości i wytykają problemy z zapłonem.

Eksploatacja Fiata Stilo

Można narzekać na niezbyt urodziwy wygląd samochodu Fiat Stilo. Opinie użytkowników zarzucają też producentowi niewielką dynamikę niektórych silników. Nie można jednak zarzucić pojazdom nadmiernego spalania. Mały pobór paliwa na trasie i w ruchu miejskim dotyczy szczególnie mniejszych silników benzynowych, jak i Fiat Stilo 1.9 JTD. Opinie pojawiające się na forum często wspominają, że auta palą nieco mniej, niż wskazują na to dane od producenta.

Pochlebne opinie o Fiat Stilo, które pochodzą też od mechaników, dotyczą niewielkich kosztów naprawy. Prosta konstrukcja samochodów sprawia, że nie ma wielu elementów, które byłyby szczególnie awaryjne. Podstawowe części są łatwo dostępne i stosunkowo tanie, co zachęca do zakupu nawet kilkunastoletnich samochodów na rynku wtórnym.

POPULARNE

Branża transportowa

Branża transportowa bez tajemnic – strefa Q&A Inelo

0
Nadążanie za zmianami w branży transportowej może być wyzwaniem. Wiele firm stara się szukać informacji na tematy związane z przewozem towarów – jak wyliczanie...
Wycieraczki SWF

Wycieraczki — SWF opinie

Oleje Comma opinie

Oleje Comma – opinie

subaru forester wady i zalety

Opinie o Subaru Forester

OSTATNIE POSTY