Strona głównaOpinieVolvo s60 - awarie i problemy

Volvo s60 – awarie i problemy

-

Produkowane w Szwecji samochody Volvo s60 trafiają na międzynarodowe rynki już od 2000 roku. To samochód osobowy klasy średniej, który może przewozić do pięciu osób. Obecnie najbardziej popularnym modelem na rynku wtórnym jest druga generacja tych pojazdów, która produkowana była w latach 2010 – 2018. Podobnie do innych modeli szwedzkiego koncernu, cenione są za masywną i elegancką sylwetkę. 

Samochód imponuje wnętrzem, które jest bardzo eleganckie i dopracowane. Wysokiej jakości tapicerka, trwałe tworzywa sztuczne i estetyczne elementy aluminiowe w obrębie kokpitu to cechy, na które najczęściej zwracają uwagę użytkownicy Volvo s60. Zawieszenie wykonane z dużą starannością wpływa na ogromny komfort prowadzenia samochodu i radość z jazdy. Samochód świetnie radzi sobie podczas jazdy w terenie, ale nie traci wiele na komforcie w ruchu miejskim.

Szeroka gama jednostek napędowych to także cecha charakterystyczna Volvo s60. Jaki silnik jest najlepszy? Wszystko zależy od tego, jaką jazdę preferują kierowcy. Mniejsze jednostki napędowe poniżej 2,0l nie gwarantują ogromnej dynamiki ciężkiemu pojazdowi, jednak docenią je kierowcy lubiący spokojną jazdę. Większe motory znacznie poprawiają parametry. Użytkownicy, którzy cenią sobie silniki diesla, powinni sięgnąć po Volvo s60 2.4 turbo. Opinie dotyczące silników benzynowych podkreślają dynamikę głównie samochodów Volvo s60 2.5 t5. Opinie kierowców wspominają także o sporej żywotności tych silników mimo dużej mocy.

Volvo s60 II – awarie i problemy    

Samochody ze Skandynawii mają opinię drogich zarówno jeśli chodzi o cenę pojazdu, jak i koszty utrzymania. Rzeczywiści, pojazdy na rynku wtórnym dobrze trzymają cenę, co wynika głównie z ich jakości. Koszty eksploatacji wynikają często z korzystania z ASO, gdzie ceny za usługi są znacznie wyższe. Jednak nie wszystkie problemy trzeba załatwiać za pośrednictwem autoryzowanych serwisów. Wymianę oleju i filtrów oraz kasowanie inspekcji w Volvo s60 można wykonać samemu.
W opinii większości użytkowników Volvo s60 usterki w tym modelu samochodu zdarzają się sporadycznie. Na szczególną uwagę zasługuje automatyczna skrzynia biegów, która nie jest dobrze dopracowana. Mimo doskonałego wykończenia wnętrza, użytkownicy zgłaszają także problemy z ilością wolnej przestrzeni wewnątrz kabiny. Opinie z forum internetowego mówią wręcz, że wewnątrz jest mniej miejsca, niż w niektórych samochodach kompaktowych klasy B. Wpływ na to może mieć wysoko położony fotel kierowcy i pasażera, który umożliwia jedynie siedzenie w wyprostowanej pozycji.

POPULARNE

autolog opinie

Autlog – opinie

0
Jakość niemieckich części zamiennych do samochodów kojarzy nam się od zawsze z wysoką jakością wykonania, oraz z dużą wytrzymałością materiałową. W tę koncepcję doskonale...
ATS opinie

ATS – opinie

Opinie o Steinhof

Steinhof – opinie

Opinie o Textar

Textar – opinie o marce

OSTATNIE POSTY