Strona głównaNaprawaJak skutecznie wyciszyć samochód?

Jak skutecznie wyciszyć samochód?

-

Zdarza się, że podczas jazdy irytuje nas głośny dźwięk, który może wydobywać się z naszego silnika, nadkoli pojazdu czy innego elementu. Każdy samochód zjeżdżający z taśmy produkcyjnej jest wygłoszony – do pewnego stopnia. Na czym polega wygłuszenie naszego auta? Polega to na zamontowaniu dodatkowych warstw materiałów wygłuszających. W zależności od modelu naszego samochodu jeden jest mocniej wyciszony, a drugi mniej, z czasem nasze auto pracuje coraz głośniej z powodu zużywających się części. Szczególnie doskwierać nam może odgłos silnika w samochodach z jednostką diesel, ponieważ silniki te chodzą zwyczajnie głośniej od silników benzynowych. Wyciszenie samochodu nie jest trudne, niektóre czynności może wykonać nawet osoba, która z samochodami nie ma zbyt wiele do czynienia. W internecie możemy znaleźć mnóstwo sklepów, które oferują maty wygłuszające. Jak dobrać odpowiednią matę oraz czy są warte swojej ceny? Elementami naszego samochodu, gdzie najczęściej umieszczamy specjalne maty wygłuszające to między innymi klapa, drzwi i przede wszystkim nadkola. Chcą wyciszyć wszystkie te elementy, będzie musieli zakupić kilka m2 maty, a to nie są już groszowe sprawy. W szczególności, że problem z niskim komfortem jazdy spowodowanym hałasem w naszym samochodzie posiadają pojazdy z niskiej półki, czyli zazwyczaj pojazdy, które posiadają swoje lata. Jeśli nasze auto hałasuje bardziej niż wcześniej to może być to wina zużytego podzespołu. Jedną z najczęściej spotykaną wadą, która wywołuje hałas i szum podczas prowadzenia pojazdu to zużyte łożyska. Wad takich mogą być dziesiątki i należy brać pod uwagę, że im starsze auto tym prawdopodobieństwo wystąpienia takiej wady jest coraz większe. Zużyty pasek rozrządu, piszczący pasek od alternatora czy nawet słaby stan naszego ogumienia.

Maty wyciszające – montaż

Jak zamontować matę wygłuszającą? Sam proces montażu jest bardzo prosty i nawet osoby z bardzo niskim doświadczeniem przy samochodach poradzą sobie doskonale. Maty wygłuszające po odklejeniu folii posiadają nałożoną już warstwę kleju. Przez co nie musimy szukać i kombinować jak skutecznie przykleić naszą matę. Problemem może być znalezienie odpowiedniego miejsca. Dlatego spróbuj jak najdokładniej zidentyfikować źródło hałasu. Wyciszając samochód należy również być ostrożnym z demontażem różnych elementów. Tapicerka naszych drzwi samochodowych powinna być demontowana z należytą ostrożnością, aby jej nie uszkodzić. Często elementy są montowane na zatrzaski, należy uważać, aby ich nie wyłamać.

Maty wygłuszające do samochodu opinie

Podsumowując maty wygłuszające to najlepszy sposób na wyciszenie naszego samochodu. Opinie w internecie są różne, niektórzy wybierają maty piankowe, niektórzy maty z filcem. Opinie mat z filcem są gorszę niż mat piankowych. Dlaczego? Jeśli będą narażone na wilgoć, potrafią bardzo szybko gnić przez co ich żywotność nie jest zbyt długa, chyba, że zdecydujemy się na maty filcowe zamknięto-komorowe, które zabezpieczają naszą mate przed wilgocią. Opinią jednak wielu użytkowników jest fakt, że połączenie maty oraz preparatów, które pomagają na cichszą pracę naszego silnika i konserwacja naszego samochodu skutecznie niweluje hałas. A jaka jest Twoja opinia na temat mat wygłuszających? Podziel się nią w komentarzach!

jak wycisz diesla

Wyciszenie silnika diesla

Poza montażem maty wygłuszającej pod maską naszego silnika, są inne sposoby, które mogą załatwić sprawę z hałasującym silnikiem. Wyciszenie silnika diesla można za pomocą specjalnych środków dodawanych do paliwa. Czy jest tak faktycznie? Jednym z takich preparatów jest środek liqui moly. Opinie na temat tego preparatu są przeróżne. Środek docelowo pomaga oczyścić nasz silnik i przywrócić dawne osiągi, a przy okazji pozwala na cichszą pracę silnika – warto sprawdzić, ponieważ środek kosztuje tylko 30-40 zł. Drugą sprawą, która może nam pomóc to wymiana osłony silnika. Nowa osłona to groszowe sprawy, które kosztują w okolicach 100 zł, a mogą obniżyć nam dodatkowo kilka decybeli z naszego silnika.

Uszczelki do drzwi samochodowych

Uszczelki do drzwi samochodowych

Często w samochodach, których wiek przekracza już 15-20 lat zaczynają ulegać korozji nasze uszczelki. Zaczynają się problemy z domykaniem drzwi oraz z dużym hałasem podczas jazdy. Dobre uszczelki do drzwi samochodowych kosztują w granicach 150 złotych, lecz może okazać się to dobrą inwestycją jeśli nie planujemy w najbliższym czasie zmieniać naszego samochodu. Należy sprawdzić również jak wyglądają uszczelki na innych elementach naszego samochodu. Uszczelki samochodowe do szyb również lubią ulegać korozji, przez co jesteśmy narażeni na większy hałas.

Krótko mówiąc, najlepszym i najłatwiejszym sposobem na wyciszenie naszego pojazdu są maty. Do wyboru wyboru mamy kilka rodzajów mat, które mogą w zależności od ich grubości kosztować nawet 100 zł na m2. Jeśli zastosujemy do tego odpowiednie preparaty oraz wymianę pewnych elementów jak uszczelki, kończące się łożyska, zużyte opony czy dziurawy wydech to możemy uzyskać naprawdę zadowalający efekt.3 KOMENTARZE

POPULARNE

altea rdza

Seat Altea – czy rdzewieje?

0
Wielu internautów i potencjalnych klientów zadaje sobie pytanie „Czy Seat Altea rdzewieje?”, oraz jakie są tego powody. Czy jest się, o co bać? Czy...

OSTATNIE POSTY