Strona głównaOpinieHyundai opinieHyundai ix35 - opinie użytkowników

Hyundai ix35 – opinie użytkowników

-

Samochód Hyundai ix35 to kompaktowy miejski SUV, który produkowano od 2009 roku. Jest to druga generacja pojazdu Hyundai Tuscon, która na rynku europejskim i amerykańskim została nazwana ix35. Samochód imponuje dynamiczną sylwetką i nieco mniejszymi wymiarami, w stosunku do azjatyckiej konkurencji. Na uwagę użytkowników zasługuje bardzo przyzwoite wykończenie i brak większych błędów konstrukcyjnych.

Niedługo po liftingu modelu w 2013 roku okazało się, że drugim najpopularniejszym samochodem od tego producenta w Europie jest właśnie Hyundai ix35. Cena w Polsce za południowokoreański samochód była stosunkowo niska i przystępna dla rodzimego użytkownika. Dzięki temu zdobył on ogromną popularność i zainteresowanie kierowców. Obecnie nadal na rynku wtórnym można kupić dobrze utrzymane modele, które rozchodzą się błyskawicznie.

Sporo klientów, zamierzających kupić na rynku wtórnym koreański pojazd, zastanawia się w przypadku Hyundai ix35 jaki silnik wybrać? Producent oferuje wiele wariantów, do których po lifcie dołożono jeszcze kilka dodatkowych. Wśród silników benzynowych postawiono na szeroką gamę od 1,6l do 2,4l. W przypadku jednostek napędowych diesla pojawił się dwa warianty silnika 2,0 i nieco mniejszy 1,7 o mocy 115KM. Największym uznaniem cieszy się Hyundai ix35 2.0 crdi. Opinie użytkowników i mechaników zgodnie potwierdzają, że jest to najlepiej dopasowany wariant do tych wymiarów samochodu. Cieszy się także opinią niezawodnego i dynamicznego.

Hyundai ix35 – opinie, wady

Mimo bardzo dobrych opinii i wysokiego zainteresowania, można znaleźć pewne niedociągnięcia w samochodach Hyundai ix35. Opinie i wady mechaniczne dotyczą głównie problemów z wykończeniem samochodu. Często Użytkownicy zauważają niedociągnięcia w montażu tapicerki, foteli, czy niską trwałość elementów z tworzyw sztucznych. Zdarzały się też problemy z zawieszeniem, jednak w większości modeli elementy te zostały wymienione na koszt producenta jeszcze w fazie serwisu gwarancyjnego.

Jeśli chodzi o silniki 1,6 benzyna, opinie krytyczne dotyczyły głównie słabej mocy silnika. Użytkownicy przestrzegają także przed przerabianiem tej jednostki napędowej Hyundai ix35 na gaz. Opinie mechaników, a nawet samego producenta zdają się potwierdzać, że nie jest to samochód dobrze znoszący to paliwo. Szybko dochodzi do zużycia instalacji i awarii związanych z wypalaniem się gniazd zaworowych. Część kierowców zauważa też w benzynowych pojazdach z większym przebiegiem spore problemy ze sprzęgłem. Znacznie lepsze opinie zbierają nawet mocno wyeksploatowane silniki diesla.

POPULARNE

Opinie o Lauber

Lauber – katalog, opinie i wiele więcej

0
Lauber jest jedną z największych w Europie firm, która zajmuje się produkcją oraz regeneracją części do samochodów. Nowe oraz regenerowane podzespoły to ponad 12...
Felgi ATT opinie

Felgi ATT – opinie

Opinie o Landi Lorenzo

Landi Renzo – opinie

Aplus – opinie i testy

Opinie o Shoei

Shoei – opinie

Opinie o Koyo

Firma KOYO – opinie

OSTATNIE POSTY