Strona głównaOpinieFiat opinieMały ale mocny. Opinie o Fiat Sedici

Mały ale mocny. Opinie o Fiat Sedici

-

Włoski samochód typu crossover SUV, Fiat Sedici, produkowany był w latach 2005-2014 w fabryce Magyar Suzuki na Węgrzech. Nazwa „Sedici” to słowo, które we włoskim języku oznacza szesnaście. Dlaczego taka właśnie nazwa? W matematyce równanie 4X4 daje liczbę szesnaście – tutaj, w przypadku pojazdu, oznacza znak stosowanego w modelu napędu AWD. Jeśliby zapytać jakiegokolwiek użytkownika, jakie Fiat Sedici opinie powinien otrzymywać za funkcjonalność, odpowiedź zapewne nie byłaby jednoznaczna. Oprócz wielu zalet, o których powiemy w dalszej części, auto ma też wady, które mogą je dyskwalifikować w oczach niejednego kierowcy. Jeśli dla Fiata Sedici opinie kierowców są miarodajne, to wydaje się, że jego zalety przewyższają naprawdę nieliczne wady.Zacznijmy od plusów, najważniejszych pozytywnych aspektów użytkowania samochodu. Jego karoseria nie budzi zastrzeżeń, jest też estetycznie ładna, łączy w sobie wyraziste ostre linie oraz te łagodne. To może się podobać. Dobre opinie Fiat Sedici zbiera też za szerokie drzwi, które dają bardzo dobry, bezpośredni dostęp do kabiny. Wsiadanie jest również ułatwione poprzez to, że auto ma wysokie nadwozie. Kolejnym pozytywnym aspektem związanym z zajmowaniem miejsca w kabinie jest ten, że siedzi się w niej dość wysoko i prosto, co ma oczywisty wpływ na sylwetkę kierowcy, jego pozycję, wygodną i zmuszającą do koncentracji. Korzystne opinie Fiat Sedici zbiera również za dobre, silne, trwałe silniki, a także za układ jezdny. Jeżeli chodzi o te pierwsze, warto zaznaczyć, że auto wyposażone jest w dwa – jeden, benzynowy, który posiada moc maksymalną 107 KM oraz moment obrotowy 145 Nm i drugi, który jest dieslem. Za silniki te Fiat Sedici opinie otrzymuje wciąż wysokie, zarówno u nowych nabywców auta, jak i u tych, którzy posiadali je kiedyś.

Fiat Sedici. Opinie, wady, zalety…

Jak dotychczas byliśmy bardzo łagodni w ocenie włoskiego crossovera, pora więc, by przyjrzeć się temu, jakie wady kryje w sobie to auto. Nie ma ich wiele, tak naprawdę jest tylko jedna. Czas więc teraz, ażeby pod nagłówkiem „Fiat Sedici. Opinie, wady, zalety…” pojawiła się ta jedna, najważniejsza wada, a jest nią….. słyszalny dźwięk silnika w kabinie, wewnątrz samochodu. Włoski pojazd nie jest dobrze wytłumiony, wyciszony wewnątrz i praca silnika jest w nim dość mocno słyszalna. To w ogóle problem małych aut z silnikiem wysokosprężystym i opisywany przez nas pojazd nie jest tutaj wyjątkiem. Jeśli Fiat Sedici opinie kierowców posiada bardzo dobre, to zawsze znajduje się w nich to zastrzeżenie do braku dobrego wyciszenia wewnątrz auta. Co ciekawe na kilku stronach internetowych, gdzie dla Fiata Sedici forum prezentuje uwagi różnych użytkowników, można zetknąć się z wypowiedziami, które zwracają uwagę na jeszcze jedną wadę pojazdu. Są nią nietrwałe synchronizatory w skrzyni biegów. Sprawiają one problem podczas wrzucania biegów. To specyficzne, internetowe Fiat Sedici forum apeluje do ewentualnych nabywców włoskiego pojazdu, by przed zakupem wzięli pod uwagę te nieduże, ale czasem kłopotliwe przywary włoskiego pojazdu.

POPULARNE

Dacia duster opinie

Dacia Duster – wady i opinie

0
Dacia Duster to samochód typu SUV rumuńskiej marki, określany mianem niskobudżetowego. Jak wygląda awaryjność Dacii Duster? Jakie są opinie użytkowników Dacii?  Dacia Duster - najczęstsze...
Bezpieczniki Passat B5

Bezpieczniki Passat B5

Opinie o Rezaw Plast

Rezaw Plast – opinie

OSTATNIE POSTY