Strona głównaInneMalowanie zacisków hamulcowych

Malowanie zacisków hamulcowych

-

Sporo kierowców szuka sposobów na to, żeby ich samochód wyróżniał się z tłumu innych podobnych aut. Często inwestują w sportowe tłumiki, wymyślne felgi lub inne dodatki podkreślające sportowy charakter pojazdu. Jednym z ciekawszych sposobów i niewymagających wielkich inwestycji, jest malowanie zacisków hamulcowych sprayem o intensywnym kolorze. Wówczas nawet w rodzinnym kombiaku można pokazać sportowe zacięcie i drzemiącą moc. 
Zaciski najczęściej podkreślane są za pomocą czerwonej lub żółtej farby. Malowanie zacisków hamulcowych bez zdejmowania można wykonać bez pomocy specjalistów z warsztatu samochodowego. Efekt takiego działania jest szczególnie widoczny, jeśli przy interesujących i transparentnych felgach wykonamy malowanie zacisków hamulcowych. Cena takiego przedsięwzięcia to puszka dobrej farby i trochę wolnego czasu.

Malowanie zacisków hamulcowych sprayem – czy to bezpieczne?

Ciekawy efekt wizualny, jaki daje malowanie zacisków hamulcowych sprayem, zachęca kierowców do skorzystania z tego rozwiązania. Część z nich ma jednak obawy. Pojawiają się pytania, czy malowanie zacisków hamulcowych bez ich zdejmowania jest bezpieczne? Przecież prace będziemy przeprowadzać w układzie, który jest odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo. Tymczasem jeśli zlecimy warsztatowi mechanicznemu malowanie zacisków hamulcowych, cena może być bardzo wysoka.
Trzeba pamiętać, że wszystkie prace prowadzone w obrębie hamulców mogą być niebezpieczne. Dlatego należy przeprowadzić malowanie zacisków hamulcowych krok po kroku i ze szczególną precyzją. Należy uważać, aby preparat nie dostał się między tarcze, a klocki hamulcowe. Wówczas malowanie zacisków hamulcowych sprayem będzie bezpieczne.

Malowanie zacisków hamulcowych krok po krok

Nie trzeba fachowej wiedzy, aby samodzielnie wykonać malowanie zacisków hamulcowych. Krok po kroku postępując według naszych instrukcji, można nadać pojazdowi wyjątkowego charakteru. Do realizacji tego zadania niezbędne jest zdjęcie koła na dłuższy czas, dlatego warto zabrać się za to w garażu z kanałem lub pod wiatą. Do malowania zaleca się zdjęcie zacisku, jednak nie jest to warunek niezbędny. Możliwe jest malowanie zacisków hamulcowych bez zdejmowania, jednak wymaga to sporej precyzji i większej uwagi.

Żeby zacząć malowanie zacisków hamulcowych sprayem najpierw należy dokładnie wyczyścić ten element z rdzy i nalotu. Większe zabrudzenia usuwamy  za pomocą papieru ściernego o gradacji powyżej 240, a następnie odtłuszczamy cały element. Dopiero wówczas możemy przejść do malowania zacisków hamulcowych hammerite lub inną specjalistyczną farbą.
Właśnie wybór farby jest bardzo istotny w całym przedsięwzięciu. W obrębie układu hamulcowego panują trudne warunki. Występuje nie tylko wysoka temperatura powstała podczas tarcia, ale także działają czynniki atmosferyczne. Dlatego poleca się malowanie zacisków hamulcowych hammerite lub inną specjalistyczną farbą, która nie złuszczy się w takich warunkach. Tylko wówczas pojazd będzie miał estetyczny wygląd. Jeśli nieodpowiedni preparat wybierzemy na malowanie zacisków hamulcowych, ceną będzie rozmazana lub łuszcząca się farba.

POPULARNE

ochrona samochodu

Kioskpolis – wylicz swoje OC

0
Posiadasz samochód lub inny pojazd mechaniczny? Nie możesz się nim legalnie poruszać, jeśli nie masz wykupionej polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC). W znalezieniu...
aplikacje dla kierowców

Aplikacje dla kierowców

nawigacja do samochodu

Jaka nawigacja do samochodu?

opony matador

Opony Matador – opinie i testy

OSTATNIE POSTY