Strona głównaOpinieFord opinieFord Fiesta - opinie kierowców, wady i zalety

Ford Fiesta – opinie kierowców, wady i zalety

-

Nie ma chyba kierowcy, który nie słyszałby o samochodzie Ford Fiesta. Produkowany jest bez przerwy od 1976 roku, stanowiąc model małego samochodu miejskiego segmentu B. Nowa wersja to bezpośredni następca niezwykle udanego pojazdu Ford Fiesta mk6. Wady i zalety tamtego modelu zostały wzięte pod uwagę w czasie tworzenia kolejnej wersji. Ponownie postawiono na estetykę tego samochodu. Wygląd nadwozia jeszcze bardziej imponuje, choć modele z poprzedniej wersji nadal cieszą oko. Popracowano także nad wieloma jednostkami napędowymi Ford Fiesta mk7. Jaki silnik wybierzemy, zależy tylko od upodobań, co pozwoli użytkownikom przebierać w różnych rozwiązaniach.

Sporą zaletą, o której mówi większość użytkowników, jest duża przestrzeń wewnątrz samochodu. Jak na pojazd segmentu B, w tym elemencie nad konkurencją zdecydowanie dominuje Ford Fiesta mk7. Ciekawostki na forach internetowych dotyczą faktu, że wewnątrz wygodnie może podróżować czterech dorosłych mężczyzn. W przypadku konkurencji nie jest to możliwe. Wielkość pojazdu dotyczy także bagażnika. Sporo kierowców podkreśla wysoką jakość zawieszenia i bardzo stabilne oraz komfortowe prowadzenie. Samochód nie ma problemów z zachowaniem stabilności nawet przy dużych prędkościach. Dzięki temu doceniany jest nie tylko podczas jazdy w ruchu miejskim.

Wady i niedociągnięcia samochodów Ford Fiesta

Nowy Ford Fiesta ma sporo udoskonaleń i jest jeszcze lepszy niż jego poprzednik, jednak nie wystrzegł się wad. Sporo uwag krytycznych dotyczy silników EcoBoost, które w opinii części mechaników nie słyną z trwałości. Użytkownicy i mechanicy zwracają uwagę na niedociągnięcia zwłaszcza w modelach Ford Fiesta 1.4 benzyna. Opinie dotyczą szybko zużywającego się osprzętu, cewek i podwyższone spalanie oleju. Nieco lepiej jest w przypadku silników diesla, w których czasem dochodzi do awarii koła pasowego. Jest to jednak usterka, która pojawia się we wszystkich współczesnych silnikach tego typu.
Powszechne są także krytyczne opinie dotyczące wykończenia samochodów Ford Fiesta mk7. Wnętrze pojazdu zostało wyposażone plastikowymi elementami, które nie należą do trwałych i odpornych na uszkodzenia. Sporo mówi się także o słabej szczelności silników i częstych wyciekach oleju. Zastrzeżenie budzi także elektronika i system centralnego zamka. Trudno jednak spodziewać się ponadprzeciętnej niezawodności w samochodach tej klasy i w takiej cenie. W przypadku Ford Fiesta mk7 opinie kierowców mówią o tym, że tylko zadbane i dobrze prowadzone samochody są warte zakupu na rynku wtórnym. Zniszczone modele często denerwują licznymi drobnymi usterkami. Znasz jakieś ciekawostki, wady i zalety? Podziel się tym w komentarzu.

POPULARNE

suzuki sx4

Suzuki SX4 – opinie, wymiary, cena, opinie z forum

0
Moda na jazdę terenową nawet w miejskich warunkach jest dzisiaj mocno zakorzeniona w społeczeństwie. Potrzeba poruszania się dużymi, masywnymi samochodami, dającymi poczucie bezpieczeństwa sprawia,...
Felgi ATT opinie

Felgi ATT – opinie

Opinie o Landi Lorenzo

Landi Renzo – opinie

Opinie o Stabilus

Stabilus — opinie

Opinie o Quick Brake

Quick Brake – opinie

OSTATNIE POSTY