Miejski SUV Opel Mokka jest odpowiedzią niemieckiego koncernu na zapotrzebowanie rynku na ten rodzaj pojazdów. Po przeciętnych sukcesach sprzedażowych wielkiej Antary nowy model opracowano jako nieco mniejszy. Taka formuła sprawiła, że wielu użytkowników z miejsca zainteresował nowy Opel Mokka. Cena samochodu także pozwala konkurować z innymi koncernami. Dzięki temu samochód już na początku sprzedaży stał się jednym z najpopularniejszych modeli w tej klasie w naszym kraju.
Regułą w przypadku tego producenta jest wysoka jakość i niezłe dopasowanie jednostek napędowych. Opel Mokka zaprezentował wiele silników, zarówno diesla, jak i benzynowych. Na uwagę zasługują jednostki napędowe Opel Mokka 1.4 benzyna. Opinie monterów instalacji gazowej potwierdzają, że ten silnik bardzo dobrze znosi taki rodzaj paliwa. Instalacja gazowa była też fabrycznie montowana w modelach Opel Mokka x 1.4 turbo. Opinie użytkowników często wspominają o sporej dynamice tego motoru nawet podczas jazdy po autostradzie.
Na rynku wtórnym już bardzo często pojawiają się samochody Opel Mokka. Opinie, czy warto kupić ten samochód, są zróżnicowane. Sporo kierowców i specjalistów podkreśla jednak, że jest to obecnie najlepiej dopracowany model Opla. Użytkownicy doceniają także bardzo przestronne wnętrze. Wyższe zawieszenie wpływa na łatwość prowadzenia. Docenią je szczególnie osoby starsze i takie, które lubią podczas prowadzenia auta siedzieć nieco wyżej.
Opel Mokka – opinie, awaryjność i częste problemy
Nie ma samochodów idealnych i takim modelem nie jest także Opel Mokka. Opinie, czy warto kupić dobrze jest poznać czytając komentarze użytkowników tego samochodu. Tutaj między pochlebnymi ocenami, pojawiają się też zarzuty dotyczące najsłabszej jednostki napędowej, czyli 1.6 Ecotec 115 KM Start/Stop. Ten silnik montowany w standardowej wersji uznawany jest za zbyt słaby. W związku z tym często samochód nie ma tak imponującej dynamiki. Zresztą przy pierwszej okazji został on wycofany z produkcji.
Mimo montowanego w niektórych modelach napędu na cztery koła trudno określić jako terenowe samochody Opel Mokka. Najczęstsze usterki przy próbie pokonywania bezdroży to zerwanie nakładki zderzaka. Takie problemy zgłaszają też użytkownicy, którzy próbowali wjechać na wyższe krawężniki. Zatem, czy warto kupić Opla Mokka? Osoby szukające aut terenowych z pewnością nie będą zadowolone z osiągów. Natomiast w kategorii miejski SUV, który wykorzystywany jest do weekendowych wypadów, z pewnością lepiej zda egzamin.
Najczęstsze usterki w samochodach tej klasy to przede wszystkim zawieszenie czy karoseria. Opel Mokka nie jest samochodem premium, producenci w takich przypadkach szukają oszczędności. Najczęsciej właśnie pada na karoserie, która może rdzewieć po 10, 15 latach użytkowania. Producenci lubią także oszczędzać na zawieszeniu, które przez pierwsze lata sprawują się idealnie. Awaryjność zawieszenia w przypadku Opla Mokka jest na szczęście bardzo niska.