Strona głównaPoradyCzy bukmacher może prowadzić działalność w Internecie?

Czy bukmacher może prowadzić działalność w Internecie?

-

Typowanie wyników sportowych rozgrywek i innych różnego rodzaju wydarzeń jak na przykład wyścigów samochodowych czy rajdów, cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. W największych polskich miastach, ale i nie tylko, pojawia się sporo punktów, gdzie można zawrzeć zakłady wzajemne. Także i w internecie wielu Polaków typuje zdarzenia przedmeczowe i na żywo. Jednak czy każdy bukmacher prowadzi działalność zarówno w sieci, jak i w punktach naziemnych? Odpowiadamy na to pytanie. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Koncesja od Ministerstwa Finansów 

Aby bukmacher mógł prowadzić swoją działalność na terenie naszego kraju, musi wystąpić, a następnie otrzymać stosowne zezwolenie od Ministerstwa Finansów. Kto może ubiegać się o takie pozwolenie? Spółki akcyjne lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, których siedziba znajduje się na terytorium Polski, Unii Europejskiej lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Dodajmy także, że wysokość kapitału zakładowego takich spółek nie może wynosić mniej niż 2 000 000 zł. To jednak nie jedyne warunki, jakie stawiane są przed potencjalnym nowym podmiotem na polskim rynku bukmacherskim. 

Co ważne, chcąc prowadzić biznes zarówno w internecie, jak i w punktach naziemnych, każda firma musi postarać się o dwie koncesje. Polskie Ministerstwo Finansów wydaje osobno zezwolenia na zakłady w sieci i lokalach stacjonarnych. 

Ile można czekać na taką zgodę? Minimalny czas określony przez urzędników to sześć miesięcy. Jako ciekawostkę dodajmy, że właśnie tyle na swoją licencję czekał bukmacher Betfan, który w ten sposób stał się rekordzistą w tym zakresie. 

Bukmacherzy oferujący grę przez internet 

W Polsce praktycznie każdy bukmacher oferuje obstawianie zakładów za pomocą internetu. Tylko jedna firma – posiadająca prawo do zakładów w punktach naziemnych – nie zdecydowała się na taki ruch biznesowy. 

U jakiego bukmachera bez problemów postawisz kupon siedząc przed ekranem komputera lub telefonu komórkowego? Do najpopularniejszych należą między innymi STS, Fortuna, Betclic, LV Bet czy wspomniany we wcześniejszej części naszego tekstu – Betfan. Zakłady sprzed telewizora możesz również obstawiać dzięki Totolotkowi, Etoto, PZBukowi, Superbetowi czy Fuksiarzowi. 

Liczba legalnych firm bukmacherskich z zakładami w internecie oscyluje wokół 20., dlatego bez żadnych problemów wybierzesz bukmachera z odpowiednią ofertą dla Ciebie. 

Bukmacherzy posiadający punkty stacjonarne 

Chcesz udać się do lokalu i tam wpisać interesujące Cię rozstrzygnięcia, a następnie otrzymać wydrukowany kupon? Nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem bukmachera w Twojej okolicy, jednak firm z koncesją na zakłady naziemne jest mniej, niż tych z pozwoleniem na organizowanie gry w sieci. 

Jakich bukmacherów możemy wymienić w tym gronie? Do tej grupy należą między innymi STS – największa firma bukmacherska na naszym rynku, Totolotek – najstarszy, działający od prawie 30 lat, Fortuna, LV Bet, Superbet czy Betfan. 

Niezależnie na którego bukmachera się zdecydujesz, pamiętaj, aby dokonywać wyboru spośród tych legalnie zarejestrowanych. W ten sposób nie tylko nie łamiesz prawa, ale masz także świadomość, że bukmacher odprowadza należne podatki w naszym kraju. 

Artykuł sponsorowany

POPULARNE

policja

Jazda bez prawa jazdy – co grozi?

0
Prawo jazdy obecnie nie jest wymaganym dokumentem podczas prowadzenia samochodu, ponieważ wystarczy nam jedynie dowód osobisty. Po jego zweryfikowaniu policjanci mogą sprawdzić nasze dane...
Tłumiki Asmet opinie

Asmet – opinie

zmiana biegów podczas jazdy

Jak zmieniać biegi?

Kolizja na parkingu

OSTATNIE POSTY