Strona głównaPoradyCzy bukmacher może prowadzić działalność w Internecie?

Czy bukmacher może prowadzić działalność w Internecie?

-

Typowanie wyników sportowych rozgrywek i innych różnego rodzaju wydarzeń jak na przykład wyścigów samochodowych czy rajdów, cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. W największych polskich miastach, ale i nie tylko, pojawia się sporo punktów, gdzie można zawrzeć zakłady wzajemne. Także i w internecie wielu Polaków typuje zdarzenia przedmeczowe i na żywo. Jednak czy każdy bukmacher prowadzi działalność zarówno w sieci, jak i w punktach naziemnych? Odpowiadamy na to pytanie. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Koncesja od Ministerstwa Finansów 

Aby bukmacher mógł prowadzić swoją działalność na terenie naszego kraju, musi wystąpić, a następnie otrzymać stosowne zezwolenie od Ministerstwa Finansów. Kto może ubiegać się o takie pozwolenie? Spółki akcyjne lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, których siedziba znajduje się na terytorium Polski, Unii Europejskiej lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Dodajmy także, że wysokość kapitału zakładowego takich spółek nie może wynosić mniej niż 2 000 000 zł. To jednak nie jedyne warunki, jakie stawiane są przed potencjalnym nowym podmiotem na polskim rynku bukmacherskim. 

Co ważne, chcąc prowadzić biznes zarówno w internecie, jak i w punktach naziemnych, każda firma musi postarać się o dwie koncesje. Polskie Ministerstwo Finansów wydaje osobno zezwolenia na zakłady w sieci i lokalach stacjonarnych. 

Ile można czekać na taką zgodę? Minimalny czas określony przez urzędników to sześć miesięcy. Jako ciekawostkę dodajmy, że właśnie tyle na swoją licencję czekał bukmacher Betfan, który w ten sposób stał się rekordzistą w tym zakresie. 

Bukmacherzy oferujący grę przez internet 

W Polsce praktycznie każdy bukmacher oferuje obstawianie zakładów za pomocą internetu. Tylko jedna firma – posiadająca prawo do zakładów w punktach naziemnych – nie zdecydowała się na taki ruch biznesowy. 

U jakiego bukmachera bez problemów postawisz kupon siedząc przed ekranem komputera lub telefonu komórkowego? Do najpopularniejszych należą między innymi STS, Fortuna, Betclic, LV Bet czy wspomniany we wcześniejszej części naszego tekstu – Betfan. Zakłady sprzed telewizora możesz również obstawiać dzięki Totolotkowi, Etoto, PZBukowi, Superbetowi czy Fuksiarzowi. 

Liczba legalnych firm bukmacherskich z zakładami w internecie oscyluje wokół 20., dlatego bez żadnych problemów wybierzesz bukmachera z odpowiednią ofertą dla Ciebie. 

Bukmacherzy posiadający punkty stacjonarne 

Chcesz udać się do lokalu i tam wpisać interesujące Cię rozstrzygnięcia, a następnie otrzymać wydrukowany kupon? Nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem bukmachera w Twojej okolicy, jednak firm z koncesją na zakłady naziemne jest mniej, niż tych z pozwoleniem na organizowanie gry w sieci. 

Jakich bukmacherów możemy wymienić w tym gronie? Do tej grupy należą między innymi STS – największa firma bukmacherska na naszym rynku, Totolotek – najstarszy, działający od prawie 30 lat, Fortuna, LV Bet, Superbet czy Betfan. 

Niezależnie na którego bukmachera się zdecydujesz, pamiętaj, aby dokonywać wyboru spośród tych legalnie zarejestrowanych. W ten sposób nie tylko nie łamiesz prawa, ale masz także świadomość, że bukmacher odprowadza należne podatki w naszym kraju. 

Artykuł sponsorowany

POPULARNE

Zbliżenie na manipulator hamulca w samochodzie

Uszkodzony czujnik stopu – objawy i diagnostyka

0
Awaria czujnika stopu sprawia, że światła hamowania podczas jazdy lub postoju na włączonym silniku nie świecą się prawidłowo. Przyczyną takiego stanu rzeczy najczęściej jest...
kamper

Gdzie kamperem na wakacje?

Mycie szyb samochodowych

Mycie szyb samochodowych

Kolizja na parkingu

OSTATNIE POSTY