Strona głównaPoradyDlaczego diesel kopci na niebiesko?

Dlaczego diesel kopci na niebiesko?

-

Dymienie silnika oznaczać może awarię z nim związaną. Kolor dymu może oznaczać różne rzeczy, w zależności od awarii. Silnik kopci na czarno, to oznaka, że znajduje się w nim dużo sadzy. Przyczynami czarnego dymu z silnika może być usterka układu EGR, układu dolotowego, zanieczyszczony filtr powietrza albo zużyty układ wtryskowy lub turbosprężarka. Kiedy diesel dymi na biało, zazwyczaj nie stanowi to problemu. Pojawia się on zwykle podczas rozruchu samochodu, a związane jest z parą wodną w układzie wydechowym. Jeżeli ilość białego dymu jest spora, prawdopodobnie jest to uszkodzona uszczelka pod głowicą lub sama głowica lub Kiedy diesel kopci na niebiesko oznacza to, że do komór spalania przedostaje się olej silnikowy. Przyczyn niebieskich spalin może być wiele. Zależy to w głównej mierze od tego, w jakim momencie silnik dymi na niebiesko. Jeżeli  samochód kopci na niebiesko podczas dodawania gazu, to jest to spowodowane zużytymi lub uszkodzonymi pierścieniami tłokowymi lub też auto dymi na niebiesko, kiedy występują problemy z turbosprężarką. Bardzo często niebieskie spaliny pojawiają się podczas występowania obydwu problemów. Jeżeli samochód dymi na niebiesko zaraz po jego uruchomieniu, to problem może leżeć w głowicy silnika. Zaleca się sprawdzenie turbiny, kompresji albo też wymianę oleju. Być może to pomoże, kiedy borykamy się z problemem diesla kopcącego na niebiesko. 

Silnik kopci na niebiesko – możliwe przyczyny

Problem z autem dymiącym na niebiesko dotyczy nie tylko samochodów na benzynę, ale bardzo często mamy do czynienia z sytuacją, kiedy diesel dymi na niebiesko.O czym świadczy taki problem? Kiedy auto kopci na niebiesko, podczas dynamicznej jazdy lub kiedy znajduje się na niskich obrotach, przyczyną takiej sytuacji mogą być pierścienie tłokowe, a dokładnie ich uszkodzenie. Kiedy podczas redukcji prędkości samochód dymi na niebiesko, wtedy warto pokusić się o wymianę uszczelniaczy zaworowych. Jeżeli niebieskie spaliny pojawiają się w układzie doładowania, wtedy jest to oznaką braku szczelności, co oznacza, że olej dostał się do układu dolotowego. Jeżeli przyczyną tego, że silnik dymi na niebiesko, jest dostający się do układu dolotowego olej, to może to doprowadzić do rozbiegania silnika, a w konsekwencji do spalenia całego układu i zatarcia. Powodem tego, że samochód kopci na niebiesko jest olej, można to sprawdzić w bardzo szybki sposób, a mianowicie wystarczy wyciągnąć bagnet i sprawdzić poziom oleju. Jeżeli poziom oleju jest zbyt niski, należy udać się do mechanika, aby móc określić przyczynę nieszczelności i zniwelować problem auta dymiącego na niebiesko.

Niebieskie spaliny

Kolor spalin daje nam do zrozumienia, z jakim problemem borykamy się w naszym samochodzie, a dokładnie, jaki problem jest z silnikiem. Nie zawsze oznaczają one awarię, ponieważ zazwyczaj wiosną i jesienią, podczas porannego rozruchu samochodu silnik, zazwyczaj diesel kopci na niebiesko lub jaśniejszym kolorem dymu. Niebieskie spaliny, fakt, że auto dymi na niebiesko, powinny być sygnałem dla mechanika, aby podczas przeglądu lub naprawy zwrócił uwagę na jednostkę napędową, ponieważ to może być przyczyną tego, że nasz samochód kopci lub dymi na niebiesko. Kiedy diesel kopci na niebiesko, być może powinniśmy poszukać przyczyny w oleju, a raczej jego zbyt dużym spalaniu. Warto zbadać, czym spowodowane jest to, że silnik kopci na niebiesko, ponieważ pozwoli to na uniknięcie poważniejszych problemów, a także obniży koszty ewentualnej naprawy. Jeżeli szybciej uporamy się z problemem, którym jest silnik dymi na niebiesko, auto szybciej wróci do sprawności, a tym samym będziemy czuć się pewniej, że wszystko jest w porządku z naszym samochodem. Należy zwracać uwagę na oznaki, jakie daje nam samochód, na przykład kiedy samochód dymi na niebiesko, a często w silnikach z dieslem, diesel dymi na niebiesko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc na drodze

0
Widzisz wypadek drogowy albo w nim uczestniczysz i jesteś cały, a z poszkodowanym ewidentnie nie jest dobrze, nie panikuj, możliwe że możesz ocalić mu...
Obszywanie kierownicy

Obszywanie kierownicy

Mandat za brud w aucie

Mandat za brud w aucie

wynajem samochodu za granicą

Wypożyczenie samochodu za granicę

OSTATNIE POSTY