Strona głównaOpinieFord opinieFord Kuga - opinie kierowców

Ford Kuga – opinie kierowców

-

Ford Kuga to samochód osobowy, określany jako SUV klasy kompaktowej lub średniej. Został zaprezentowany w 2008 roku, jako odpowiedź Forda na trendy rynkowe. Szybko znalazł uznanie w oczach konsumentów, choć cena nowych modeli w porównaniu z konkurencją była raczej wysoka. Auto górowało jednak jakością i komfortem prowadzenia, a sądząc po cenach na rynku wtórnym, te cechy nadal są cenione przez kierowców.

Atrakcyjna i dynamiczna sylwetka to jedna z największych zalet, jaką można usłyszeć na temat pojazdów Ford Kuga. Forum użytkowników podkreśla także bardzo dobre materiały użyte do wykończenia wnętrza pojazdu. W tym elemencie samochody produkowane w niemieckich i hiszpańskich fabrykach biją na głowę azjatycką konkurencję. Spore uznanie w oczach użytkowników znalazło także miękkie zawieszenie, które świetnie spisuje się na bezdrożach. Braki w tym elemencie były głównym zarzutem, jaki pojawiał się pod adresem Ford Kuga I. Opinie użytkowników zostały więc wzięte pod uwagę i druga wersja samochodu jest już bardziej terenowa.

Także jednostki napędowe, ich duży wybór i spora trwałość to zalety podkreślane przez wielu użytkowników. W pierwszych wersjach montowano dieslowskie silniki Duratorq od koncernu PSA. Można było wybrać także motor benzynowy 2,5l znany z Volvo, jednak to właśnie turbodiesle są jednostkami, które najlepiej sprawdzają się w tych samochodach. W drugiej wersji pojazdu postawiono na benzynowe silniki EcoBoost o różnych pojemnościach i mocy.

Ford Kuga – problemy i usterki

Nowoczesne i mocne pojazdy – to najczęściej można usłyszeć na temat aut Ford Kuga. Opinie użytkowników nie są jednak tylko pochlebne. Sporo osób zarzuca niewielką przestrzeń dla siedzących na tylnej kanapie, co dotyczy szczególnie pierwszej wersji pojazdu. Odnośnie do drugiej wersji na forum Ford Kuga można przeczytać, że zbyt wysoko umieszczony jest próg bagażnika, co utrudnia pakowanie ciężkich bagaży. Sporo kierowców ma też zastrzeżenia do wykończenia wnętrza. Mimo zastosowania dobrej jakości materiałów często widoczne są niedociągnięcie montażowe lub problemy z tapicerką.

Sporo uwag krytycznych można też usłyszeć w stosunku do wysokoprężnych silników diesla, montowanych w pojazdach Ford Kuga. Opinie kierowców wytykają problemy z kołem dwumasowym i sprzęgłem, jednak są to dolegliwości, na które cierpią wszystkie tego typu jednostki napędowe. Niepokojące jest szybkie zapychanie się kanałów dolotowych, a także częste problemy z zapchanym filtrem cząstek stałych, o czym często informują specjaliści na Ford Kuga forum. Problemy z silnikami benzynowymi wydają się nieco mniejsze, dlatego na rynku wtórnym lepiej sięgnąć po te jednostki napędowe.

POPULARNE

Wycieraczki SWF

Wycieraczki — SWF opinie

0
Czy wybór wycieraczek do samochodu to będzie poważne zadanie? Niejednokrotnie wydaje nam się, że wszystkie elementy zamontowane w naszym samochodzie będą działać przez wiele...
Opinie o Koyo

Firma KOYO – opinie

Opinie o Tip Topol

Tip Topol – opinie

Bezpieczniki Passat B5

Bezpieczniki Passat B5

Opinie o Moog

Moog – opinie o firmie

OSTATNIE POSTY