Strona głównaOpinieŁada opinieŁada Niva opinie - użytkowników

Łada Niva opinie – użytkowników

-

Rosyjska terenówka to model, który produkowany jest bez przerwy od 1976 roku. Trudno znaleźć inny samochód terenowy, który byłby tak długo produkowany, jak właśnie Łada Niva. Opinie użytkowników, które można poznać na forach internetowych, wspominają o jej siermiężnej konstrukcji. Nie można się też spodziewać, że rankingi za najciekawszy wygląd zacznie wygrywać Łada Niva, a usterki zdarzają się bardzo często. Taka surowa ocena nie przeszkadza użytkownikom, którzy doceniają też inne cechy rosyjskiej produkcji. 

Każdy model samochodu jest wyposażony w fabryczny napęd na cztery koła. To jedna z największych zalet pojazdów Łada Niva. Opinie pozytywne z forów internetowych wspominają o znakomitej użyteczności samochodu na bezdrożach. Rosyjska terenówka świetnie sprawdza się na nieutwardzonym podłożu. W związku z tym poszukując pojazdu do pracy czy na offroad warto postawić na auta Łada Niva. Forum miłośników offroadu zawiera opinie, że to najlepsze auto dla osób rozpoczynających zabawę z tym sportem.

Łada Niva – cena i eksploatacja

Złośliwi twierdzą, że codzienna eksploatacja pojazdu zaczyna się od naprawy usterek w Ładzie Niva. Opinie użytkowników nie oszczędzają samochodu pod tym względem. Jednak wiele z osób posiadających ten samochód uważa, że nad usterkami da się zapanować. Wówczas otrzymujemy samochód, który nieco odbiega komfortem od zachodnich terenówek. Ustępuje im także koszt samochodu Łada Niva. Cena za kilkuletni pojazd jest wielokrotnie niższa od renomowanych zachodnich terenówek. 

Na uwagę zasługują też koszty eksploatacji Łada Niva. Opinie użytkowników podkreślają stosunkowo łatwą dostępność części jak na auto tak niszowe w naszym kraju. Ponadto części są niezwykle tanie i łatwe w wymianie. Nie można narzekać również na spalanie w samochodach Łada Niva. Ceną jazdy miejskiej jest niespełna 10l/100 km. W terenie auto pali o połowę więcej. Niestety po stronie kosztów należy uwzględnić również płyny eksploatacyjne. W Ładach zawsze coś cieknie i rosi, co zmusza do uzupełniania olejów.

Łada Niva – usterki i słabsze strony

Spora część konstrukcji pojazdu to koncepcja jeszcze z ZSRR, jednak nadal budzi podziw wśród konstruktorów. Niestety wykonanie i dopracowanie szczegółów to elementy, za które nie można pochwalić pojazdów Łada Niva. Usterki zdarzają się bardzo często i dotyczą wielu podzespołów. Nie uniknęła błędów blacharka, dlatego użytkownicy często muszą zajmować się tropieniem rdzy na karoserii Łady Niva. Ceną przeoczenia mogą być poważne ubytki w płycie podłogowej.

W przypadku Łady Niva usterki mogą pojawić się w miejscach, o których użytkownicy zachodnich i azjatyckich samochodów nie mają pojęcia. Fotel ustawiony nie centralnie na środku kierownicy, czy przeciekanie wody do samochodu to tylko niektóre z nich. Mimo wszystkich przypadłości, na jakie cierpią Łady Niva, opinie użytkowników mówią też o niezawodności. Nawet z problemami i występującymi awariami sporadycznie się zdarza, żeby samochód stanął na trasie. Ze stukającym i charczącym silnikiem przed naprzód niczym… radziecki czołg.


POPULARNE

kia venga automat opinie

Opinie o Kia Venga – czy warto?

0
Kia Venga to produkt południowokoreańskiego koncernu, który stał się sporą konkurencją dla innych samochodów miejskich. Ma niewielkie wymiary, dzięki czemu sprawdza się w czasie...
Opinie o Dezent

Dezent – opinie

Felgi ATT opinie

Felgi ATT – opinie

OSTATNIE POSTY