Strona głównaOpinieChicago Pneumatic – opinie

Chicago Pneumatic – opinie

-

Jak sama nazwa sugeruje, Chicago Pneumatic jest jedną z nielicznych, obecnych na polskim rynku motoryzacyjnym, firm pochodzących zza Oceanu. Historia firmy sięga aż wiek do tyłu, kiedy to zapoczątkowane zostało wykorzystanie narzędzi pneumatycznych. Pionierem w tej dziedzinie był założyciel marki, J. W. Duntley. Początkowo firma zajmowała się jedynie produkcją narzędzi pneumatycznych, wkrótce jednak zaczęła produkować także całe systemy oparte na zasilaniu pneumatycznym. Dzisiaj Chicago Pneumatic cieszy się znakomitymi opiniami na całym świecie i uważana jest za absolutnego lidera w branży.

W ofercie firmy można znaleźć nie tylko popularne narzędzia pneumatyczne, wykorzystywane w warsztatach mechanicznych, ale wszystkie inne urządzenia, wykorzystujące tę zasadę działania. Jak w takim razie sprawują się narzędzia marki Chicago Pneumatic w opinii fachowców z polskich warsztatów?

Klucz pneumatyczny Chicago Pneumatic – opinie

Oferta Chicago Pneumatic opinie ma bardzo pozytywne, już ze względu na samą ofertę – w katalogu produktów można znaleźć absolutnie wszystko, czego może potrzebować warsztat samochodowy. Wszystkie klucze pneumatyczne Chicago Pneumatic w opinii ich użytkowników są warte swojej ceny, niezawodne, solidne, trwałe, doskonale sprawdzają się nawet przy wieloletnim użytkowaniu. Pozytywne opinie o Chicago Pneumatic dotyczą w zasadzie wszystkich dostępnych w katalogu modeli. Do wyboru są klucze obrotowe oraz udarowe, o maksymalnym momencie obrotowym od 150 Nm do 1.250 Nm. Firma ta oferuje również kilka produktów posiadających certyfikat ATEX. Katalog obejmuje wszystkie możliwe rodzaje i wielkości czopa, od #5 Spline, przez 1 ½ cala aż po 7/16 cala. Dzięki temu każdy warsztat samochodowy czy mechanik-amator jest w stanie wyposażyć się w najpotrzebniejsze narzędzia do pracy, dopasowane do modeli samochodów, przy których pracuje.

Ranking najlepszych kluczy pneumatycznych od Chicago Pneumatic wg opinii fachowców – zakres cen

Na stronach sklepów internetowych z wyposażeniem warsztatów samochodowych można znaleźć rzetelne recenzje oraz opinie o kluczach pneumatycznych Chicago Pneumatic. Najtańsze klucze pneumatyczne Chicago Pneumatic, w powszechnych opiniach są równie dobre, jak zdecydowanie lepszej klasy modele innych marek – cena zaczyna się już od kwoty około 380 złotych. Te o najlepszych parametrach i najbardziej zaawansowane będą jednak kosztować znacznie więcej – kwoty takiego zakupu będą rzędu ponad 2 000 złotych. Najtańsze są oczywiście grzechotki pneumatyczne, najdroższe – klucze udarowe.

Jakie klucze pneumatyczne Chicago Pneumatic mają najlepsze opinie?

Zdecydowanym liderem w całym zestawieniu, mającym najlepsze opinie, jest klucz pneumatyczny Chicago Pneumatic CP 7748 o czopie wielkości ½ cala. To niezawodny, a jednocześnie bardzo poręczny – dzięki niewielkim rozmiarom – klucz udarowy, którego maksymalny moment obrotowy wynosi 1.251-1.500 Nm. Jest lekki, a jednocześnie mocny – na odkręcaniu gwarantuje 1300 Nm, co jest doskonałym wynikiem. Jego ogromną zaletą są anodowane i bardzo twarde płytki końcowe oraz cylinder wykonany z chromu aluminium, nadający mu niebywałą twardość. Zaletą jest również zastosowany specjalny mechanizm, nazywany „podwójnym młotkiem”. Zapewnia także zawsze pełne bezpieczeństwo użytkowania w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Na drugim miejscu znalazł się klucz pneumatyczny Chicago Pneumatic, mający podobne opinie do poprzednika. Model VS Classic CP772H to klucz pneumatyczny o czopie ¾ cala, udarowy, przeznaczony do profesjonalnego zastosowania w warsztatach samochodowych. Urządzenie jest ciche, a jego wibracje są częściowo wytłumione, dlatego zapewnia wysoki komfort pracy. Klucz jest solidnie wykonany i wytrzymały, a jego prędkość obrotowa może wynieść nawet 4200 obrotów na minutę. Na odkręcaniu narzędzie generuje 1356 Nm.

POPULARNE

opinie o MAN TGE

MAN TGE – opinie

0
Ciągniki siodłowe to samochody, które nie znają kompromisów. Niezawodne silniki oraz ogromna moc – to właśnie wyróżnia je na tle wszystkich innych pojazdów. Takie...
pneumatyka w samochodzie

Airpress – opinie

Opinie o Ulter

Ulter – opinie

OSTATNIE POSTY