Strona głównaOpinieNissan opinieNissan X-Trail opinie użytkowników

Nissan X-Trail opinie użytkowników

-

Japoński Nissan X-Trail to samochód produkowany już od 2001 roku, jednak obecnie na rynkach pojawia się trzecia generacja tego modelu. W porównaniu z poprzednimi wersjami Nissan X-Trail 2016 i z lat późniejszych charakteryzuje się dynamiczną sylwetką. Tym samym producent uciekł od terenowej bryły na rzecz samochodu szosowego. Producenci trzeciej generacji wycofali się także z charakterystycznego dla pierwszych samochodów SUV napędu na cztery koła. Obecnie produkowany jest tylko Nissan X-Trail z napędem na przednią oś.

Sportowa sylwetka i spore rozmiary samochodu to cechy, które podkreśla większość użytkowników. Standardem są dziewiętnastocalowe koła, a na ogólne wrażenie wpływa także wysoko umieszczona maska i klamki. Samochód jest przestronny także wewnątrz, co wpływa na komfort jazdy kierowcy i pasażerów. W oczy rzucają się spore zegary i deska rozdzielcza. Użytkownicy podkreślają wpływ tych czynników na wygodę prowadzenia i komfort jazdy.

Ogromne maszyny zazwyczaj wyposażone są w pojemne silniki. Pewnie tak, ale nie w przypadku Nissan X-Trail. Jaki silnik jest najpopularniejszy dla takiego kolosa? Benzynowy 1.6 litra, ale za to z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu samochód ma moc 163 KM i podczas jazdy jest wystarczająco dynamiczny. Użytkownicy podkreślają, że nawet napęd na jedną oś zdaje egzamin w czasie jazdy po bezdrożach.

Nissan X-Trail awarie i problemy

Osoby chcące dowiedzieć się nieco więcej na temat tego modelu, powinny sprawdzić przed zakupem samochodu Nissan X-Trail forum. Wady wskazane przez użytkowników i ekspertów mogą pomóc w zakupie pojazdu z rynku wtórnego. Sporo kierowców narzeka na problemy z bagażnikiem. Samochód ma spore rozmiary, jednak nie znajduje to odzwierciedlenia w pojemności schowków. Krytyczne opinie dotyczą także składanego siedzenia z trzeciego rzędu, które nie tworzy płaskiej podłogi. Nieco wyżsi użytkownicy narzekają z kolei na klapę tylną, która nie otwiera się odpowiednio wysoko i może stać się zagrożeniem.

Część kierowców zgłasza także problemy z jednostkami napędowymi wcześniejszych modeli nież Nissan X-Trail 2017. Test producenta nie wykazał, żeby w pojazdach dochodziło do awarii, które zagrażają użytkowaniu. Sporo mechaników podkreśla jednak, że nawet nowe samochody tracą moc i osiągi. Ma to związek z problemami w zgraniu modułów w obrębie układu napędowego. Występuje to w niektórych modelach z silnikiem benzynowym i często po skorzystaniu z ASO, gdzie wychwytuje się usterki, pojazdy są wymieniane na nowe. Pamiętajmy, że opinie użytkowników na forum nie zawsze w pełni opisują awarie i problemy.

POPULARNE

Opel Meriva – opinie, awarie i problemy

0
Opel Meriva to minivan klasy aut miejskich, który produkowany jest przez niemiecki koncern od 2002 roku. Pierwsza edycja cieszyła się uznaniem użytkowników i umiarkowanymi...
Opinie o Ulter

Ulter – opinie

Kody błędów FIAT

Kody błędów FIAT

OSTATNIE POSTY