Strona głównaOpinieOpinie o Subaru Forester

Opinie o Subaru Forester

-

Japoński samochód Subaru Forester to model produkowany od 2012 roku. Jest bezpośrednim następcą pojazdów z wersji III. Model został udoskonalony, podczas trwania produkcji przeszedł lifting, a nawet w 2017 roku został wyposażony w dodatkowy system rozpoznawania sytuacji na drodze. Mocne silniki i solidna konstrukcja to charakterystyczne cech pojazdów Subaru Forester. Jaki silnik otrzymały te samochody? Najpopularniejsze to dwulitrowy diesel, a także wysokoprężne silniki benzynowe o pojemności 2,0 litra i mocy 280 KM.

Myśląc o zakupie samochodu Subaru Forester IV, opinie o tym pojeździe warto skonsultować zarówno z mechanikami, jak i użytkownikami. W tym celu dobrze jest też posiłkować się oficjalnym forum Subaru Forester, w którym przeważa opinia o ciekawych i przyjemnych osiągach samochodu. Napęd na cztery koła i mocne silniki pozwalają kierowcom czerpać przyjemność z jazdy. Dobrze spisuje się także Subaru Forester w terenie, dzięki wysokiemu zawieszeniu.

Charakterystyczne cechy Subaru Forester

Czwarta generacja japońskiego Forestera od koncernu Subaru to kontynuacja dzieła, które rozpoczęto już poprzednim modelem. Po dwóch pierwszych wersjach brzydkiego podniesionego kombi zaczął się marsz w stronę dostosowania samochodu do wymagań pojazdów SUV. Poza zmianami w wydajności i mocy silnika na uwagę zasłużył także lifting, jakiemu poddana została bryła pojazdów Subaru Forester. Opinie użytkowników doceniają zmiany w wyglądzie samochodu, choć nadal podkreślają jego charakterystyczny siermiężny styl, od którego producenci najwyraźniej nie chcą uciekać.

Jakie są inne cechy charakterystyczne w samochodach Subaru Forester? Amortyzatory samopoziomujące to rozwiązanie, które wpływa na komfort jazdy w terenie. Pozwala wytłumić większość nieprzyjemnych drgań i przeciążeń nawet podczas pokonywania bezdroży. 

Subaru Forester – awarie i problemy

Opinie użytkowników są podobne do tego, co mechanicy mówią na temat Subaru Forester. Wady z wcześniejszych wersji, takie jak częste problemy z kołem dwumasowym zostały usunięte. Mimo tego czwarta generacja tego pojazdu walczy z takimi samymi dolegliwościami jak inne samochody typu SUV. 

Przy dużych przebiegach powszechne są problemy z silnikami, co związane jest z zastosowaniem turbiny. W jednostkach napędowych typu diesel awarie silnika zdarzają się nieco częściej niż w maszynach benzynowych. Często dochodzi do pęknięcia rury łączącej turbosprężarkę z intercoolerem i kolejnej prowadzącej do przepustnicy. Pojawiają się także problemy z filtrem cząstek stałych. W związku z tym na rynku wtórnym nowy Subaru Forester w wersji benzynowej cieszy się większą popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

Opinie o Thule

Produkty Thule – opinie

0
Czy jest jakaś dobra metoda, abyśmy mogli szybko zweryfikować produkty motoryzacyjne? Może nas zainteresować Thule Freeride 532. Opinie takie produkty zbierają bardzo dobre wśród...
Opinie o Rezaw Plast

Rezaw Plast – opinie

Opinie o Renovel

Ravenol – opinie

Opel Antara

Opel Antara – opinie

Opinie o Ronalu

Ronal – opinie o marce

Ruville

Ruville – opinie

OSTATNIE POSTY