Strona głównaOpinieFAG – opinie

FAG – opinie

-

Łożyska samochodowe to jedne z tych elementów, które powinny być zawsze najwyższej jakości. Zapewniają nie tylko spokojną głowę, ale przede wszystkim wpływają na bezpieczeństwo kierowcy  i pasażerów. Firma FAG uważana jest przez mechaników oraz użytkowników pojazdów za jednego z najlepszych producentów tych konkretnych elementów do samochodu. Czy to jednak prawda? Skąd bierze się popularność produktów firmy FAG?

Spora część kierowców wybiera produkty firmy FAG ze względu na ich relatywnie niską cenę. Z kolei mechanicy polecają właśnie te części ze względu na ich jakość. Jak jednak łożyska FAG wypadają na tle konkurencji i ostatecznie – które z nich warto wybrać?

Łożysko FAG – opinie

Jak już wspomnieliśmy wyżej, łożyska FAG opinie mają dobre zarówno po stronie pracowników warsztatów samochodowych, jak i po stronie użytkowników. Jedni w opiniach o łożyskach FAG wspominają raczej niewielkie ceny za dobrej jakości elementy, inni wskazują przede wszystkim na wysoką jakość wykonania oraz ich trwałość. Na opinie o łożyskach FAG wpływ powinno mieć przede wszystkim niezwykle bogate doświadczenie firmy – grupa działa na rynku od ponad wieku i uznawana jest powszechnie za lidera w produkcji nie tylko samych łożysk, ale również piast. Firma FAG jest także odpowiedzialna za wynalezienie łożysk tocznych, stosowanych dzisiaj powszechnie.

Dlaczego opinie o łożyskach FAG są takie dobre?

Fenomenem tej firmy oraz produkowanych przez nich łożysk FAG, wg opinii klientów jest ich stosunek jakości do ceny. To jednak nie wszystko – na plus dla nich przemawia też niemiecki rodowód oraz gwarancja jakości i niezawodnej pracy. Wszystkie łożyska, jakie wychodzą z fabryk FAG, są bezobsługowe i zawsze spełniają najbardziej rygorystyczne standardy.

FAG czy SKF – które łożyska wypadają lepiej w opinii klientów?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że decydując się na FAG czy SKF decydujemy się na dwa zupełnie różne produkty. Oznacza to jednocześnie, że chociaż będą nawet dedykowane do identycznych modeli, ich wygląd może znacznie się od siebie różnić. Bywa, że tak dobre w opinii łożysko FAG będzie miało w zestawie więcej śrub czy łożysko SKF, także dedykowane do tego samego modelu samochodu. Również na tematycznych forach internetowych często można znaleźć zapytania związane z tym, co wybrać: FAG czy SKF, na jakie łożyska się zdecydować, aby nie przepłacić i jednocześnie nie trafić na przysłowiową minę.

Opinie o łożyskach: FAG czy SKF?

Jak się okazuje, różnice wynikające chociażby z innej liczby śrub prowadzą do uniwersalności zastosowania łożysk firmy FAG. W przypadku ich produktów dodawana jest czasem większa ilość śrub, ponieważ konkretny model łożyska pasuje do kilku modeli samochodów, różniących się podczas montażu właśnie ilością miejsc mocowania. Jakość produktów SKF określana jest zwykle przez użytkowników jako dobra czy poprawna, jednak nie jako rewelacyjna. Na pytanie, co wybrać: FAG czy SKF, odpowiedź wydaje się być jedna. Firma FAG ma znacznie większe doświadczenie w produkcji łożysk samochodowych. W przypadku tak istotnych elementów zamiennych do samochodu warto zaufać specjalistom, szczególnie, gdy cena za naprawdę wysoką jakość produktów nie jest wysoka.

POPULARNE

Opinie o Koyo

Firma KOYO – opinie

0
Marka Koyo to jeden z czołowych producentów łożysk do pojazdów mechanicznych. Firma została założona w 1921 roku w Japonii. Ma więc olbrzymie doświadczenie, które...
subaru forester wady i zalety

Opinie o Subaru Forester

Opinie o NGK

NGK – opinie

OSTATNIE POSTY