Strona głównaInneAplikacje dla kierowców

Aplikacje dla kierowców

-

Rynek aplikacji na urządzenia mobilne jest ogromny i ciągle się powiększa. Specjalnie przygotowany program pomoże ugotować obiad, przypomnij o codziennych ćwiczeniach czy zapewni bezpieczną rozrywkę dziecku. W tym wszystkim nie pominięto kierowców. Mało tego w ich ręce oddaje się do użytku wiele aplikacji, każdego roku. Sporą częścią z nich nie powinno zawracać się sobie głowy. Wybraliśmy te najbardziej użyteczne i prezentujemy je w poniższym zestawieniu.

Mapy Google – Google Maps

Najpopularniejsze i najbardziej dokładne mapy na świecie. Codziennie korzystają z nich miliony użytkowników. Prawdopodobnie większość kierowców korzystających z nawigacji przynajmniej raz w życiu skorzystała z tych map w swoim mieście albo na trasie. Aplikacja jest darmowa i relatywnie często aktualizowana. Dzięki niej ominiemy korki, wyznaczymy postoje oraz punkty które nas interesują. Mapy od Googla wykorzystywane są również przez pozostałych uczestników ruchu (rowerzystów, pieszych).

Yanosik

Bez wątpienia jedna z najpopularniejszych aplikacji w naszym kraju. Jako nawigacja samochodowa sprawdza się tak sobie, zdecydowanie lepiej zaufać innym aplikacjom stricte nawigacyjnym. Pierwotnym założeniem aplikacji było informowanie o kontrolach drogowych i fotoradarach na trasie. Z czasem aplikacja stała się swoistego rodzaju informatorem drogowym. Ostrzega przed groźnymi sytuacjami na drodze. Jako użytkownik również możemy ostrzegać innych kierujących o niebezpieczeństwie w okolicy.

Skycash

Najprościej można opisać ją jako aplikację parkingową. Miasta w prawie całej Polsce oferują dokonanie płatności za postój przez Skycash. Dzięki temu nie musimy szukać drobny, brać biletów z parkometrów czy martwić się o to że mamy parking do 14:00 a jest 13:50 gdzie do parkingu mamy 2km. Pieniądze z konta pobierane są automatycznie. Aplikacja pozwala również na płacenie za bilety w mpk czy kinie.

iOnRoad

Rozszerzona rzeczywistość w telefonie. Jest to aplikacja przeznaczona raczej do mocnych telefonów. Dostarcza wielu informacji na różne tematy. Przykładowe funkcjonalności to np. sczytywanie znaków, odległości między znakami czy informowanie o zagrożeniach. Aplikacja jest ciekawostką która może być funkcjonalna, ale należy podchodzić do niej z dystansem.

Find my car

Jak nie trudno się domyślić, aplikacja pomaga odnaleźć samochód. Jeżeli zaparkujemy na jakimś dużym parkingu i zapomnimy gdzie został pozostawiony samochód, na pewno zapobiegnie powstaniu niepotrzebnego stresu. Może się przydać również gdy parkujemy w nieznanym miejscu. Istnieje jeszcze jedna sytuacja do wykorzystania aplikacji która przychodzi mi do głowy, ale myślę że nie trzeba jej opisywać.

Fuelio

Aplikacja przeznaczona dla osób lubiących wiedzieć ile pieniędzy wydają na poszczególne rzeczy. Dzięki niej poprowadzimy dziennik tankowań, zapisując wydatki na paliwo, oraz obliczając zużycie paliwa na poszczególnych etapach trasy. Dodatkowo aplikacja prowadzi na bieżąco statystyki.

Warto przetestować aplikacje przedstawione w zestawieniu. Są wśród nich zarówno aplikacje w pełni funkcjonalne jak google maps czy skycash oraz bardziej gadżetowe jak ionroad. Należy jednak pamiętać, że nawet najbardziej przydatna aplikacja nie powinna odciągać wzroku od tego co się dzieje na jezdni. Życzymy udanych testów i szerokiej drogi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

gaśnice

Ile kosztuje legalizacja i konserwacja gaśnicy samochodowej?

0
Na rynku mamy różne rodzaje gaśnic. Każdemu z nich przysługuje dedykowany okres legalizacji oraz okres gwarancji. Jak ważne są to daty możemy ocenić choćby...
odwołanie sie od mandatu

Odwołanie od mandatu

montaż lpg

Czy LPG się opłaca?

OSTATNIE POSTY