Strona głównaInneJak śledzić samochód?

Jak śledzić samochód?

-

Śledzenie samochodu kojarzy nam się z sensacyjnymi filmami lub dobrymi kryminałami. Widząc podobne zdarzenia w filmach, zastanawiamy się jakie użycie i przełożenie może mieć to w realnym życiu. Wiele osób przynajmniej raz w życiu rozważało szpiegowanie lub śledzenie samochodu, osób czy czegokolwiek innego. Jeśli wpiszemy w naszą wyszukiwarkę internetową frazy tj. – jak śledzić samochód, jak śledzić żonę czy jak śledzić męża to otrzymamy wiele wyników ze sklepów, które mają w swojej ofercie nadajniki GPS. Jest to najpopularniejsza metoda – czytaj więcej, aby dowiedzieć się czy jedyna.

Z tego artykuły dowiesz się:

  • Jak śledzić samochód
  • Jak śledzić żonę
  • Jak śledzić męża

Jak śledzić samochód?

Jak skutecznie śledzić samochód?

Przed wytłumaczeniem jak najlepiej śledzić samochód warto zaznaczy, że śledzenie nieswojego samochodu lub drugiej osoby jest karalne. Kara nie zalicza się do najniższych, ponieważ za śledzenie czyjegoś samochodu bez jego zgody grozi nam nawet 2 lata pozbawienia wolności. Mimo wszystko wiele osób nadal ryzykuje pozbawieniem wolności dla pewnych informacji.

Dość popularną zagrywką jest poznanie dostawców konkurencji. Wiele rozpraw sądowych toczyło się właśnie o śledzenie samochodu dostawczego konkurencyjnej firmy przez GPS, aby poznać jego hurtowników i klientów. Takie informację niosą ze sobą mnóstwo zalet, lecz należy pamięć, że w Polsce takie zagrywki są nielegalne.

Najskuteczniejszą metodą, opowiadającą na pytanie jak śledzić samochód jest oczywiście nadajnik GPS. W zależności od modelu, ceny takiego nadajnika mogą sięgać nawet paru tysięcy złotych. Droższe modele zazwyczaj posiadają opcje śledzenia na żywo oraz ich masa oraz rozmiar jest bardzo mały, co skutkuje tym, że bardzo ciężko jest nam zauważyć podrzucony nam nadajnik.

Jak śledzić żonę

Jak śledzić żonę/męża?

W wielu związkach nadal występuje nieufność, zazdrość i podejrzenie do drugiego partnera. Szukamy i myślimy jak śledzić żonę czy męża, chcąc się dowiedzieć czy nasz mąż lub żona nas nie okłamuje. Często doszukujemy się dziury w całym, myśląc, że nasz partner nas zdradza przyjeżdżając później z pracy. Najprostszym sposobem również jest tutaj nadajnik GPS, lecz i również w tym przypadku taka zagrywka nie jest legalna. Dlatego najlepszym rozwiązaniem tej sprawy będzie rozmowa ze swoim partnerem/partnerką oraz budowanie relacji za obopólnym zaufaniu.  Warto wspomnieć, że również w przypadku śledzenia żony/męża grożą nam dwa lata pozbawienia wolności i wysokie kary finansowe.

Śledzenie samochodu swoich pracowników

Popularną formą inwigilacji swoich pracowników w wielu firmach są trackery GPS. W przypadku firm dostawczych jest to nie tyle inwigilacja swoich pracowników, a przemyślana pomoc w całej logistyce firmy. Śledzenie pojazdu pozwala zaplanować dostawy i oraz pomaga przy planowaniu obsady na kolejny transport. W przypadku innych firm, które posiadają swoją flotę to śledzenie samochodu pracownika pozwala na sprawdzenie czy podczas pracy jest na pewno w miejscu w którym powinien być. Złożone systemy w wielkich firmach transportowych pozwalają na śledzenie całego pojazdu. Kiedyś, bardzo częstą i popularną formą dorobienia sobie tak zwanej drugiej pensji było spuszczanie paliwa z ciężarówki i sprzedawanie po zaniżonej cenie rynkowej bliskim osobom. Aktualnie są systemy, które wysyłają od razu powiadomienie do centrali o spadku paliwa w czasie postoju ciężarówki.

Śledzenie samochodu a prawo

Śledzenie swojego samochodu

Jeśli myślisz, że śledzenie swojego samochodu jest głupotą, pozwól, że Cię przekonamy do instalacji takiego nadajnika. Śledzenie własnego samochodu jest oczywiście całkowicie legalne i niesie ze sobą mnóstwo plusów. Jednym z największych plusów to zabezpieczenie przed kradzieżą. Bardzo łatwe zlokalizowanie skradzionego samochodu zwiększa diametralnie możliwości znalezienia i odzyskana samochodu jeszcze w tym samym dniu. Wiele osób, zwłaszcza w dużych miastach i metropoliach używa nadajnika GPS do odnalezienia swojego samochodu na zatłoczonym parkingu. Wszyscy wiemy jak wyglądają parkingi przy dużych centrach handlowych, gdzie liczba samochód jest ogromna. Jeśli pożyczasz swojemu znajomemu lub rodzinie samochód to również śledzenie pojazdu może okazać się przydatną rzeczą.

Alternatywa dla nadajników GPS

Nadajniki przyczepione do naszego samochodu to nie jedyna opcja, która pozwala nam na śledzenie drugiej osoby. Należy mieć świadomość, że aktualna technologia zapewnia nam coraz lepsze rozwiązania. Obecnie równie popularną opcją jest lokalizowanie po telefonie. Metoda ta jest jednak bardziej zaawansowana. Polega na wgraniu wirusa lub aplikacji, w przypadku policji może ona to zrobić po numerze telefonu.

Jeśli chodzi o śledzenie swojego telefonu to mamy taką możliwość instalując odpowiednią aplikację. W przypadku nowszych modeli lub telefonów firmy apple posiadamy już wbudowaną aplikację, która umożliwia nam lokalizowanie naszego telefonu.

Reasumując śledzenie czyjegoś samochodu lub osoby jest w świetle polskiego prawa nielegalne. Do śledzenia za to są upoważnione takie organizację jak policja, która zazwyczaj umieszcza nadajnik GPS w nadkolach lub podwoziu samochodu za pomocą silnego magnesu. Policja w ten sposób zna nie tylko dokładną lokalizację samochodu, ale także prędkość, a nawet zapisy postoju auta, a więc w ten sposób policja może wiedzieć wszystko w temacie Twojego przejazdu. Jeśli chodzi o detektywów prywatnych nie mają oni prawa do śledzenia samochodu, lecz polskie prawo nie zakazuje tego jednoznacznie, sprawia to, że dobry prawnik z łatwością wybroni taką osobę z zarzutów.

 

3 KOMENTARZE

  1. no ja mam zarówno w prywatnym jak i w flociemam 4 cieżarówki od razu wysłałem zapytanie o oferte do kilku firm, nie ma zartów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

szybka jazda na autostradzie

Kara za przekroczenie prędkości w 2022

0
Z roku na rok coraz bardziej zaostrzane są kary za przekroczenie prędkości. Najsroższą karą za przekroczenie prędkości jest zatrzymanie prawa jazdy na okres 3...

OSTATNIE POSTY