Strona głównaInneKayaba - opinie. Uwaga na podróbki?

Kayaba – opinie. Uwaga na podróbki?

-

Kayaba to znany na całym świecie producent hydrauliki siłowej. Na rynku funkcjonuje już od niemal 100 lat, przez co zdążył zyskać zaufanie ogromnej ilości osób i firm. Jednak czy nie jest to zwykła marketingowa paplanina? W poniższym artykule przyjrzymy się opinią na temat sprężyn Kayaba i ich armotyzatorom Kayaba Excel G. Powiemy o tym jak odróżnić podróbki od oryginału, oraz poruszymy gorący temat doboru amortyzatora kayaba do BMW e46.

Kayaba – opinie 

Kayaba (inaczej również KYB) to światowej klasy producent hydrauliki siłowej. Ich technologia wykorzystywana jest w przemyśle lotniczym, kolejowym, okrętowym i motoryzacyjnym i to z tego ostatniego będziemy ich kojarzyć najbardziej.

Opinie na temat sprężyn, czy amortyzatorów (np. sławnego Excel G) Kayaby są jednoznacznie pozytywne. Najnowsze technologie pozwalają producentowi na oferowanie najwyższej klasy produktów, co potwierdzają tysiące zadowolonych internautów.

Najbardziej cenią sobie w marce stosunek jakości do ceny. Kupując amortyzatory, czy same sprężyny do naszego auta (nawet takich klasyków jak BMW e46), mamy pewność, że nie przepłacimy, a jednocześnie otrzymamy naprawdę solidny produkt.

Opinie na forum

Amortyzatory Kayaba Excel G – opinie

A propos jakości amortyzatorów Kayaba, nie trzeba już nic więcej mówić. Jednak jakie opinie na temat Kayaba Excel G mają internauci?

Po ich zamontowaniu bardzo wiele osób mówi, iż kierowanie autem staje się twardsze. Co to oznacza? Z początku może kojarzyć się to nieco negatywnie, jednak w rzeczywistości oznacza to znacznie lepszą kontrolę nad pojazdem.

Zobacz: Ashika – co to za firma? Opinie o produktach

Na podwozie podczas jazdy wpływa wiele różnych sił, np. podczas skręcania. Gdy amortyzatory są zbyt miękkie, siły te będą nadmiernie wpływać na naszą jazdę, przez co nawet przy niewielkich prędkościach, może dojść do wypadku. Dlatego też, do osiągnięcia odpowiedniego komfortu jazdy, należy znaleźć odpowiedni stosunek miękkości do twardości amortyzatorów. Właśnie tym kierowała się Kayaba produkując amortyzator Excel G.

Sądząc po opiniach internautów, możemy być pewni, iż nasze pieniądze zostaną w tym przypadku mądrze wydane. Warto jednak pamiętać, że model ten może różnie spisywać się w zależności od modelu naszego auta. Przed samym zakupem sprawdźmy jego kompatybilność względem naszego pojazdu – możemy zrobić to pytając znajomego mechanika, czy szukając odpowiedzi w internecie.

Zobacz: Sachs – opinie

Sprężyny kayaba opinie 

Jak wygląda to w przypadku opinii na temat samych sprężyn Kayaba?

Dość podobnie, czego w zasadzie można było się spodziewać. Producent nie może sobie pozwolić na spadek jakości w żadnym ze swoich produktów, tak jest też w przypadku sprężyn Kayaba.

Jednak, gdy już zdecydujemy się na zakup ponownie musimy pamiętać o rozeznaniu się w kompatybilności sprężyny i naszego auta. Oczywiście każde auto powinno mieć swój dedykowany model sprężyny, jednakże nie zawsze jest to takie proste. W niektórych modelach aut może okazać się, że sprężyny diametralnie zmieniają feeling jazdy. Jednym może się to spodobać, a drugim trochę mniej. W każdym razie warto zorientować się w tym temacie, jeszcze przed dokonaniem zakupu.

Nie chodzi tu o spadek jakości względem niektórych modeli sprężyn Kayaba, jednak, gdy produkt wykonuje producent zewnętrzny, czasem może nie być w 100% precyzyjny. Na przykład w BMW e46 sprężyny, czy amortyzatorów producenta będą dopiero trzecim z rzędu najlepszym wyborem (mniej więcej w tym samym przedziale cenowym).

Amortyzatory kayaba i podróbki?

Na samym początku chcielibyśmy rozwiać wątpliwość, to nie Kayaba robi podróbki i oszukuje klientów – podróbki robi się na wzór produktów Kayaby. Jak je rozpoznać?

Otóż nie ma jednego sprawdzonego sposobu, w końcu podróbki produkuje się tak, by w jak największym stopniu przypominały oryginał. Pierwszą radą jest sprawdzanie numerów seryjnych. W prawdziwych amortyzatorach Kayaba (np. omawianych Excel G) będą one zawsze wybite. Najprościej podróbkę rozpoznać po cenie, jeśli jest ona zbyt niska, powinniśmy nabrać wątpliwości.

Mimo wszystko, najłatwiej będzie weryfikować sklep lub sprzedawcę. W internecie z pewnością znajdziemy o nich sporo opinii. A jeśli nie? W tej sytuacji to już od nas zależy na ile chcemy ryzykować. Pamiętajmy, że im większy sprzedawca tym mniejsza szansa na to, że zostaniemy oszukani.

POPULARNE

hale stalowe

Hale stalowe jako duże i tanie garaże, nie tylko dla tirów

4
Garaż chroni nasz samochód nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale także przed kradzieżą, czy zwierzętami (kuny mogą narobić naprawdę wielkich szkód w samochodzie). Coraz...
Wymiana rozrządu 2.0 tdi

Jaki akumulator do 1.9 TDI?

taxi praca

Jak zostać taksówkarzem?

OSTATNIE POSTY