Strona głównaZakupWielki przegląd opon Dębica - opinie i testy

Wielki przegląd opon Dębica – opinie i testy

-

Opony to element wyposażenia każdego pojazdu, i są one zaliczane do najbardziej eksploatowanych części samochodu. Wielu właścicieli pojazdów zmaga się z trudną decyzją, jeżeli chodzi o kupno nowych opon, ponieważ są one drogie. W ten sposób najczęściej takie osoby decydują się na kupno tańszych i gorszej jakości opon, jednak pojawia się pytanie, czy warto? Obecnie na rynku pojawia się wiele ciekawych modeli opon zimowych i letnich, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania i są one dostępne w przystępnej cenie, takie produkty dostarcza m.in. marka Dębica. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakiego pochodzenia jest ta marka, jakie pojawiają się o niej opinie na forum, i przetestujemy najpopularniejsze modele opon Dębica.

Opony zimowe i letnie marki Dębica – sprawdzamy opinie

W takim razie, jakie można znaleźć opinie na forum o oponach zimowych i letnich marki Dębica? Przede wszystkim Dębica to pochodzenia polskiego przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji opon do pojazdów osobowych, ciężarowych i motocykli. Marka Dębica swoją działalność prowadzi już od 1939 roku, od tamtej pory wypracowała silną pozycję na rynku i cieszy się dużą popularnością. Obecnie marka Dębica posiada innowacyjny zakład produkcyjnych, w której wdrożono wiele pionierskich rozwiązań technologicznych, w ten sposób fabryka stała się jednym z największych zakładów w Europie, w którym produkowane są opony do samochodu. Dzięki tym wszystkim zastosowanym rozwiązaniom oraz wykonywaniu wymagających testów jakości i bezpieczeństwa, z zakładów wyjeżdżają opony, które charakteryzują się wysoką jakością i cieszą się dobrą opinią na forum, które potwierdzają testami zawodowi kierowcy .

Marka Dębica posiada w swojej ofercie szeroką gamę różnorodnych modeli opon zimowych, letnich i całorocznych, które przeznaczone są m.in. do pojazdów miejskich, terenowych i sportowych. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jak wypadają w testach i jakie pojawiają się opinie na forum o najpopularniejszych modelach opon marki Dębica.

Dębica Frigo 2 195/65R15

W pierwszej kolejności weźmiemy pod lupę jeden z najpopularniejszych modeli opon marki Dębica – Frigo 2 195/65R15. Cechą charakterystyczną opony Frigo 2 195/65R15 jest to, że uzyskała ona dzięki wymagającym testom jakości prestiżowy indeks „T”, który zwiększa bezpieczeństwo w trakcie jazdy przy prędkości 200 km/h. Do produkcji opony Frigo 2 195/65R15 wykorzystano wiele innowacyjnych rozwiązań oraz pionierską mieszankę, które przyczyniają się do lepszego komfortu z jazdy i wysokiej przyczepności do nawierzchni bez względu na panujące warunki pogodowe.

Dębica Frigo 2 205/55R16

Jeżeli chodzi o opony zimowe, to warto przyjrzeć się Frigo 2 205/55R16, który zyskuje wiele przychylnych opinii na forum. Model Frigo 2 205/55R16 to opona, która przeznaczona jest do pojazdów osobowych. Do produkcji tego modelu wykorzystano unikalną mieszankę gumową, która przyczynia się do tego, że opona jest bardziej elastyczna w momencie, gdy panują ekstremalne warunki na drodze. Dodatkowo Frigo 2 205/55R16 posiada niezwykle wytrzymały bieżnik, który zapewnia skuteczną trakcję na oblodzonej nawierzchni.

Dębica Frigo HP2

Jakie można znaleźć opinie na forum o oponie Frigo HP2? Przede wszystkim Frigo HP2 to opona zimowa, która charakteryzuje się dobrą jakością i jest dostępna w przystępnej cenie, stąd też pojawia się wiele pozytywnych opinii użytkowników nt. tego modelu. Dębica Frigo HP2 to opona, która została poddana niezwykle wymagającym testom jakości i w ten sposób powstał model, który nie tylko efektywnie skraca czas hamowania, ale i również gwarantuje ona bezpieczeństwo i komfort z jazdy po trudnej i śliskiej nawierzchni.

Dębica Presto UHP2 225/45R17

Jeżeli poszukujesz opony Ultra High Performance to model Dębica Presto UHP2 225/45R17 to idealne propozycja dla Ciebie. Przede wszystkim opona Presto UHP2 225/45R17 charakteryzuje się walorami estetycznymi, które nadają charakteru pojazdom. Z kolei asymetryczny bieżnik w Presto UHP2 225/45R17 to kolejna zaleta, przyczyniająca się do efektywniejszej i bezpiecznej jazdy.

Dębica Presto HP 205/55R16

Kolejną niezwykle popularną oponą jest model Presto HP 205/55R16. Model Presto HP205/55R16 to opona letnia, zaliczana do klasy ekonomicznej. Opona jest skierowana do pojazdów miejskich, i posiada szereg zalet. Jedną z nich jest to, że posiada ona status „High Performance”, czyli opony, które wykazują wysoką wytrzymałość na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

Dębica Navigator 2

W przypadku opon całorocznych, warto zwrócić uwagę na model Navigator 2. Opona całoroczna Navigator 2 niezwykle dobrze sprawdza się zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Za te cechy odpowiada m.in. użyta mieszanka, oraz to, że opona posiada asymetryczny bieżnik, który zapewnia lepsze osiągi i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Kolejna zaletą opony Navigator 2 jest to, że zapewnia ona niezwykła precyzję w trakcie sterowania, oraz zapewnia błyskawiczną reakcję na linii kierownica – opona.

POPULARNE

Producent opon Zeetex – opinie i testy

Producent opon Zeetex – opinie i testy

0
Dobrej jakości opony zimowe to  nie tylko gwarancja bezpieczeństwa i komfortu z jazdy, ale i czynnik wpływający na osiąganie lepszych parametrów w trakcie prowadzenia...
leasing samochodu

Leasing czy wynajem samochodu?

OSTATNIE POSTY