Strona głównaZakupWielki przegląd opon Dębica - opinie i testy

Wielki przegląd opon Dębica – opinie i testy

-

Opony to element wyposażenia każdego pojazdu, i są one zaliczane do najbardziej eksploatowanych części samochodu. Wielu właścicieli pojazdów zmaga się z trudną decyzją, jeżeli chodzi o kupno nowych opon, ponieważ są one drogie. W ten sposób najczęściej takie osoby decydują się na kupno tańszych i gorszej jakości opon, jednak pojawia się pytanie, czy warto? Obecnie na rynku pojawia się wiele ciekawych modeli opon zimowych i letnich, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania i są one dostępne w przystępnej cenie, takie produkty dostarcza m.in. marka Dębica. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakiego pochodzenia jest ta marka, jakie pojawiają się o niej opinie na forum, i przetestujemy najpopularniejsze modele opon Dębica.

Opony zimowe i letnie marki Dębica – sprawdzamy opinie

W takim razie, jakie można znaleźć opinie na forum o oponach zimowych i letnich marki Dębica? Przede wszystkim Dębica to pochodzenia polskiego przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji opon do pojazdów osobowych, ciężarowych i motocykli. Marka Dębica swoją działalność prowadzi już od 1939 roku, od tamtej pory wypracowała silną pozycję na rynku i cieszy się dużą popularnością. Obecnie marka Dębica posiada innowacyjny zakład produkcyjnych, w której wdrożono wiele pionierskich rozwiązań technologicznych, w ten sposób fabryka stała się jednym z największych zakładów w Europie, w którym produkowane są opony do samochodu. Dzięki tym wszystkim zastosowanym rozwiązaniom oraz wykonywaniu wymagających testów jakości i bezpieczeństwa, z zakładów wyjeżdżają opony, które charakteryzują się wysoką jakością i cieszą się dobrą opinią na forum, które potwierdzają testami zawodowi kierowcy .

Marka Dębica posiada w swojej ofercie szeroką gamę różnorodnych modeli opon zimowych, letnich i całorocznych, które przeznaczone są m.in. do pojazdów miejskich, terenowych i sportowych. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jak wypadają w testach i jakie pojawiają się opinie na forum o najpopularniejszych modelach opon marki Dębica.

Dębica Frigo 2 195/65R15

W pierwszej kolejności weźmiemy pod lupę jeden z najpopularniejszych modeli opon marki Dębica – Frigo 2 195/65R15. Cechą charakterystyczną opony Frigo 2 195/65R15 jest to, że uzyskała ona dzięki wymagającym testom jakości prestiżowy indeks „T”, który zwiększa bezpieczeństwo w trakcie jazdy przy prędkości 200 km/h. Do produkcji opony Frigo 2 195/65R15 wykorzystano wiele innowacyjnych rozwiązań oraz pionierską mieszankę, które przyczyniają się do lepszego komfortu z jazdy i wysokiej przyczepności do nawierzchni bez względu na panujące warunki pogodowe.

Dębica Frigo 2 205/55R16

Jeżeli chodzi o opony zimowe, to warto przyjrzeć się Frigo 2 205/55R16, który zyskuje wiele przychylnych opinii na forum. Model Frigo 2 205/55R16 to opona, która przeznaczona jest do pojazdów osobowych. Do produkcji tego modelu wykorzystano unikalną mieszankę gumową, która przyczynia się do tego, że opona jest bardziej elastyczna w momencie, gdy panują ekstremalne warunki na drodze. Dodatkowo Frigo 2 205/55R16 posiada niezwykle wytrzymały bieżnik, który zapewnia skuteczną trakcję na oblodzonej nawierzchni.

Dębica Frigo HP2

Jakie można znaleźć opinie na forum o oponie Frigo HP2? Przede wszystkim Frigo HP2 to opona zimowa, która charakteryzuje się dobrą jakością i jest dostępna w przystępnej cenie, stąd też pojawia się wiele pozytywnych opinii użytkowników nt. tego modelu. Dębica Frigo HP2 to opona, która została poddana niezwykle wymagającym testom jakości i w ten sposób powstał model, który nie tylko efektywnie skraca czas hamowania, ale i również gwarantuje ona bezpieczeństwo i komfort z jazdy po trudnej i śliskiej nawierzchni.

Dębica Presto UHP2 225/45R17

Jeżeli poszukujesz opony Ultra High Performance to model Dębica Presto UHP2 225/45R17 to idealne propozycja dla Ciebie. Przede wszystkim opona Presto UHP2 225/45R17 charakteryzuje się walorami estetycznymi, które nadają charakteru pojazdom. Z kolei asymetryczny bieżnik w Presto UHP2 225/45R17 to kolejna zaleta, przyczyniająca się do efektywniejszej i bezpiecznej jazdy.

Dębica Presto HP 205/55R16

Kolejną niezwykle popularną oponą jest model Presto HP 205/55R16. Model Presto HP205/55R16 to opona letnia, zaliczana do klasy ekonomicznej. Opona jest skierowana do pojazdów miejskich, i posiada szereg zalet. Jedną z nich jest to, że posiada ona status „High Performance”, czyli opony, które wykazują wysoką wytrzymałość na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

Dębica Navigator 2

W przypadku opon całorocznych, warto zwrócić uwagę na model Navigator 2. Opona całoroczna Navigator 2 niezwykle dobrze sprawdza się zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Za te cechy odpowiada m.in. użyta mieszanka, oraz to, że opona posiada asymetryczny bieżnik, który zapewnia lepsze osiągi i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Kolejna zaletą opony Navigator 2 jest to, że zapewnia ona niezwykła precyzję w trakcie sterowania, oraz zapewnia błyskawiczną reakcję na linii kierownica – opona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

zakup pierwszego samochodu

Jak kupić pierwszy samochód

17
Każdy kierowca prędzej czy później staje przed olbrzymim wyzwaniem, jakim jest zakup pierwszego samochodu. Zakup auta wiąże się z dużymi kosztami, dlatego warto, aby...

OSTATNIE POSTY