Strona głównaZakupJaką matę dla psa do samochodu wybrać?

Jaką matę dla psa do samochodu wybrać?

-

W dzisiejszych czasach, gdy podróżowanie z całą rodziną jest jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania czasu, bardzo ważne staje się dbanie o wyposażenia wnętrza samochodu. Jest to tym bardziej ważne, że na takie wojaże najczęściej zabiera się ze sobą czworonożnego członka rodziny. Pies, bo o nim tutaj mowa, wymaga przewożenia go w warunkach humanitarnych, zapewniających mu bezpieczeństwo i komfort na czas podróżowania. Jeżeli w aucie zabezpieczony dobrze na czas podróży będzie czworonożny pupil, wzrośnie od razu bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy. Dlatego tak ważne jest zaopatrzenie się we właściwe sprzęty, które pomogą dowieźć do celu podróży całą „załogę” auta. Akcesoria do przewożenia zwierząt dostępne szeroko w sklepach stacjonarnych i internetowych to przede wszystkim szelki, pasy i smycz dla psa do auta, transportery i klatki oraz maty ochronne. Wszystkie te rzeczy pozwalają na bezpieczną i komfortową podróż, uniknięcie przykrych niespodzianek w jej trakcie. 

Mata do samochodu dla psa jest produktem, któremu przyjrzymy się tutaj bliżej. O ile szelki i smycz spełniają swoje funkcje głównie zabezpieczające psa przed wypadnięciem z siedzenia, o tyle mata ma za zadanie chronić siedzenia przed zabrudzeniem. Mata do samochodu dla psa jest potrzeba zwłaszcza wtedy, gdy podróż jest długa, a pies niejednokrotnie wychodzi z auta na zewnątrz, nierzadko w złą pogodę, gdy pada deszcz lub śnieg. 

Mata ochronna do samochodu dla psa

Wybierając określony produkt dla czworonoga, należy pamiętać o tym, że mata dla psa na siedzenie samochodowe musi być do niego dobrana, dostosowana do gabarytów jakie pies posiada. Mata ochronna do samochodu dla psa powinna być na tyle duża, by czworonożny pupil mógł w niej wygodnie się położyć i na niej usiąść. Pokrycie maty powinno być bardzo mocne, wytrzymałe na drapanie przez psie pazury. Warto też pamiętać o tym, że mata ochronna do samochodu dla psa powinna być dla zwierzęcia wygodna, w przeciwnym razie nie będzie ono chciało na niej przebywać.

Kierowca zaopatrujący się w sklepie w akcesoria samochodowe potrzebne do przewożenia zwierząt może wybrać dwa rodzaje mat ochronnych. I tak mata dla psa na siedzenie samochodowe wodoodporna ma za zadanie wchłaniać wilgoć i nie przepuszczać jej. Przydaje się ona zwłaszcza w dni deszczowe i zimowe, gdy pada śnieg. Wchodzący do samochodu pies jest w takie dni najczęściej ubrudzony błotem lub śniegiem. Mata do przewozu psa w samochodzie antypoślizgowa ma zapobiegać przesuwaniu się psa. Posiada ona porowatą powierzchnię, która „zatrzymuje” ciało zwierzęcia nawet przy mocniejszym, gwałtowniejszym hamowaniu. Mata do przewozu psa w samochodzie powinna być również łatwa do czyszczenia, w sklepach dostępne są też takie maty, które można prać w pralce automatycznej.

Bardzo popularna wśród użytkowników jest mata dla psa do samochodu ze sklepu Lidl, która ochrania tapicerkę przed sierścią zwierząt, brudem i wilgocią. Można ją prać w temperaturze 30° C. Nadaje się ona również na wycieraczki i do bagażnika, jest bardzo odporna na zadrapania. Taka mata dla psa do samochodu ze sklepu Lidl nie jest także droga. Jej cena wynosi 42 zł.

POPULARNE

klucz pneumatyczny do opon

Jaki klucz pneumatyczny do garażu wybrać?

0
Klucz pneumatyczny to praktycznie konieczność dla osób, które często majsterkują przy swoich samochodach. Odkręcanie śrub przy naszych kołach ręcznie to udręka, która zajmuje nam...
Samochód gastronomiczny

Samochód gastronomiczny

zakup pierwszego samochodu

Jak kupić pierwszy samochód

OSTATNIE POSTY