Strona głównaPoradyŚrodki do konserwacji podwozia

Środki do konserwacji podwozia

-

Przygotowując samochód do użytkowania w okresie zimowym, większość kierowców myśli o zabezpieczeniu antykorozyjnym podwozia, bowiem to ta część auta jest narażona najbardziej na mechaniczne uszkodzenia, działanie wilgoci czy soli drogowej. Kierowca nieużywający żadnego środka konserwującego naraża swój samochód na różnego rodzaju korozje, które zazwyczaj są niewidoczne na pierwszy rzut oka. Na szczęście większość świadomych posiadaczy pojazdów czterokołowych już zawczasu myśli o zakupie odpowiedniego środka do konserwacji podwozia. Bardzo dużo porad umożliwiających wybranie tego jednego, najlepszego można odnaleźć na motoryzacyjnym forum internetowym.

Na jednym z forum można zapoznać się z wymianą poglądów użytkowników na temat wyższości jednego środka nad drugim, na innym forum można przeczytać opinie o różnych producentach owych środków. We wszystkich tego typu rozmowach i wymianach myśli powtarza się jednak ciągle jedno zasadnicze pytanie: jaki środek do konserwacji podłoża wybrać? Każdy bowiem z uczestników wybranego forum chce się dowiedzieć, jaki środek będzie najbardziej odpowiedni dla jego samochodu, najlepszy i niezawodny.

Jaki środek do konserwacji podłoża ?

Przy wyborze środka antykorozyjnego powinno zwrócić się uwagę na to, jaki zadziała najlepiej na rdzę, która jest najczęstszą zmorą kierowcy. Jednym ze środków uznanych za najlepsze jest Boll do konserwacji podwozia na pędzel. Daje on silną i elastyczną powłokę odporną na uszkodzenia mechaniczne i działanie związków chemicznych występujących na drodze, posiada też doskonałe właściwości wygłuszające. Środkiem przeznaczonym do konserwacji podwozia w sprayu jest kolejny specyfik Bolla, wyprodukowany na bazie bitumiczno-kauczukowej, chroniący podwozie samochodu przed solą, uderzeniami kamieni, wodą i oddziaływaniem czynników mechanicznych. Działa on również dźwiękochłonnie, co przyczynia się do komfortu jazdy. 

Na forum dotyczącym konserwacji podwozia różni kierowcy polecają także preparaty Noxudol o numerach 300, 900 i 1600. Ten pierwszy jest gęsty i pozbawiony rozpuszczalników, dostępny w formie sprayu oraz w pojemnikach i beczkach, Noxudol 900 zawiera masy bitumiczne, woski i rozpuszczalniki, można rozprowadzać go pędzlem lub z pomocą pistoletu. Ostatni z nich, Noxudol 1600, ma taki sam skład jak 900, ale jest w formie pasty i przed użyciem trzeba go podgrzać. Tworzy on twardą i tłumiącą hałas warstwę ochronną. 

Wiele sklepów internetowych oferuje szeroki wybór środków do konserwacji podłoża w sprayu. Znanym i cenionym preparatem w sprayu jest  m.in. MA Professional Underseal. Ten baranek w sprayu służy do zabezpieczania podwozia przed działaniem wody, soli drogowej i rdzy. Kolejnym środkiem jest Permatex. Ten antykorozyjny preparat kauczukowy przeznaczony jest do konserwacji podwozia i daje gumową czarną powłokę, która chroni przed uderzeniami kamieni. Nowoczesnym środkiem antykorozyjnym w sprayu do ochrony podwozi  samochodów osobowych, dostawczych i autobusów przed korozyjnym działaniem chemicznych środków do zwalczania gołoledzi i erozyjnym działaniem czynników mechanicznych jest również Bitex

Zawsze tam, gdzie istnieją wątpliwości, co do wybranego środka, można skorzystać z porad udzielanych na forum motoryzacyjnym. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

POPULARNE

Czyszczenie przewodu paliwowego

Czyszczenie układu paliwowego. Co powinieneś wiedzieć?

0
Układ paliwowy jest złożony z wielu elementów, do których można zaliczyć np. pompę wtryskową czy wtryskiwacze. Zadaniem najważniejszym układów zasilania silników spalinowych jest napełnienie...
Świece żarowe

Kontrolka świec żarowych

OSTATNIE POSTY