Strona głównaPoradyRadio internetowe w samochodzie

Radio internetowe w samochodzie

-

Wielu z nas ma dość stacji radiowych ciągle powtarzających tą samą muzykę przerywaną licznymi reklamami. Dodatkowo wielu osobom nie pasuje spora liczba wiadomości w popularnych stacjach. Na szczęście w obecnych czasach nie jesteśmy skazani na tradycyjne radio. Powszechne stają się radia internetowe w których sami sobie dobieramy co chcemy słuchać. Ilość stacji dostępnych w sieci jest wielokrotnie większa i oferuje więcej kanałów skierowanych pod daną niszę jak np. Jazz. W domu czy pracy biurowej nie ma z tym najmniejszego problemu, ale wiele osób chce wiedzieć jak to się ma do jazdy w samochodzie.

Jak odbierać radio internetowe w samochodzie

Oczywiście najprostszą metodą jest korzystanie z komputera. Praktycznie każda licząca się stacja posiada własna stronę internetową, wystarczy wejść na nią, kliknąć przycisk play na odtwarzaczu i zacząć cieszyć się ulubioną muzyką.

Radio internetowe podobnie jak strona internetowa dostępna staje się dla użytkownika po wyborze nadawcy łączem telekomunikacyjnym. Natomiast jeżeli weźmiemy pod uwagę tradycyjnych nadawców radiowych, każdy z nich dostaje określoną częstotliwość FM o określonym zasięgu. Przez to może trafiać do wszystkich osób w danym promieniu, jednak gdy wyjedzie się z zasięgu jego działania transmisja zamilknie. W przypadku radia internetowego należy zgłosić chęć jego słuchania. Radio transmituje audycję do komputera odbiorcy jako strumień. Jego opóźnienie w jest bardzo niewielkie. Problemy z przerywaniem transmisji wynikają z szybkości łącza internetowego. Jeżeli po stronie słuchacza będzie ona niższa od prędkości transmisji bitów to będziemy mieli przerywanie i ciągłe buforowanie.

Aby móc korzystać z tej przyjemności będziemy potrzebować internetu o przepustowości 128 kb/s jest to minimum. Oczywiście dzisiaj takie prędkości są praktycznie nie spotykane. Większość operatorów zaczyna swoje oferty od 1Mb/s. Istotne jest aby oferta pozwalała na nielimitowane pobieranie danych. W innym wypadku taka opcja jest zupełnie nieopłacalna. Nasze telefony spokojnie wystarczą do słuchania takiego radia.

Fani Apple mogą korzystać w nowych pojazdach z usługi Car Play pozwalający na bezproblemowe słuchania radia internetowego.

Zasięg polskich sieci komórkowych jest naprawdę dobry i pozwalający na spokojne słuchania radia internetowego za pomocą telefonów. W obecnej chwili wydaje się to najlepszy sposób.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

POPULARNE

tir

Co nazywamy zespołem pojazdów?

0
Z definicji zespołu pojazdów są to pojazdy połączone ze sobą w celu poruszania się po drodze jako całość. Wyjątkiem są pojazdy, które zostały złączone...
VIN

Sprawdzanie VIN za darmo

Samochód gastronomiczny

Samochód gastronomiczny

OSTATNIE POSTY