Strona głównaPoradyRadio internetowe w samochodzie

Radio internetowe w samochodzie

-

Wielu z nas ma dość stacji radiowych ciągle powtarzających tą samą muzykę przerywaną licznymi reklamami. Dodatkowo wielu osobom nie pasuje spora liczba wiadomości w popularnych stacjach. Na szczęście w obecnych czasach nie jesteśmy skazani na tradycyjne radio. Powszechne stają się radia internetowe w których sami sobie dobieramy co chcemy słuchać. Ilość stacji dostępnych w sieci jest wielokrotnie większa i oferuje więcej kanałów skierowanych pod daną niszę jak np. Jazz. W domu czy pracy biurowej nie ma z tym najmniejszego problemu, ale wiele osób chce wiedzieć jak to się ma do jazdy w samochodzie.

Jak odbierać radio internetowe w samochodzie

Oczywiście najprostszą metodą jest korzystanie z komputera. Praktycznie każda licząca się stacja posiada własna stronę internetową, wystarczy wejść na nią, kliknąć przycisk play na odtwarzaczu i zacząć cieszyć się ulubioną muzyką.

Radio internetowe podobnie jak strona internetowa dostępna staje się dla użytkownika po wyborze nadawcy łączem telekomunikacyjnym. Natomiast jeżeli weźmiemy pod uwagę tradycyjnych nadawców radiowych, każdy z nich dostaje określoną częstotliwość FM o określonym zasięgu. Przez to może trafiać do wszystkich osób w danym promieniu, jednak gdy wyjedzie się z zasięgu jego działania transmisja zamilknie. W przypadku radia internetowego należy zgłosić chęć jego słuchania. Radio transmituje audycję do komputera odbiorcy jako strumień. Jego opóźnienie w jest bardzo niewielkie. Problemy z przerywaniem transmisji wynikają z szybkości łącza internetowego. Jeżeli po stronie słuchacza będzie ona niższa od prędkości transmisji bitów to będziemy mieli przerywanie i ciągłe buforowanie.

Aby móc korzystać z tej przyjemności będziemy potrzebować internetu o przepustowości 128 kb/s jest to minimum. Oczywiście dzisiaj takie prędkości są praktycznie nie spotykane. Większość operatorów zaczyna swoje oferty od 1Mb/s. Istotne jest aby oferta pozwalała na nielimitowane pobieranie danych. W innym wypadku taka opcja jest zupełnie nieopłacalna. Nasze telefony spokojnie wystarczą do słuchania takiego radia.

Fani Apple mogą korzystać w nowych pojazdach z usługi Car Play pozwalający na bezproblemowe słuchania radia internetowego.

Zasięg polskich sieci komórkowych jest naprawdę dobry i pozwalający na spokojne słuchania radia internetowego za pomocą telefonów. W obecnej chwili wydaje się to najlepszy sposób.

Poprzedni artykułPierwsza pomoc na drodze
Następny artykułZmiana rozmiaru opon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

uber jak zacząć

Uber – jak zacząć?

14
Uber jest przedsiębiorstwem amerykańskim, które stworzyło aplikację służącą do kojarzenia kierowców aut osobowych z pasażerami, poszukującymi transportu. Skupia kierowców z całego świata. Także w...

OSTATNIE POSTY