Strona głównaPoradySkup przepracowanego oleju - cena za litr, forum

Skup przepracowanego oleju – cena za litr, forum

-

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co dzieje się z olejem, który jest wymieniany we wszelkiej maści samochodach i który jest tak samo potrzebny do prawidłowej pracy praktycznie wszystkich maszyn – czy to w zakładach produkcyjnych, czy gdziekolwiek indziej? Jako substancja niebezpieczna dla środowiska, powinien on zostać w określony sposób zutylizowany, w żadnym wypadku nie można go wylewać do lasu czy do kanalizacji. Doskonale w tym wypadku sprawdzają się skupy oleju przepracowanego – cena za litr może laika naprawdę zaskoczyć.

Warto też pamiętać, że z tej opcji mogą skorzystać osoby samodzielnie wymieniające oleje samochodowe w posiadanych pojazdach czy maszynach – w tym maszynach rolniczych. W takim razie jaka jest w skupie przepracowanego oleju cena?

Skup przepracowanego oleju cena

W zasadzie istnieją dwie możliwości, jeśli chodzi o pozbycie się zużytego oleju silnikowego, wymagającego regularnych wymian. Pod tym względem inaczej na tę kwestę będą patrzeć osoby zawodowo zajmujące się takimi pracami serwisowymi i naprawami samochodów, maszyn i urządzeń, a inaczej osoby indywidualne. W skupie oleju przepracowanego cena za litr będzie się różnić zarówno od punktu, miasta, jak i oddawanej ilości. Oczywiście im więcej, tym stawka rośnie, co jest szczególnie ważne dla większych firm i warsztatów. Zwykle, aby uzyskać konkretną ofertę, trzeba po prostu w skupie przepracowanego oleju o cenę zapytać – osobiście lub telefonicznie. Warto wiedzieć, że prywatne skupy, czyli specjalne przedsiębiorstwa, nie są jedynymi miejscami, gdzie można taki zużyty olej oddać.

Skup oleju przepracowanego cena za litr

Innym miejscem, który również przyjmuje do utylizacji wszelkiego rodzaju płyny, a więc nie tylko zużyte oleje silnikowe, ale i wszelkie inne płyny samochodowe eksploatacyjne, jak płyn chłodniczy czy płyn hamulcowy, jest PSZOK, znajdujący się w każdej gminie i w każdym mieście. Nie można jednak traktować PSZOK-u jak skupu przepracowanego oleju, ceny w takich miejscach nie uzyskasz. Jeśli masz go niewiele, możesz go jednak w takim miejscu pozostawić do utylizacji za darmo, pod warunkiem, że jesteś zameldowany w obrębie administracyjnym tego konkretnego oddziału PSZOK.

Ostatecznie więc i tak zdecydowanie bardziej opłaca się szukać najlepszych skupów oleju przepracowanego – ceny na forum podawane są nie zawsze zgodnie ze stanem faktycznym. Jeśli są prawdziwe, trzeba brać w ich przypadku również możliwość odstępstw czy innych cenników ze względów chociażby lokalizacyjnych. Inaczej taki surowiec traktowany jest w dużych miastach, gdzie zapotrzebowanie na usługi utylizacyjne dla zużytych płynów eksploatacyjnych jest znacznie większe, niż na wsiach oraz w małych miasteczkach.

Skup oleju przepracowanego cena – co piszą na forum

Oczywiście branżowe fora internetowe również są bardzo pomocne, jeśli chodzi o szukanie skupów oleju przepracowanego, ceny na forach podawane są bardzo różne. Zapewne różnica bierze się właśnie ze względu na lokalizację czy ilość oddawanych płynów. Jak się okazuje, nie tylko profesjonalne firmy, zaangażowane w ochronę środowiska, oferują skup oleju przepracowanego, ceny na forum padają również z innych źródeł, jak ogłoszenia umieszczane na popularnych serwisach ogłoszeniowych.

Warto wiedzieć przy tym, że w skupach przepracowanego oleju cena z forum czasem dotyczy nie litra płynu, ale kilograma. Trzeba więc uwzględnić, że nie są one dla siebie w stosunku jeden do jednego, ponieważ jeden litr przepracowanego oleju waży ok. 0,8 kg. Profesjonalne firmy, odbierające zamówienia od warsztatów, przyjmują najczęściej ilości nie mniejszej niż 500 litrów – związane jest to głównie z pojemnością cysterny, która odpowiedzialna jest za odbiór materiału. I w tym wypadku w skupie przepracowanego oleju cena za litr będzie uzależniona od jego jakości, może się więc zdarzyć, że za przyniesiony czy odebrany od firmy olej dostanie się okrągłe zero złotych. Plusem jest jednak możliwość pozbycia się kłopotliwego balastu, zalegającego firmie i podlegającego utylizacji w specjalnych warunkach. Cena w skupie będzie ruchoma i uzależniona również od aktualnej ceny ropy naftowej, z którą olej jest nierozerwalnie związany. Jeśli będzie wysoka, cena odpadu również będzie odpowiednio rosnąć, tym samym w skupie dostanie się za taki olej więcej.

Sprawdź:

POPULARNE

montaż lpg

Czy LPG się opłaca?

2
Instalacja gazowa od lat budzi niesłabnące zainteresowanie kierowców. Gdy ceny paliw oscylują średnio w okolicach 5,00 zł, to gaz kosztuje dwa razy mniej. Nie...
VIN

Sprawdzanie VIN za darmo

JAKA GAŚNICA

Jaka gaśnica do samochodu?

kupno samochodu od komornika

Samochód z licytacji komorniczej

kamper

Gdzie kamperem na wakacje?

OSTATNIE POSTY